Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když je přepadena Attilova rodná vesnice a jeho otec i babička jsou zavražděni, podaří se mladému chlapci uniknout a přežít. O několik týdnů později ho najde otcův bratr Rua,, král jednoho z hunských kmenů, který mladého Attilu adoptuje, přesto ho mnozí varují, že se chlapec stane příčinou potíží, protože jeho adopcí se stává nejasným následnictví jeho syna Bleda. Svou cestu za slávou začne Attila setkáním s Galen, věštkyní, která mu vysvětlí hunské legendy a dá mu cíl i směr jeho příštího snažení. Když Attila dospěje, stává se jeho hlavním sokem nevlastní bratr Bled, se kterým zápasí nejen o trůn, ale také o krásnou N'Karu, do které se Attila zamiluje, přestože ji Bled prohlásil za svou. S pomocí Galeny se Attila stává králem, ožení se s N'Karou a zahájí velké tažení ke sjednocení hunských kmenů. Zprávy o Attilových smělých vojenských činech a jeho rostoucí armádě se šíří Římskou říší, kde Placida, matka neúspěšného římského císaře Valentiniana osvobodí z vězení generála Flavia Aetia, protože doufá, že je jediný, kdo by mohl zachránit Řím před rostoucí hrozbou Attilovy válečné síly. Aetius uznává Attilovy schopnosti válečníka a vůdce. Věří, že jediný způsob, jak zabránit Attilovi v napadení Říma, je najít společného nepřítele, proti kterému by se spojili. Vytvoří alianci založenou na vzájemném respektu, jejich přátelství však nedokáže přemoci politické rozpory a nepřátelství. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (73)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slabě průměrný historický film o jednom velkém vojevldci. Od začátku dokonce z filmu čiší jeho televizní pojetí, které je velmi naškodu. Žádná krásná scéna obrovské armády, místo toho malé potulné armády na jedné straně krásných a upravených Římanů a na straně druhé Attilovi muži v rukou sekyry a oblečení jak bezdomovci. Kdyby to nevypadalo zas tak levně dalo by se to rozdýchat. Attilova vyvolenná ve mě aspon vzbudila pochopení nad důvody Attilova konání(ale v mnohem menším měřítku než on učinil :)). Celkově se tento televizní historický (stěží) epos dá sledovat, tak aby neunudil. ()

Luciaaas2 

všechny recenze uživatele

Vydařený televizní snímek o jednom z největších vojevůdců, který si téměř podrobil celý Řím. Gerald Butler Jako Attilam přezdívaný Bič boží obstál a je na něj radost hledět, Kdyby film dostal rozpočet jako filmy ve stylu Gladiátor, Království nebeské, mohlo se ztoho udělat velkolepé dílo, Ale i tak jsem za Attilu velmi vděčný... ()

Reklama

giovanni3 

všechny recenze uživatele

Na to jak dlouho tento film trval a jak skvělé měl téma, tak jsme se povětšinou nudil. Od takového vojevůdce a od tak silného expanzivního národa jsem ve filmu čekal více (= více boje) a ne pár zničených vesnic a ve finále 2 střety a kde nic tu nic. Celý film se spíše zaměřoval na Attilovi vztahy s bratrem, jeho ženami a Římským vojevůdcem jak na něco jiného a toto když se řeší skoro 3 hodiny tak to prostě nudí. 2z5 ()

DonPedro 

všechny recenze uživatele

Překvapivě dobře fungující směska nesentimentální brutality (trestání poražených nepřátel podle množství krve na jejich zbraních je pěkný a možná i originální detail) a poněkud operetních osobních vztahů. Škoda zbytečně a nenápaditě použitých fantasy motivů, naopak Powers Boothe jako Flavius Aetius je na jedničku s hvězdičkou. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Tak trochu historie neuskodi, a tento film je o pade Imperia Romana A O VPADE HUNOV NA CELE S ATTILOM DO EUROPY. Tentokrat konkretne Attila v podani G. Butlera. So spracovanim som spokojny, rovnako aj reziou Lowry-ho. A Riman Flavius Aetius /396 - 454/ v podani vyborneho Powers Boothe -a len tak srsal charizmou. Vyborny a mrazivy zaroven bol Aetiov koniec. 80 % ()

Galerie (24)

Zajímavosti (12)

  • Atilla (Gerard Butler) nezabil svojho brata v súboji deň po domnelej korunovácii a ani sa nestal kráľom po bratovej smrti. Pravda je taká, že v roku 434, po smrti strýka kráľa Roasa, sa stali obaja bratia, Atilla i Bleda, kráľmi. (beso74)
  • Atillov (Gerard Butler) kôň je podkutý železnými podkovami, v týchto dobách sa však táto technika nepoužívala. (beso74)
  • Trebuchety neboli vynájdené pred 8. storočím n. l. a väčšina zdrojov uvádza len 12. alebo 13. storočie n. l. Medzitým niektoré Attilove (Gerard Butelr) „katapulty“ boli však malé trebuchety. (Arsenal83)

Reklama

Reklama