Fabio Montale (TV seriál)

• Francie

Fabio Montale

Fabio Montale

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2001, 3x90 min

Charisma, i kdyz prosedivele.(26.4.2013)

Měla jsem trochu pochyby, jestli postarší Delon dokáže utáhnout mini-krimi-sérii a vyhnout se klišé, těžko uvěřitelné akci a předimenzovanému násilí – ale dokázal. Také jsem se obávala jména režiséra, který mě dosud nedokázal přesvědčit, že umí číst a psát (o režii nemluvě). Epizody jsou dost dlouhé, děj možná trochu pomalejší, než jsme dnes z televize zvyklí, ale příběh nepostrádá gradaci, zvraty a příjemnou míru nadsázky, které si v tomto žánru cením, a u Delona vážím.(21.11.2011)

Serial nebyl to prave orechove, ale Delonuv vykon tomu pomohl. Vypadal opravdu dobre a jak vidno, byl ve skvele forme. Serial si uzival.(13.8.2006)

Alain Delon je výborný a to je jediné, čím tato minisérie vyniká. Jinak pouzte průměr, stejně jako pozdější "Frank Riva", oproti kterému má Fabio Montale výhodu v kratší stopáži jednotlivých epizod, kterých je navíc méně.(11.12.2010)

To je tak fajn vidět filmového policistu, který nemá nadpřirozené schopnosti jako ti američtí. Scénář byl přizpůsoben Delonově věku, takže vše bylo uvěřitelné. Nevím, jak to Pinheiro udělal, ale Delon se pod jeho taktovkou i usmíval. A nejen on, já taky, protože scénář si neodpustil občasný jemný humor.(16.5.2013)