Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiální text distributora)

Thamilka

Velice zvláštní film... nevím, co si ale o filmu mám myslet a co si z něj vzít... nedá se vyprávět, musí se vidět... ()

lenoch

Na zacatku hlavni hrdince (dale hh) umre manzel. 15-lety synek ji rika ze na postarani se o ni by potreboval vetsiho ptaka (nebo tak nejak) a pta se, jestli by pro nej slapala. Nasledne se buhviproc nadrzene rozebehne za autem s jakousi starou kurvou a zemre. Kolem hh placici pred nemocnici projde chlapek, co si pochvaluje jake ma ted mlade 15-lete srdce (predtim darovala organy mrtvol na transplantaci). Hh se ale ze smrti cele sve rodiny behem dvou dni vzpamatuje a vyrazi se veselit s nejakymi kurvami. O hloubce znalosti zenske psychiky svedci i scena, kde kdyz hh vidi, jak nejaky chlap brutalne znasilnuje prostitutku, hh jedouci taxikem zastavuje a vyrazi ji zachranit (misto aby ujela a zavolala policii) Dalsi perly znalce zenske psychiky: Zena ktera prohlasuje, ze zeny maji hubu jen na to, aby mohly kourit ptaky atd, atd.... To vrseni tragedii bylo tak uporne, ze kdyz kamaradka hh se zkormoucenym oblicejem oznami, ze je hiv pozitivni, tak me to rozesmalo. Po filmove a herecke strance je to ovsem na vysoke urovni. ()

Kejxx

Neobvyklý film o neobyčejných ženách. Almodóvar otevřeně až tvrdě poukazuje zákoutí jejich psyché. Musím vyzdvihnout skvělou hudbu. ()

lineker

Za hranou výstřednosti, kterou jinak Pedro dokáže neskonale bavit. Až moc afektu a bizarních postav. Až moc charakterů, které si nedokáží zcela sednout. Pro mne tentokrát málo obyčejného lidství které dokáže vždy tenhle Španěl skvostně podat. Jediným silnou nití příběhu je osud hlavní hrdinky, ale ta se v průběhu filmu několikrát výše zmiňovaným přetrhne. Konec již nedokáže plně navázat. Ale i tak silný průměr. ()

Rathe

Film plný transexuálů a šlapek měl pěkně našlápnuto. Bohužel herecké obsazení a český dabing mě hodně zděsil. Po celou dobu mi to kazilo požitek z filmu. Jediným sympatickým charakterem byl mladý Estéban, který zemřel. ()

Lazy87

Pěkný film. Momentálně můj první při učení španělštiny, jinak bych se k tomu tak brzo nedostal. A upřímně jsem byl překvapen, bo jsem vůbec nevěděl o čem to je. Proto to tady nebudu rozepisovat, abych ten film někomu nezkurvil. proto si přečtěte jen můj koment a už nic k tomuto filmu. Pak se na to podívejte. A jestli se to někomu nebude líbit, tak to není moje chyba. ()

Nag0

Konzervatívne viac nekonvenčný film než čokoľvek, čo vychádza dnes, a to má už 20 rokov. Iste, spoločnosť je dnes s problematikou pohlaví oboznámená o čosi lepšie, no to sa ale ani nepriblížuje údernosti vykreslenia niektorých postáv v tomto snímku. Najzaujímavejšie je ale to, ako je to odprezentované stále s ľudskou tvárou, pomedzi tie dramatickejšie aj úsmevnejšie momenty. PS: Penélope Cruz ()

Konev odpad!

Tak jsem vsadil na známého režiséra a hodnocení na csfd a dostal jsem film, který jsem musel přetrpět až do konce s nadějí, že se stane zázrak a film mě zaujme. Nestalo se tomu. Film plný transvestitů, sprostých slov, jeptišce, která přijde do jiného stavu s transvestitou a dostane od něj AIDS...ne děkuji, to není můj šálek kávy. ()

Sejkorka

Uznávám vysokou kvalitu tohoto filmu, nicméně jsem měl zvážit prostředí, ve kterém se odehrává, resp. klíčových sexuálních tipů v něm. Když má někdo zároveň ňadra a penis a jeho milenec či milenka je otcem dítěte, dokonce dvojnásobným v tomhle příběhu, prostě mi to neštymuje. Ale dokoukal jsem to, což potvrzuje první větu v tomto komentáři. ()

SLPHR

Velmi smutný příběh sledující matku, kterou potkala noční můra každého rodiče. Film vám každou chvíli potvrdí, že sledujete velmi kvalitní a emočně náročné dílo, které vás odmění skvělým filmovým zážitkem. ()

peproch

Jak je ten film místy amatérsky prostý (herectví, scény, dialogy), tak má úžasné poselství, pointu a postavy. Krásné o smířlivosti mateřství a transexistenci. ()

ancak

Hezké to bylo :) Smutný, ale zároveň optimistický a motivující příběh plný pozitivního přístupu k životu navzdory starostem. Těžko říci, co bylo hlavním sdělením. Prolínání více příběhů a životních osudů, velmi lidský náhled do života prostitutek a transsexuálů. Připomnělo mi to Snídani na Plutu. Hezky ukázané jak i lidé z různých sociálních skupin a různé charaktery si k sobě můžou najít cestu díky souhře náhod, společnému pojítku (pohnutý osud) a otevřenosti a nezaujatosti vůči ostatním. Malý spoiler... - zajímavý byl i způsob vyrovnání se (i když neplánovaný a nezáměrný) Manuely se smrtí syna - cestou pomoci ostatním. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar