Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiální text distributora)

Sarkastic

Moje první setkání s Almodóvarem a po tomto filmu už vím, že zdaleka ne poslední. Velmi, velmi zajímavé drama, u kterého jsem se cítil dost zváštně. Herecké výkony (mimo jiné souhlasím s názorem, že zde vypadala Penélope téměř jako anděl), emoce/pocity, které ve mně snímek vyvolával a hudbu bych vyzvedl jako hlavní vztyčné body, na kterém dílo stojí. Mnoho diváků by mi oponovalo tím, že jsem úplně zapomněl na specifickou psychologii/charakteristiku postav (nezapomněl), ale tu já osobně (alespoň prozatím) nedokážu plně docenit a sám v sobě zhodnotit, jak moc se režisér "trefil", nebo ne (možná, že tento faktor dokáže lépe posoudit spíše právě ženské publikum). Dávám 4* a už se těším na další dílo tohoto zvláštního Španěla. ()

genetique

Almodóvar je bezpochyby kvalitný režisér, ktorého filmy sú komplexné, výstredné a čo je dôležitejšie, originálne a netuctové. Ťažko by ste hľadali podobný snímok alebo akýkoľvek v jeho tvorbe. Pedro má proste svoj rukopis, ktorý nenapodobiteľný a nekopírovateľný. Možno si to sám režisér uvedomuje a niekedy zájde vo svojej výnimočnosti a výstrednosti trošku za hranicu môjho filmového vkusu. Tento film už zachádza trosku ďalej ako som potreboval vidieť. Možno práve v tomto prípade by som trošku ubral z excentrickej výstrednosti a nechal sa unášať vodami obyčajskosti. Oceňujem nádych divadelného predstavenia, skvelej kamery a precíznych hereckých výkonov. Nič z toho však nevyváži celkový podivný feeling tejto interesantnej drámy. 60%. ()

maxi6

Lidský a upřímný snímek popisuje mezilidské vztahy až do morku kosti. Rozpitvané duše žen a matek, odloučení, návraty, jejich úspěchy, pády a skony. Hluboká sonda pod povrch "ženského" myšlení. ()

berg.12

Třetí šance pro Almodóvara. A musím konstatovat, že asi málokdo v současnosti točí krásné filmy, které mi jsou námětově a prožitkově tak odtažité. Pokud bych měl hodnotit jen to, šel bych s hodnocením ještě níž. ()

NinadeL

(2x) Pedro Almodóvar se ani tentokráte nestává režisérem mého srdce, ale i díky inscenaci Městských divadel pražských se mi s oscarovým fenoménem Vše o mé matce vyrovnává poněkud lépe. Skutečně mi pomohlo vidět ve stejné roli Penélope Cruz i Evellyn Pacolákovou, protože jen touto cestou se v mých očích mohla stát Hermana Rosa skutečnou postavou a ne jen variací známé tváře. A takto bych mohla pokračovat, All About Eve lépe zpracovává například divadelní verze, ale transka Agrado je samozřejmě lepší ve filmu, protože to, co předvádí Vladimír Marek na divadle, to je katastrofa. Suma sumárum si ještě pár věcí z kolekce Almodóvar/Cruz zkusím, ale myslím, že máme dobojováno. Jeho svět existuje na zcela opačné straně kinematografie, než ve které existuji já. Aneb na papíře musel ten příběh vypadat náramně, všechny ty náhody, transky, průsečíky s uměním a drzé hlášky, ale ve výsledné podobě jsou to jen nepravděpodobné situace, filmové náhody a glycerinové slzy. ()

Radko

Sonda do ženskej duše a do vzťahov, ktoré ju napĺňajú, vyprázdňujú, zraňujú, tešia. Horkosmiešne dialógy v smutnom príbehu matky, vracajúcej sa na miesta, ktoré kvôli tehotenstvu kedysi opustila, na kde sa ako zrelá matka vracia. Optimistické vyznenie je namieste, napr. ako útecha pre všetky ťažko životom skúšané a predsa nesmierne životaschopné žienky. Negatíva vidím vo ventilovaní si režisérových osobných problémov prostredníctvom podivných rodovo nevyhranených postáv, zdôrazňujúcich práve svoju inakosť zasadených do limonádovej príbehovej štruktúry telenovelového typu. A toto sa opakuje do omrzenia takmer v každom Almodóvarovom filme. ()

Mahalik

Bravůrní Cecillia Roth ve velmi emociálním snímku, který rozhodně není pro každého. Almodóvar je velmi nadaným režisérem a na tuty vím, že kdyby se tenhle film natáčel v Americe s americkými herci, dopadlo by to všechno úplně jinak... ()

Amarcord_1

70% - Skvělé herecké výkony a Almodóvarova řemeslná zručnost jsou hlavními klady tohoto posmutnělého filmu. Vzhledem k jeho vážné povaze mě ale naivně laskavý svět, do kterého je depresivní příběh zasazen, příliš nepřesvědčil. Vše o mé matce pro mě není ani tak o kvalitě, jako o vkusu. A na můj vkus se film drží příliš při zemi, co se týče hloubky, do které se rozhodl vypustit sondu (do psychiky žen, matek…). Částečně to dohání za vlasy přitaženým prostředím, a to mě připravovalo o dojetí v místech, kde se autoři očividně snažili o citové zemětřesení. Hlavně mi však unikla ona myšlenka o matkách a mateřství… Patrně si pod těmito pojmy představuji něco jiného, než co mi scénář nabídl. Podivný, a v mnoha ohledech neuvěřitelný film o ženách (s minimální účastí mužů), je přesto poutavý od začátku do konce, a celá ta kritika je pouze vysvětlení, proč nedávám plný počet tak kvalitnímu snímku. ()

Reiniš

Každý režisér má film, který ho charakterizuje nejlépe. U Almodóvara je to podle mě právě Vše o mé matce. Všechno, co známe z jeho minulých i budoucích snímku je zde. Vypravěčské mistrovství, řádně spletitý příběh ovšem naprosto přehledný a hlavně postavy, které budete milovat, litovat, fandit jim a většinu času je i nenávidět. Pedro dělá z mužů ženy, z žen štětky, z krasavic feťačky, z ošklivek sexy idoly a z diváků součást filmu, kde je jen na vás, jestli se necháte přetáhnout do jeho barvitého světa. Ty příběhy za to totiž stojí. ()

Vitex

O Almodovarovi se říká, že dokáže naprosto šílený scénář, který by vypadal jako uplná blbost, kdyby vám ho někdo vyprávěl, natočit tak, že je z toho nakonec dobrý film... Vše o mé matce je režisérsky hodně dobře zvládnutý, ale ten scénář jsem pořád nedokázal překousnout... jeptiška(nebo co) těhotná s tronsvestitou, zfetovaná lesba ...sice jsem se nesmál, ale pořád mi to připadalo jako úplná blbost... kdyby mě to aspoŇ šokovalo... nemůžu pořád dojít na to, co je na tomto filmu zajímavého... asi polepšená přešitá prostitutka, která v divadelních šatnách kouří na požádaní... ()

sepp

Sileny, misty hnusny a po vetsinu casu pro "normalniho" cloveka neuveritelny film. A presto tak krasny a citlivy. Smekam pred umenim mistra. P.S.: Todo sobre mi madre bylo moje prvni "setkani" s panem reziserem a dodnes asi nejpusobivejsi, ktere se navzdy zarylo do me pameti. Vrele doporucuji vsem filmovym labuznikum. ()

kinej

Jeden z absolutních vrcholů tvorby Pedra Almódovara. Jedná se o jeho vyzrálou poklonu ženám, matkám obzvláště. Málokde jinde dokázali scénáristé zachytit pouto mezi matkou a synem a hloubku takovéhoto vztahu. Zde se to povedlo naprosto fantastickým způsobem. Ještě nikdy mě závěrečné děkování nedojalo tak jako zde. ()

lamps

Nudil jsem se. Přestože jsem dobře věděl, jak oceňovaný a kladně hodnocený film právě sleduji, přestože jsem počítal s tím, že půjde o trochu "jinou" podívanou, než jsem u drtivé většiny dnešní produkce zvyklý, a přestože jsem se hodně snažil srovnat s příběhem krok a s neobvyklými hrdinkami se ztotožnit, nuda na mě doléhala stejně jako lhostejnost téměř ke všemu, čím si dámy musely projít. Almodóvar je bezpochyby talentovaný filmař a za odvahu přenést emoce i do řad transvestitů a prostitutek si zaslouží obdiv, ale po většinu času jsem si byl vědom, že my dva jsme se bohužel minuli a ani svůdný pohled Penélope Cruz nemá na to, aby nás nějak svedl dohromady. Snad příště.. :) 70% ()

Madsbender

Perfektná réžia, úžasné výkony všetkých herečiek bez výnimky, nádherný príbeh so skvelým scenárom... Almodóvar je proste kúzelník - už prvý film, ktorý som od neho videl - Koža, v ktorej žijem - ma prudko zasiahol a ja som si ho zapamätal ako jedného človeka, ktorý vie pochopiť aj to, čo je pre "normálnych" ľudí nepochopiteľné. To, s akou ľahkosťou a ladnosťou rozohráva príbeh o ženách a transsexuáloch, bez štipky odporu či zhnusenia, ale naopak, úplného pochopenia a vyrozumenia ich životnej situácie a zaradenia v spoločnosti, je skutočne úžasné. Almodóvar je pre mňa jedným z najlepších režisérov súčasnej generácie, ktorý dokáže uchopiť, spracovať a vložiť svoje posolstvo do filmu tak úchvatne, pútavo a jednoducho, že je zrozumiteľné a prijateľné pre takmer každého diváka na tejto planéte. Kiežby takéto filmy točil častejšie. Len do dokonalosti ešte niečo chýba. P.S.: Cecilia Roth mala spolu s Marisou Parades dostať Oscara. ()

Disk

Vidět po letech Vše o mé matce na velkém plátně - to se člověk hned dojme a vzpomíná na období puberty, kdy tenhle film viděl poprvé. Když tenhle Almodóvarův film vidím dnes ve svých 32 letech, tak jsem uvědomil další věc: stárnu a stávám se sentimentálním. To druhé je rozhodně špatně. ()

misterz

Pedro Almodóvar ma vždy dostane svojou koncepciou réžie a zvláštnou, no veľmi vťahujúcou atmosférou. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Dramatizácia dejovej linky síce neišla do psychologickej hĺbky čo sa týka jednotlivých postáv a je tu i dosť hluchých miest, no aj tak som si film dokázal vychutnať, pretože ma dokázal zaujať svojou atmosférou a tiež i hereckými výkonmi. Skrátka po technickej stránke to nemalo chybu - prvotriedna réžia. 75/100 ()

Vančura

Skvělý film s nádherně optimistickým závěrem. Podruhé zhlédnuto pár dní po tom, co jsem v pražském divadle ABC viděl výtečnou dramatizaci tohoto známého filmu. Mám tak nyní možnost obojí porovnat a musím překvapivě podotknout, že divadelní verze se té filmové může směle rovnat. Peterovi Gáborovi i celému hereckému ansámblu patří rozhodně všechna čest za to, jak tuto osobitou podívanou převedli na divadelní prkna. Ale zpět k samotnému filmu. Podle mě si bez debat zaslouží přívlastek strhující a nedivím se, že je to nejlépe hodnocený Almodóvarův film na ČSFD vůbec. Je to srozumitelný příběh plný velkých emocí, který je nesmírně zábavný a současně hluboce dojemný. Almodóvar je bezesporu tvůrce s nevšední mírou empatie pro své postavy silných žen a transexuálů. Právě pro jistou výstřednost a afektovanost Almodóvarova filmového světa platí, že jeho filmy nejsou pro každého - o to více k nim snad ale mistrovi bezpředsudeční fanoušci pokaždé přimknou, mě samého nevyjímaje. Miluju na tomhle filmu herecké obsazení, vynikající hudbu, střih, dialogy, a v neposlední řadě i výtvarně nápadité závěrečné titulky, hýřící všemi barvami (jak je ostatně u mistrových filmů zvykem). A konečně, protože jsem od prvního zhlédnutí tohoto filmu hodně pokročil ve svém seznamování se s klasickými snímky 20. století, mohu teprve nyní docenit hold, který zde Almodóvar skládá klasickému Mankiewiczovu snímku "Vše o Evě" z r. 1950, a nezapře se ani inspirace mnoha snímky mého velkého oblíbence Fassbindera. Dosti chvalozpěvů, za sebe prostě říkám, že je to výborný film, a tečka. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar