Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy

Velká Británie, 1968, 144 min

Oscar 1 nominace: Píseň - "Chitty Chitty Bang Bang"(21.4.2004)

Tvůrci bondovek si odskočili zfilmovat jinou knihu Iana Fleminga a vyšla jim tato skvělá muzikálová pecka, kterou jsem si jako desetiletý kluk pouštěl na VHSce prakticky pořád. Po dvaceti letech viděno znovu, tentokrát na Blu-rayi. Nezměnilo se vůbec nic. Pořád jde o nesmrtelnou klasiku, která by si zasloužila mnohem větší pozornost, než jaké se jí dostává nyní. A ty písničky - jedna vedle druhé - jsou stále boží.(24.5.2015)

• Blofeld

Na kouzlo Mary Poppins to má velice daleko jak hudebně, tak dějově. Je to takové až montypythonovsky "švihlé", ale nijak zvlášť vtipné...(13.6.2006)

Jako malé se mi to docela líbilo. Nenáročný muzikál s jednoduchým dějem a primitivním humorem. Určitě nelze filmu vyčítat hudbu, zejména ústřední písnička je pěkná, skoro až podlézavá. Celkově něco podobného jako Marry Poppins.(24.2.2005)

Rozpočet $10miliónov║ prvá polovica filmu je zbytočne zdĺhavá, v tej druhej sa to konečne rozbehne, triky, výpravnosť a kulisy na veľmi dobrej úrovni, muzikálové čísla v pohode ale aj tak len priemer /60%/(27.11.2015)

• - Předlohou filmu byla kniha „Kouzelné autíčko“ od Iana Fleminga, autora knih o Jamesi Bondovi. (Kaufman)