Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy

Velká Británie, 1968, 144 min

Tvůrci bondovek si odskočili zfilmovat jinou knihu Iana Fleminga a vyšla jim tato skvělá muzikálová pecka, kterou jsem si jako desetiletý kluk pouštěl na VHSce prakticky pořád. Po dvaceti letech viděno znovu, tentokrát na Blu-rayi. Nezměnilo se vůbec nic. Pořád jde o nesmrtelnou klasiku, která by si zasloužila mnohem větší pozornost, než jaké se jí dostává nyní. A ty písničky - jedna vedle druhé - jsou stále boží.(24.5.2015)

Film som videl na MGM s českým dabingom, kde sa básnil aj preklad piesní. Už to nikdy neurobím !(6.1.2011)

• Blofeld

Na kouzlo Mary Poppins to má velice daleko jak hudebně, tak dějově. Je to takové až montypythonovsky "švihlé", ale nijak zvlášť vtipné...(13.6.2006)

Méně známý muzikál s prvky fantasy o neobvyklém automobilu.(26.1.2014)

Jako malé se mi to docela líbilo. Nenáročný muzikál s jednoduchým dějem a primitivním humorem. Určitě nelze filmu vyčítat hudbu, zejména ústřední písnička je pěkná, skoro až podlézavá. Celkově něco podobného jako Marry Poppins.(24.2.2005)