Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy

Velká Británie, 1968, 144 min

Tvůrci bondovek si odskočili zfilmovat jinou knihu Iana Fleminga a vyšla jim tato skvělá muzikálová pecka, kterou jsem si jako desetiletý kluk pouštěl na VHSce prakticky pořád. Po dvaceti letech viděno znovu, tentokrát na Blu-rayi. Nezměnilo se vůbec nic. Pořád jde o nesmrtelnou klasiku, která by si zasloužila mnohem větší pozornost, než jaké se jí dostává nyní. A ty písničky - jedna vedle druhé - jsou stále boží.(24.5.2015)

Rozpočet $10miliónov║ prvá polovica filmu je zbytočne zdĺhavá, v tej druhej sa to konečne rozbehne, triky, výpravnosť a kulisy na veľmi dobrej úrovni, muzikálové čísla v pohode ale aj tak len priemer /60%/(27.11.2015)

Není to tak dobrý jako Mary Poppins, ale už kvůli scéně, kdy Van Dyke a jeho crew tančí fantastický tanec s holemi, se ráda podívám znovu.(25.4.2007)

Film som videl na MGM s českým dabingom, kde sa básnil aj preklad piesní. Už to nikdy neurobím !(6.1.2011)

Oscar 1 nominace: Píseň - "Chitty Chitty Bang Bang"(21.4.2004)