Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy

Velká Británie, 1968, 144 min

• Blofeld

Na kouzlo Mary Poppins to má velice daleko jak hudebně, tak dějově. Je to takové až montypythonovsky "švihlé", ale nijak zvlášť vtipné...(13.6.2006)

Není to tak dobrý jako Mary Poppins, ale už kvůli scéně, kdy Van Dyke a jeho crew tančí fantastický tanec s holemi, se ráda podívám znovu.(25.4.2007)

Tvůrci bondovek si odskočili zfilmovat jinou knihu Iana Fleminga a vyšla jim tato skvělá muzikálová pecka, kterou jsem si jako desetiletý kluk pouštěl na VHSce prakticky pořád. Po dvaceti letech viděno znovu, tentokrát na Blu-rayi. Nezměnilo se vůbec nic. Pořád jde o nesmrtelnou klasiku, která by si zasloužila mnohem větší pozornost, než jaké se jí dostává nyní. A ty písničky - jedna vedle druhé - jsou stále boží.(24.5.2015)

Méně známý muzikál s prvky fantasy o neobvyklém automobilu.(26.1.2014)

Legendární anglická pohádka/muzikál, která společně s Čarodějem ze země Oz a Panem Wonkou a jeho čokoládovnou tvoří základ anglosaského pohádkového světa, který dětem tady v postkomunistické Evropě bohužel pořád ještě zůstává zapovězený.(9.10.2005)