Svět ve válce

• Velká Británie The World at War
Velká Británie, (1973–1974), 22 h 14 min (Minutáž: 49–52 min)

Epizody(26)

Pravdivý příběh druhé světové války. Svět ve válce byl poprvé vysílán 31.října 1973, kdy byly vzpomínky na druhou světovou válku v myslích lidí čerstvé a mnoho veteránů této války bylo ještě naživu. Tato unikátní televizní řada shromáždila vzpomínky spolu s archivními záběry do jedinečného silného a úspěšného historického dokumentu všech dob. Hlasy těch, kteří bojovali, pracovali či jinak se podíleli na dění ve válce, dodávají této epizodě živý význam. Při této sérii máte pocit, že jste tam byli, a to, co je popisováno zažili, což dodává těmto dokumentům jedinečný punc. (Intersonic)

Smells

Pro mě jeden z nejlepších dokumentů o 2.světové válce. Zajímavý je dokument i z důvodu,že jsou v něm rozhovory s tehdy ještě žijícím Albertem Speerem nebo osobní sekretářkou Hitlera Traudl Junge. Navíc jako bonus je hudba.Melodii úvodní znělky si vybavím i o půlnoci. BBC prostě dokumenty uměla a snad ještě umí. ()

Epics

Urcite nejlepsi serial o 2.svetove valce! Schematicky popis ve stylu 'zacalo to v Polsku a takhle to slo den po dni dale' se nekona a snad poprve a naposledy jsem mel moznost sledovat i to, co se delo v zakulisi.. sondy do Nemecka 40.let, britskych politickych boju a duse japonskeho bojovnika, to vse dela z World at War naprosto unikatni dokument. Navic.. mezi lidmi, kteri se zpovidaji pred kamerou se objevi i Albert Speer! ()

Korny12

Jednoznačně nejkomplexnější dokument o druhé světové válce. Zaměřuje se nejen na válečné operace, ale i na politické a hospodářské pozadí. Každá hlavní válčící mocnost je zde detailně představena. Neocenitelné jsou vzpomínky pamětníků a to jak prostých vojáků a generálů, tak i vrcholných politiků. Vzhledem k tomu, že některé archívy nejsou odtajněné dodnes, tak i v tomto dokumentu se nemůžeme dozvědět úplnou pravdu o všem, ale svou obrovskou kvalitu a přidanou hodnotu tento počin má. ()

LDvorak

Přesto, že nás dělí od doby uvedení přes čtyři desítky let je toto dílo nedocenitelné. Pro mne osobně, výpovědmi velkého množství dnes již nežijících pamětníků a přímých aktérů událostí druhé světové války a hlavně, možností porovnání pohledů a postojů v kontextu tehdejší a současné politické, kulturní a společenské situace. ()