Lance (Alan Van Sprang) si odsedel pätnásť rokov v kriminále a jediné, čo teraz chce, je len kľud, samota a k tomu fľaša whisky. Avšak minulosť na seba dlho nenechá čakať a so svojou temnou stránkou ho doženie jedného dňa, keď ho kontaktuje jeden z bossov ruskej mafie, s ktorou bol úzko spätý. Požiada ho ešte o jednu poslednú úlohu, ktorou si vykúpi svoju slobodu. Avšak misia sa zvrtne a on sa ocitne v krvavej bitke s každým, kto mu skríži cestu. (sochoking)

bourec

Fakt si autoři filmu myslej, že na jejich díla koukaj trotlové. Hovadský chování postav, idiotsky natočená akce, minimum emocí, a navíc hudba jak z vesmíru. Další špaténka. Připadá mi, že ten covid leze i do hlavy.30%. ()

JASON_X

Kriminální slaďák, gangsterská červená knihovna, noirový romanťák... tak nějak by se dal tenhle nechtěně zábavný film krátce charakterizovat. Vtip č.1: Chlápek s vizáží údržbáře v Kolbence, kterej hulí Startky bez filtru a prolejvá se desítkou, chladnokrevně vymasí buňku Árijského Bratrstva, finskou drogovou mafii a ještě stihne prožít platonický románek s o čtvrt století mladší buchtou. Vtip č.2: Buchta je mladá nešťastná idealistka, která po nocích zaníceně zpívá angažované a srdceryvné songy po zaflusaných barech, má sotva na nájem v nevábném činžáku a chudou stravu. Ale má přitom taky velký talent a sny a tužby a tak. Vtip č.3: Žena hlavy finského gangu je taky idealistka, miluje svou práci ve své pekárně, je milá a něžná a citlivá a nemá ani potuchy (resp. nechce mít ani potuchy) o tom, že žije s nelítostným gangsterem, který dává rozkazy k vraždám se stejnou samozřejmostí, s jakou stojí v zástěře za pultem. Vtip č.4: Představitel hlavy finského gangu. Tenhle týpek by měl myslím hrát úplně jiný role. Plusem je trocha nějaké té akce a krátká stopáž. A rozhodování mezi druhou a třetí mi ulehčil těžce předvídatelný happyend. ()

Heywood

Brutální zabiják zůstane zabijákem. A propustka s novým pasem do nového života je lákavá. A pak už je to jako vždy: Drogy, gangy, mrtvoly. Oživení a potřebu péče má spáchat jakási zpěvačka, ale působí to klišoidně. Zabiják se normálně o druhé nestará. Proto také neprověří, kolik osob je na místě vraždy a zda úkol splnil. A věci se komplikují a vylezou nám tu staré dobré praktiky mafií (KGB se nelišila). Svědek je vždy malér a vyvolá hysterii. Kamera do modra, pozadí na bílém sněhu a manželka gangstera, co si plánuje hezké zestárnutí. Skoro romantika. Skoro. Lakka Claudberry na stole prozradí, že i Finové mohou být zločinci (novinka) a hrdina se mylně spoléhá, že dohody s Rusy platí. Ha ha. A kolotoč násilí se rozjede. Potulená muzika s opakovaným sci-fi tónem tónem diváka nachystá na řež a hned je o pár hajzlů méně až to peří (tlumič) lítá. A k tomu ta tupost maloměsta, kde se spíše zírá, než žije. Ideální místo jako překladiště drog a vražd, co nikdo nikdy nevyřeší. Hysterici hysterčí dál, ale jak se říká: Voják, co je mu jedno, že umře, je nejlepší zabiják. Mezitím si užijeme blabla kecy, zcela zbytečné a filmu spíše škodící, protože to zpomaluje děj. A Poskvrněný Lancelot jde zachránit svou Guinevere- tedy 100x stejné téma i provedení – i se stejným výsledkem. Mrtvoly utěšeně přibývají a ta pomalá kamera to zajímavě umocňuje. A další střelba a divák čeká, kdo sejme toho hlavního lumpa? Ajajaj...55% ()

Lukoboss

Kanada to fakt neumí, sorry. Nemůžu si pomoct, ale opravdu to nejde... přestože má snímek hodinu a půl, což je v dnešní době minimum a může se to zdát jako filmová rychlovka, tady jsem se tak začal nudit, že jsem po chvilce přestal dávat pozor a bylo mně to úplně jedno. Není fakt nic horšího, než u filmu ztratit pozornost. No, bohužel... za delší komentář to snad ani nestojí, ty dvě hvězdy jsou vlastně vydřený! ()

Morholt

Nic objevného. Bývalý kriminálník je požádán o poslední fušku, při které se něco zvrtne a tak je nad ním i nad všemi, se kterými přišel do bližšího kontaktu, vynesen rozsudek smrti. To už tu bylo x krát a ještě x krát bude. Ale i když se objektivně jedná o průměrnou rutinu, mě to sedlo. Studená atmosféra byla fajn, malá akce byla dostatečně brutální a navrch mě bavily postavy, což platí zejména pro hlavního záporáka, který tak úplně záporákem není. Bez závěrečného blábolení bych se sice obešel, ale jinak jsem neměl větší problém. 70% ()