Série(2) / Epizody(16)

Támar je agentkou Mosadu. Pod falešnou identitou infiltruje Teherán, aby pomohla zničit íránský jaderný reaktor. Když ale její mise selže a ona uvízne v novém prostředí, musí naplánovat operaci, která ohrozí všechny, na kom jí záleží. (Apple TV+)

Forty-

Izraelska spionka na hackerskej misii v Irane. Neokukane prostredie, skvely dej, slusne nacrtnute spolocenske konflikty v Irane a napinave diely. Balanc medzi realitou a masovou lahko stravitelnou filmarinou jednoznacne nakloneny k tomu druhemu, ale vzhladom na charakter serialu mi to nevadilo. Pekne to odsypalo, na dalsie casti som sa tesil. Fauda je pre nadsencov, toto je mainstream, ale dobry. Predcilo moje ocakavania. ()

sedlo03

Asi každý bude tento seriál srovnávat s Faudou, tak hned zezačátku - na Faudu to opravdu nemá. Ani dějem, ani akcí. Přesto musím říct, že tyhle špionážní seriály umí Izrael velmi dobře a i přes některá hluší místa, nebo spíše dějové linie (jmenovitě celý ten děj okolo vysokoškolských hackerů), mě to velmi bavilo. ()

Malarkey

Teherán se Apple TV povedl. Nenapadlo by mě totiž, že Izrael bude mít takové koule a natočí špionážní thriller z prostředí bojů mezi Izraelem a Íránem. Hned z kraje seriálu se to špionům sere a já tak díl za dílem čekám eskalaci průseru do absolutna. Nakonec je pravda, že závěr mi vyšel trošku do prázdna, ale v kontextu s celým námětem to nejspíš mělo tak být. Klobouk dolů tvůrcům za odvahu a také za to, jak z Athén dokázali udělat Teherán. Zíral jsem s otevřenou pusou. Plus dodám, že se mi hodně líbil Shaun Toub a samozřejmě Niv Sultan. Seriál, který si jednoznačně zaslouží pozornost a u mě má místo mezi nejlepšími špionskými kousky současnosti. ()

BarryLyndon

Je to výborný. Produkce splnila zadání AppleTV, chceme taky Faudu tak na 1-. Ten minus hlavně na hlavní hrdinku, která je sice blízkovýchodní dvojnicí Alice Vikander, ale někdy jsem měl pocit, že sleduju Emily in Paris in Tehran. Ale produkční kvalitu to mám obrovskou a v druhé sérii to dostane překvapivou injekci v podobě Glen Close, která je tu naprosto úžasná a krade si pro sebe herecky každou scénu. Naprosto neuvěřitelné, že za to nebylo žádné ocenění. Kritizoval jsem hlavní postavu přesto jsem velmi spokojen, proč ? Protože je pro mne hlavní postava někdo úplně jiný, hlavní zaporák, kterého hraje excelentní íránský herec Shaun Taub. Není to žádný sympatický antihrdina, ale parádní profík, který věří svému režimu a udělá vše pro svou rodinu. 8/10 Doporučuji. ()

mortak

Je to napínavé, v těch osmi dílech se pořád něco děje, jenže nakonec to s realitou nemá nic moc společného (když též pominu neskutečně rychlé přesuny některých postav mezi jednotlivými státy). Hlavní hrdinka vám k srdci nepřiroste, na to se chová jako neřízená střela. Chvíli je nedostižná superhackerka, chvíli jí zmítají emoce tak, že ohrožuje všechny okolo sebe (takže bud zemřou nebo jdou do vězení), ale povětšinou je to spíše teenagerka, která si jen tak vyšla do nepřátelského světa. Pokud bych měl ten seriál brát vážně, tak z něho Mosad vychází jako naprostý pitomec, zatímco iránská rozvědka je brutálně efektivní. ()

• Niv Sultan se kvůli seriálu naučila perštině. Myslela si, že jako dcera arabsky mluvícího marockého imigranta snadno zvládne íránský jazyk. Farsi ji ale svou složitostí výslovnosti překvapila. (erisedxxx)
  • Seriál nemá obdoby v produkčních hodnotách pro izraelskou sérii. Byly předělány celé ulice a domy v Aténách, aby vypadaly jako íránské hlavní město. Íránští uprchlíci přiletěli z celé Evropy, aby se zúčastnili komparzu. (erisedxxx)