Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Amenity_K

Davam tak 3,5. Z Tarantinek je tento film urcite nejslabsi. Kill Bill, Pulp fiction a Gauneri bych mohla videt jeste nekolikrat, ale tento kousek mi stacil zkouknout tak jednou... ()

Patr1k

Nie je moc čo komentovať, Tarantinov najvolnejší film, nepovedal by som, že kultovica, no rozhodne ide o vynikajúci kúsok, Samuelov štýlový cop a špagát po bradou - nie je o čom, herecké výkony super, hudba geniálna, klasicky Tarantinovská zápletka, dialóg medzi De Nirom a Samuelom v dodávke na konci je mocný ;). Nutno vidieť ()

sAreOn

Mno musím uznat, že pro mě je toto druhý nejlepší Tarantinův film (po Pulp Fiction). Jako vždy několik příběhů, které se propletou do sebe, stovky sáhodlouhých rozhovorů, které ale dávají smysl a jsou vtipné (vtipné tím správným Tarantinovským způsobem). Navíc perfektní herecké výkony (vidět De Nira jako povaleče, kde se vám to povede?), nemluvě o geniálním soundtracku. ()

E.T.Martin

Jackie Brown patří k mým nejoblíbenějším filmům z dílny Quentina Tarantina. Možná proto, že se nejvíce věnuje příběhu a nejméně exhibuje. Což ovšem neznamená, že se nemůžeme těšit na typické tarantinovské záležitosti jako vyšperkované dialogy, ujeté postavičky z podsvětí a jeho okolí, či na vymakaný vizuál. Film lze považovat i za poctu klasické filmové kriminálce, která už se z kinematografie taky jaksi pomalu vytratila. A hlavní hrdince Pam Grier to ve zralém věku sluší více než v sedmdesátých letech, kdy byla velkou hvězdou blaxploitation filmů. Skvělý je i soundtrack, který potěší především příznivce soulové hudby, zvláště pak úvodní skladba - 110th street od Bobbyho Womacka. ()

veverysiak

Niektoré moje filmové topky môžem pozerať aj párkrát za rok a dokážem si ich vychutnať, ale na tých pár top-topiek si musím šetriť sily niekoľko rokov, aby som ich pomaly a rozkošnícky vstrebal do poslednej sekundy, toto je jedna z nich, a je pre mňa nemožné na pár riadkoch vymenovať prečo, lebo jednoducho pre všetko, pre mnohých je to po Pulp Fiction pomalé a vážne, no ale práve preto to nie je Pulp Fiction, ten je a naveky zostane len jeden, tak ako pre mňa zostane len jedna Jackie Brown s fantastickou skladbou deja, scenárom, réžiou, dialógmi, hudbou, hercami, takže 95%. ()

májovec13

VIděl jsem to už dávno. Není to tak úderné a hláškami nabité jako Pulp Fiction, ale povahou je Jackie Brownová zmíněnému skvostu blízko. Potěší obsazení De Niro, který prostě neumí zahrát špatně a nějaké to ocenění by získal snad i za roli ve filmu pro dospělé. ()

m3p

Zklamanie. Priemerná kriminálka s old-school obsadením bez akéhokoľvek FAIL momentu s trápnym HAPPY ENDingom kde zomrie "bad motherfucker". ()

pcarogers

Jednou, dvakrát, čtyřikrát, pětkrát... Kolikrát ještě tento film uvidím a pokaždé mě tento film překvapí jak je jemný, citlivý, detailně vychytaný. Krásná love story (tentokrát dospělá a bez kýče), vychytané krimi drama a ještě k tomu zábavné. Jakoby Tarantino udělal extra nadýchanou a jemnou esenci Pulp fiction. A když si uvědomím, že to byl kdysi jeden asi ze dvou tří filmů z videopůjčovny, které jsem se nedodíval, v životě. No byl jsem mladý a hlupý:-). ()

cubiczech

Vymazlený Tarantinův film, ať už vás tolik nepřekvapuje Tarantinova stylovost, hlavně co se postav týče, tak vás překvapí perfekcionalismem prošpikovaný scénář, až mi bylo skoro líto, že to nebylo delší... ()

HennessyVSOP

Ne úplně typický Tarantino a film je podle mého názoru jeden ze slabších z jeho tvorby. I tak se ale jedná o film plný dobrého herectví, chytrého scénáře a špetky originálních nápadů Jinak je film docela dlouhý a upovídaný, což může někoho odradit, ale mě to nevadilo. Na špičkový film ale něco chybí, nevím zatím co bohužel, ale výsledný dojem není vrcholový. 80% ()

Pjotrik

Pro tenhle Tarantinův kousek mám slabost. S Pulp Fiction to srovnávat nelze a ani by se němělo, přesto to mnoho lidí dělá. Hlášek tu nijak extra moc není, což je ale kompenzováno příběhem a zajímavým obsazením postav (Michael Keaton je zde takový hodnoučký, hyperaktivní a trochu popletený polda, ale proč ne?!, Robert de Niro zahrál vyšinutého idiota Louise opravdu skvěle a Robert Forster prochází filmem se svým vyrovnaným výrazem a ukazuje nám, jak se hraje pouze pomocí očí). Oblíbené scénky: Ordell přesvědčuje Boumonta, Ordell a Jackie v temném pokoji, Louis hledá auto. 95% ()

ZAUME

Výborný Tarantinův kousek, který mi stále, nevím proč, připomíná slavný Pulp Fiction. Ať už je to dobře nebo špatně Jackie Brown si jistě zaslouží kvalitní ohodnocení ať už za výtečného S. L. Jacksona v roli nebezpečného dealera nebo Roberta De Nira, který tentokrát ztvární roli na něj trochu neobvyklou, ale jako vždy - parádní. Bohužel Pam Grier mě neoslovila tak jak jsem čekal, ale i tak je snímek hoden velkého ohodnocení a mě se dost líbil. ()

Ala007

Na můj vkus trochu moc dlouhé a díky vpravdě detektivní zápletce i náročné na pozornost, ale pořád Tarantino ve své nejlepší formě s citem pro cool hlášky a originální hudební složku, která skvěle podkresluje děj. Tarantino si snad ani nedokáže vybrat do svých filmů špatné herce, kromě osvědčených star Roberta de Niro a Samuela L. Jacksona mě svým civilním projevem příjemně překvapili a na závěr i dojali Pam Grier a Robert Forster. Klasika, která se dá vidět kdykoliv. ()

Arthoeas

Po tomhle filmu jsem si uvědomil že moje uznání a respekt k Tarantinovi je opravdu zasloužený. Neuvěřitelné herecké výkony, perfektní scénář, skvělé zpracování. To mě bohatě stačí na to abych si film užil na 100%! ()

Trinculo

Výborné to je. Parádní vyprávění, sice s minimem obvyklých prostředků, ale zase se ukazuje, že Tarantion umí vyprávět příběhy a má obrovský cit pro příběh a zápletku. Líbí se mi jak fungují postavy, tempo a navíc Pam Grier jako Jackie Brown je zatraceně krásná ženská. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí