poster

Člověk obojživelník

 • Sovětský svaz

  Čelovek-Amfibija

 • Sovětský svaz

  Человек-Амфибия

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Chelovek-Amfibiya

  (Sovětský svaz)
 • slovenský

  Človek obojživelník

 • anglický

  Amphibian Man, The

Fantasy / Sci-Fi / Mysteriózní / Romantický / Thriller

Sovětský svaz, 1962, 82 min

Scénář:

Alexej Kapler
 • sochoking
  *

  Garantujem vám luxusný zážitok z tohto filmu pokiaľ ho budete pozerať pekelne zhulení ! Ja som tak neučinil a teraz banujem . Film je totiž plný absurdných situácií , debilných poz a idiotského chovania sa hercov . Takže , ak som niečo nepochopil , buďte tak dobrí a napíšte mi do pošty , pretože to tempo bolo neúnosne slimačie , že pri záverečnom " Kanjec " som sa cítil tak vyšťavený , akoby som prišiel zo 16 hodinovej šichty z kameňolomu !(11.8.2010)

 • cheyene
  ****

  V 60. letech šlo jistě o fantastickou podívanou, která je místy podobná dílům z pera Julesa Verna. Nyní je na tomto snímku již velmi patrné jeho stáří, ovšem i přesto nabízí zajímavý příběh plný romantiky, dobrodružství, dramatických zvratů a emocí.(28.5.2011)

 • Ainy
  *****

  Na tu dobu, ve které byl tento film natočen je to velice zdařilý filmařský počin. Když ho hodnotím, tak se snažím dívat se na to očima tehdejšího diváka, pro kterého musel být určitě fascinující pohled pod mořskou hladinu. Zvažovala jsem jestli hodnotit plným počtem hvězdiček, ale co ... tenhle příběh si je zaslouží. Můj táta na něj nedávno vzpomínal a rozplýval se nad tím jak ho viděl poprvé v kině a co to pro něj jako pro kluka znamenalo, jak to bylo napínavé a krásné. Přiznávám, že už jsem rozmazlená současnými filmovými kouzly a efekty, ale chci hodnotit objektivně. Jen by mě ještě zajímalo jestli ty Ichtiandrovy řasy byly opravdové nebo nalepené :-) Tak černé a dlouhé řasy jsem snad ještě u nikoho neviděla :-)(4.5.2013)

 • darkrobyk
  ***

  Střet naivity a drsného světa je z pochopitelných důvodů zasazen kamsi do Mexika, nikoliv do Sovětského svazu. Kniha mě kdysi bavila mnohem více, hlavně jsem měl jasnou představu ústřední postavy se žábrami na krku. Příběhově film samozřejmě příliš nezestaral, avšak triky jsou i na tehdejší dobu prachmizerné. Jak pak by si s tímhle příběhem poradil takový Karel Zeman? Vyloženě zklamán nejsem, naštěstí film alespoň končí dobře. Vertinskaja byla pohledná, zato Koreněv - typická ruská držka, hrozný. Nejkrásnější jsou scény pod hladinou moře, škoda jen otřesného gumového žraloka...(28.9.2015)

 • Segrestor
  *****

  Měřeno objektivem malého kluka, který na pionýrském táboře opustil post strážce brány a odešel do povětšího stanu zhlédnout promítaný film o nějakém chlapíkovi, který měl žábry a mohl žít pod vodou. Pamatuju, že mě fascinovala ta barevnost a unikátní záběry plavající bestie Ichtyandra pod mořskou hladinou. Děsilo mě, že ho ti zlí chytili a drželi v sudu, aby nelekl na vzduchu nebo naopak - už vlastně nevím. Ono, z dnešního hlediska to je asi blbost a i se z dnešního hlediska těžko věří tomu, že tenkrát bylo vzácnost vidět podmořské krajiny, ale halt byla taková doba a ani pionýři neměli na růžích ustláno.(7.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace