poster

Člověk obojživelník

 • Sovětský svaz

  Čelovek-Amfibija

 • Sovětský svaz

  Человек-Амфибия

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Chelovek-Amfibiya

  (Sovětský svaz)
 • slovenský

  Človek obojživelník

 • anglický

  Amphibian Man, The

Fantasy / Sci-Fi / Mysteriózní / Romantický / Thriller

Sovětský svaz, 1962, 82 min

 • CaptainNor
  ****

  Už jako kluk jsem byl v našem malém voňavém kině při závěrečné scéně naměkko. O to víc mne překvapilo, že má film i po tolika letech svoje kouzlo a řekněme nadčasové poselství. Ale i přes trochu naivní herecké výkony je učiněný zázrak, že vznikl v Sovětském svazu a ještě k tomu v tak neutěšené době. Humanistickému obsahu nemohli bolševičtí cenzoři nic vytknout, ale trochu se divím, že jim nevadila západní forma a neodvezli krabici s filmem někam na Sibiř.(1.6.2008)

 • viperblade
  ***

  Tomuto filmu hodně ublížil zub času. Dnes jsem ho viděl poprvé, nenudil jsem se, někdy jsem byl i fascinovaný, že v roce 62 mohli natočit takovýhle film (ty podmořské záběry jsou opravdu pěkné) ale bohužel ten film nemá TO něco, kvůli kterému bych si jej chtěl pustit znovu. Proto dávám "jen" 3 hvězdy. Ale jak říkám, musí se nechat, že zde soudruzi určitě neudělali chybu… :-)(13.11.2009)

 • cheyene
  ****

  V 60. letech šlo jistě o fantastickou podívanou, která je místy podobná dílům z pera Julesa Verna. Nyní je na tomto snímku již velmi patrné jeho stáří, ovšem i přesto nabízí zajímavý příběh plný romantiky, dobrodružství, dramatických zvratů a emocí.(28.5.2011)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Přestože zabalen do hávu scifistického námětu, je Člověk obojživelník především klasický dobrodružný film s gerojem, sličnou, nevinnou ďjévuškou, slizkým padouchem vykořisťovatelem a jelikož je to provenience sovětská, tak samozřejmě i novinářem (pravděpodobně) proletářským. Jenže u filmu jako je tenhle je černobílost vlastně docela fajn, je to oddechovka se vším všudy, dobrodružná, s romatickou linkou a nejednoznačnost postav by se tam hodila asi stejně, jako kdyby Vinetou řešil trauma z dětství, když se málem utopil v kotli s polívkou ze sušenejch buvolů. Příběh je sice dnešní optikou poměrně jednoduchý, s trochou snahy by se dalo říct přiblblý, ale vzhledem k tomu, že filmařky Obojživelník zastaral jen málo a stále si drží skvělou atmosféru, tak je to zvelika putna.(17.8.2015)

 • Malarkey
  **

  Sice je to trochu nadsazený, ale věřím, že tenkrát to muselo sklidit zasloužený poprask a ne ledajaký. Jenže já se u toho filmu příšerným způsobem nudil, asi tím, jak je do něj hrozně zasazená ta romantika, a že by vůbec nemusela. Asi tak, když do historickýho románu zasaděj Angeliku. Takže to bych ty autory nejradši sestřelil, protože zkazit příběh tím, že tam zamotaj lásku, a on se zamiluje, ona taky, ale nemůžou k sobě, a tady je problém. Vznikne potom hlavně důvod, proč se toho pro příště radši stranit. Jinak tedy musím uznat, že nápad to teda byl opravdu zajímavý. Už jenom ten název...Člověk obojživelník...(30.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace