Host

Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

Radko

Partička kamošiek (a jedného kamoša) počas karantény usporiada ZOOM videokonferenciu. Keďže sa tak trochen nudia, skúsia sa s pomocou astrálnej sprievodkyne pozhovárať s nejakými duchmi. Formát filmu sa prispôsobuje zvolenému technickému spojeniu. Všetko sa odohráva na piatich, či šiestich obrazovkách (niektorí účastníci sa z rôznych dôvodov občas odpájajú). Dĺžka stredometrážneho filmu zhruba zodpovedá povolenej dĺžke jednej konferencie zdarma (škoda, že sa tvorcovia nevošli do dnes povolených 40 minút - výsledok mohol byť ešte o trochu viac cool). Spočiatku pohodová atmosféra naberá zvláštne grády. Po pár ľakačkách sa účastníčky rozhodnú duchovnú párty ukončiť. Bubákovi sa však strašenie zapáčilo a zjavne nemá dosť. Telekonferencia pokračuje. Fajné vychytávky v horore, ktorý vďaka necelej hodine nemá šancu začať nudiť, a to napriek príbehovo chatrnému, no zato ľakaco výživnému scenáru. ()

Flopik

Obrovská pochvala takto sa to robí keď vieš, že normálna hodina tridsať by nudilo tak natočíš hodinový horor ktorý ale ani chvíľu nenudí.Nápad samozrejme vôbec originálny nie je, ale ja mám tieto webcam ghost horory veľmi rád. Postavy v pohode, natočené je to pekne a potešia určite aj lakačky. Démona sme videli len pár sekúnd ale stál zato. U mňa silné 4* a v tomto webcam štýle rozhodne jeden z top hororov. Nehovorím že sa budete triasť hrôzou ale tuto sa hodí napísať za málo peňazí veľa muziky. ()

matestlust

Ultimátně neoriginální found footage, který se drží všech předepsaných žánrových klišé a vůbec ničím se nesnaží vybočit z řady. Něco funguje, něco méně a něco vůbec. Víceméně je tohle naprosto průměrný kus, u kterého vám párkrát příjemně zamrazí, ale půl hodiny po konci filmu už si na něj vůbec nevzpomenete. ()

fixaman

Odhadem asi tak padesátá variace hororu přes plochu počítače za posledních pár let. Lekačky fungují dobře, ale nějak zásadně se u toho bát nebudete a všechno je tak nějak předvídatelné. Někdo tu psal, že tohle je Záhada Blair Witch pro dnešní generaci. Víc než tohohle filmu se bojím, že to ten člověk myslel vážně. Taková urážka nejlepšímu found footage všech dob a taky vkusu dnešní generace :D ()

Trevor

Zabudnite na tabuľku na vyvolávanie duchov, teraz je in konferenčný hovor. Potešilo najmä to že film nebol prehnane dlhý, to je asi tak všetko. Objavilo sa tam pár lepších momentov ale drvivú väčšinu času sa pozeráme do tvári nie zrovna najlepších herečiek a pravdu povediac už po úvodných minútach som vedel že tento film ma nenadchne. Svojich fanúšikov si určite nájde, pretože nebol vyložene zlý ale neprekvapil takmer ničím. ()

• Film bol natočený výhradne cez aplikáciu ZOOM počas lockdownu vo Veľkej Británii. (drake31)
  • Herecké obsadenie je zložené z blízkych priateľov a spolupracovníkov režiséra Roba Savagea. (drake31)
  • Keďže natáčanie prebiehalo počas lockdownu, herecký ansámbel sa musel spoľahnúť na seba samých od svetiel, kamery, zvuku, make-upu, či kaskadérskych kúskov. Herci sa taktiež zúčastnili virtuálneho workshopu v ktorom sa učili praktické hororové efekty ako napríklad: dvere, ktoré sa pohybujú samé od seba, alebo ako dosiahnuť, aby veci padali z políc. (drake31)