Frank Warren (Rutger Hauer) se snoubenkou Noelle (Joan Chen) a nejlepším přítelem Samem (James Remar) uloupí diamanty v hodnotě dvacet pět milionů dollarů. Noelle a Sam se pokusí Franka zabít a shrábnout všechno sami, ale Frank již předem diamanty ukryl jinde. Naštěstí přežije, ale je odsouzen na doživotí v novém experimentálním vězení Táboře Holliday, provozovaném velikášským sadistickým správcem Wardenem Hollidayem (Stephen Tobolowsky). Toto vězení má oproti ostatním několik nedostatků. Nemá stráže, zdi ani mříže a navíc je smíšené. Jediným způsobem udržení zločinců na místě se tak stává elektronický obojek se silnou výbušninou kolem krku. Je to vlastně jakési pouto mezi dvěma různými vězni, kteří se od sebe nesmí vzdálit na víc jak maximálních pár set metrů, jinak oba obojky explodují. Brzy za Frankem přijde spoluvězeňkyně Tracy Riggsová (Mimi Rogers) s tím, že on je její pouto a že chce utéct. Ale Sam a Noelle s Hollidayem jsou jim v patách, protože vidina bohatství je velice lákavá. (monolog)

kpt.mliko

Nebudu hodnotit, protože jsem ten film viděl už hodně dávno - cca 95-96. Ale jedna zajímavost v souvislosti s kterou jsem si na tenhle film vzpomněl. Švédská kapela Birdflesh natočila v roce 2006 album Mongo musicale, na kterém je skladba Wedlock. O čem myslíte že ta skladba je?? :-) ()

Angel7

Toto je jeden z filmov, ktorý som si v období jeho premiéry zapamätal. Jedinečná atmosféra a vynikajúce herecké výkony. Pozrel som si ho po rokoch znova a nesklamal. ()

Elvis Jagger

Za scénu vo väzení 5*, ostatné tam je zbytočné. Žádný ploty, žádný stráže, nevím co tady ješte všichni tvrdnou. Na sever... ()

dehonest

istotne... tento film nie je nič prevratné, podstatný nápad je však celkom zaujímavý. čo je ale najdôležitejšie je to, že mám rád rutgera hauera s jeho ľadovým pohľadom a inteligentnou charizmou. mimi rogers príliš nemusím. bodovaním budem benevolentný a štedrý hlavne preto, že k tomuto filmu mám veľmi nostalgický vzťah. až srdce stisne. začiatky intersonicovej éry a vhs vpády do pôžičovní, keď sme žrali všetko, čo sa dalo, ma presvedčilo ku kúpeniu "originálky" tohoto dielka. skrátka, taká malá kultovka, kvalitné béčko, ktoré hádam aj osloví. dnes by som ho asi ako panenský divák moc nežral a zdalo by sa mi ťažkopádne, ale môj citový vzťah mi dovolí si ho stále dopozerať do konca. tak si ho zasa zmrknem a uvidím v ňom skôr samého seba, ako film ako taký. už sa teším :-) ()

ogy86

Klasický film ve stylu osmdesátých let. Na takové věci mám asi slabost, takže mě to na těch zhruba 100 minut dobře zabavilo. Děj je jednoduchý a hlavní motiv s vězni s obojkem, který vybuchne, když se pokusí utéct, byl použit už ve více filmech. Nápad je to každopádně zajímavý a hned po pár minutách jsem už se zlodějíčkem, kterého jeho kumpáni podrazili, sympatizoval. Myslím, že je to dobrá zábava na nudné večery a příznivci akčních béček či Rutgera Hauera, zklamáni nebudou. ()

andy60

Nemůžu říct, že by to bylo nezajímavý, ale občas to bylo "přitažené za vlasy" (dvojice utíká z vězení a celý zástup strážných po nich pálí, ovšem kulky se jim zázračně vyhýbají a to se nemusí ani přikrčit nebo se snažit za něco skrýt). Na druhou stranu - nedostatky se režisér snaží vybalancovat akčností, což taky nedopadlo na výbornou, ale divák má alespoň dojem, že se stále něco děje. ()