Frank Warren (Rutger Hauer) se snoubenkou Noelle (Joan Chen) a nejlepším přítelem Samem (James Remar) uloupí diamanty v hodnotě dvacet pět milionů dollarů. Noelle a Sam se pokusí Franka zabít a shrábnout všechno sami, ale Frank již předem diamanty ukryl jinde. Naštěstí přežije, ale je odsouzen na doživotí v novém experimentálním vězení Táboře Holliday, provozovaném velikášským sadistickým správcem Wardenem Hollidayem (Stephen Tobolowsky). Toto vězení má oproti ostatním několik nedostatků. Nemá stráže, zdi ani mříže a navíc je smíšené. Jediným způsobem udržení zločinců na místě se tak stává elektronický obojek se silnou výbušninou kolem krku. Je to vlastně jakési pouto mezi dvěma různými vězni, kteří se od sebe nesmí vzdálit na víc jak maximálních pár set metrů, jinak oba obojky explodují. Brzy za Frankem přijde spoluvězeňkyně Tracy Riggsová (Mimi Rogers) s tím, že on je její pouto a že chce utéct. Ale Sam a Noelle s Hollidayem jsou jim v patách, protože vidina bohatství je velice lákavá. (monolog)

SenFlxr

Tahle hovadina mě vždycky rozesměje, ne tak samotný film ale spíše to, že si vzpomenu když jsem jej viděl poprvé. Bylo to někdy minulý rok (2009) a listoval jsem pořadačem dvd u jednoho kamaráda. Narazil jsem tam na Obojek a zeptal jsem se ho co to je. "No starej dobrej Obojek" "To je bezvadnej film! " Tak jsem si ho půjčil a když jsme ho s bratrem dokoukali, podívali jsme se na sebe a jeden z nás řekl: "Starej dobrej..." a už jsme se smáli. Podobnou zkušenost (doporučení hovadiny) mám i s filmem Nahota na prodej, ale tam jsem moc neočekával, neb jsem ho viděl již jako dítě. Ale teprve u druhého zhlédnutí jsem se pořádně pobavil. ()

zimzum

Lepší priemer. Ideálny film na jedno pozretie ( alebo na pripomenutie po rokoch), miestami celkom napínavý vďaka nápadu s obojkami. A Rutgera som mal vždy rád aj keď hrával v riadnych blbostiach. ()

harycek odpad!

Nápad dobrý , ale zpracování = kravina, stačí vidět jen jednou! A ještě přidám: Takovou zhovadilost by snad nenatočili severní korejci!!!!!!! ()

m.xFuck

Pomsta Joan Chen za to jak dostávala v Juggerech do držky. Jinak je to trochu vyčichlý a lehce nahlouplý road mouví. Mimi Rogers byla docela kočka :) (funguje už ten zkurvenej zasranej vypípávač nebo ještě ne?) ()

moviefan4

Film ktorý som si chcel pozrieť po tom čo mi môj oco o ňom rozprával. A svetu div sa, ma to dosť bavilo. Príjemné B-čko s fajn hercami a dobrým dejom. Dej bol od začiatku mega super, na prichod do väzenia som sa tešil najviac a keď už som sa dočkal, som ostal aj sklamaný a za to uberam jednu *. Úprimne odcenil by som ak by sa viac deju odohravalo vo väzení než na slobode ale čo už. Za mňa príjemny film na pár pozretí. ()

J.Mayen

Velmi slabe vzpominky na tohle celkem prumerne Becko, v te dobe vychazel od Intersonicu a GoldenCrownu velmi mnoho Beckovych filmu jako na bezicim pase, vetsina z nich byla velmi dobra. ()

DonBraso

Tenhle film jsem viděl někdy hooodně dlouho,kde jsem si pamatoval jen to vězení.Dneska to konečně dojel a musím říct,že je to parádní béčko se vším všudy.Samozřejmě výborný dabing byl vždy zárukou a matador Soukup daboval všechny a vždycky s tím štiplavým komediálním vzorem.Příběh jede jak po másle a nebere si vlastně vůbec servítky s ničím.Logiku stranou a hurá za akcí,který zde možná není úplně moc,ale jelikož je to z dalších filmů já dohoním tebe a ty mě,tak se prostě pořád někam jede či přebíhá,čímž dodává napětí obojek kolem krku.Rutger Hauer prostě nebyl nikdy moc charismatický herec a hrál v hodně špatných filmech,ale nevím tady mu to naivita sedla parádně. ()

pursuer

Naprosto podceňovaný klenot devadesátých let. Dobrý nápad, dobré role, dobrá akce, občas i solidní kecy. Nemám důvod dát méně. ()

Scenixia

Jako malá jsem byla tímto filmem nadšená. Dnes už to vidím jinak ... Ale hodnotím velice kladně nadčasovost filmu. Než se nadějeme, nebudou podobné obojky nosit jenom neposlušní pejsci... ()

wray

mozno to s 3* trosku prehanam, ale tento film je (pre mna) proste klasika z tohto obdobia. obojkovy napad som videl vtedy v tomto filme prvykrat, rutger hauer nebol az taky popularny ako ine akcne hviezdy z toho obdobia ale - stale celkom frajer (blade runner, split second), dnes je uz citit ze je to len becko a pribeh je slabsi, herecky tiez nic moc - ale, tak ci onak, stale si myslim ze je to proste klasika :) a samozrejme maly plus bod za dannyho treja :) ()

Mydlivoj

Tak jsem si řekl že nostalgicky zavzpomínám. Že jsem tenhle film drahnou dobu neviděl. Boooože to je blbost jsem zjistil... 😀 ale má to pár světlých míst. ("Co je to za místo?" Asi opuštěná jaderná elektrárna,co myslíš." "Myslím,že omdlim..." ()

R-Fitch

Počátkem 90.let o byl VHS-hit jako blázen. I dneska, když na to člověk koukne s odstupem času, to je jednak i díky určité nostalgii fakt pěknej filmek, kterej stojí za to. Zajímavej námět, pěkně zahraný a dneska už vlastně klasa s Hauerem. I po letech za 80%!!! ()

Baroque

dávam za štyri. určite aj z nostalgie. a rozhodne aj preto, že je to top béčko, ktoré mám na originálke intersonicu. pre mňa výborný nápad, celé také rozporuplné, ale mňa to nenudí. rutgera som mal vždy rád, bol to exot. a ak niekto tvrdí, že hauer nie je "istotne úžasný herec," mal by chodiť s bielou paličkou a nie pozerať filmy. rutger hauer bol totiž nedocenená elita. ()

Chicharron

Devadesátková "béčková klasika" s Rutgerem Hauerem, který má na kontě i pár lepších snímků, ale taky řadu průměrného sračkolu a toto je jeden z nich.  Film se dá sledovat spíše jako komedie a zasmát se u toho, jak si autoři představovali "blízkou budoucnost" - bílé ponožky, fialová saka nemožného střihu a policejní fordky modelové řady 1990. ()

Unrealik

Taková zaměnitelná, průměrná akce. Jsem měl i pocit, že film s obojky jsem už někdy viděl, ale jestli to byl tento, to nevím. ()

Fenk

Nevzdalovat se od Mimi Rogers na více jak 100 metrů? Já bych v tom asi žádný větší problém neviděl. ()