Frank Warren (Rutger Hauer) se snoubenkou Noelle (Joan Chen) a nejlepším přítelem Samem (James Remar) uloupí diamanty v hodnotě dvacet pět milionů dollarů. Noelle a Sam se pokusí Franka zabít a shrábnout všechno sami, ale Frank již předem diamanty ukryl jinde. Naštěstí přežije, ale je odsouzen na doživotí v novém experimentálním vězení Táboře Holliday, provozovaném velikášským sadistickým správcem Wardenem Hollidayem (Stephen Tobolowsky). Toto vězení má oproti ostatním několik nedostatků. Nemá stráže, zdi ani mříže a navíc je smíšené. Jediným způsobem udržení zločinců na místě se tak stává elektronický obojek se silnou výbušninou kolem krku. Je to vlastně jakési pouto mezi dvěma různými vězni, kteří se od sebe nesmí vzdálit na víc jak maximálních pár set metrů, jinak oba obojky explodují. Brzy za Frankem přijde spoluvězeňkyně Tracy Riggsová (Mimi Rogers) s tím, že on je její pouto a že chce utéct. Ale Sam a Noelle s Hollidayem jsou jim v patách, protože vidina bohatství je velice lákavá. (monolog)

Brain-D

Béčko na entou, ale velmi zábavné, humorné a akční. Hauer tu není žádnej rváč, ale myslí mu to tady jak prase a sipe gag za gagem. ()

Danny F.

Muj oblíbený film. Na svou dobu velice povedený. Solidně natočený. Trocha ta akce tam je a dobře se na něj kouká. 70% ()

VanTom

Celkem zdařilé, byť nijak extra vzrušivé akční béčko s diskrétními sci-fi prvky (výbušné obojky) pohání zejména nosný nápad (párkrát i využitý), kdy se hašteřící dvojice uprchlých vězňů od sebe nemůže vzdálit na více než 100 yardů (to mi tedy ta věznice připadala rozlehlejší). Sympatické obsazení se vzájemnou chemií postaralo o bezproblémový doklus do finiše. ()

JohnSmith

Nudné, nezábavné a pohled na Hauera vypadajícího jak pupkatá mánička ještě v tom děsným barevným ohozu,no skoro k pláči. ()

jefff

Výborné devadesátkové sci-fi béčko s Rutgerem Hauerem v hlavní roli. Film po celou dobu nenudí a tím, že si nehraje na kdovíjaké velkodílo, jde o příjemnou oddychovou zábavu. Obojek nemohu nedoporučit všem fandům žánru. ()

lskala

První polovina filmu má spád a nenudí. Naopak. Ale čím více se blíží závěr, tím více to ztrácí kvalitu. 45% - 2** ()

Han22

Nebudu si hrát na kritika, tohle je jeden z filmů mého mládí a i po letech po čertech zábavný. Rutger Hauer je zrazen při loupeži nejlepším kamarádem a svoji dívkou, třikrát střelen a skončí v kriminále. Na krk má obojek a nesmí se vzdálit na 100 yardů od druhého obojku, jehož majitle je neznámý. Poté co si projde klasickou šikanou od správce, místního drsňáka a podaří se mu utéct s nedobrovolnou společnicí, vydávají se na dlouho cestu za diamany v patách s policií i chamtivým exkumpány. Obojek má spád, skvělé cynické hlášky, pohodovou atmosféru a pár infarktových situací založených na tom že se dvojice nesmí vzdálit na sto yardů od sebe. Prostě takové pohodové oldschool akční/sci-fi béčko. ()

xaver

Šílený nápad s vybuchujícími obojky je celkem originální, ale tím originalita celého snímku končí. Velmi podprůměrný snímek je oslavou brutality a zvrhlých nápadů, které hraničí se zločiny proti lidskosti. ()

iXtr3m3

Tak niekde medzi Fortress a Fortress 2, ale skôr bližšie k tej dvojke. Dal som si repete po neskutočných rokoch, kedy som to videl ako krpec na VHSke len kvôli spomienke na už zomrelého Rutgera Hauera, ale žiaľ nebol to dobrý nápad. Ako krpec som si to moc nepamätal a teraz keď som to opäť zhliadol, tak fakt hrôza. Pri Fortress som písal, že sa dá film zhliadnuť aj po 27 rokoch, lebo nestál 5 korún, tu to neplatí. Väzenské peklo si užijeme len chvíľku a potom sa to zvrhne na slabú road movie. Škoda, tento film fakt zapadol prachom. ()

wosho

Kvalitní béčko, s dobrým scénářem a zajímavými postavami. Kdo se chce pobavit a moc nemyslet, pro něj je Obojek ideálním řešením. Navíc si v něm malou roličku podříznutého mexikánce zahrál můj oblíbenec Danny Trejo. Jen se na film nesmí nikdo dívat s dabingem, kromě dabingu R. Hauera se jedná o peklo pro sluch. ()

ThomasL

Když jsem byl mladší, líbílo se mi to mnohem více. Dneska mi to přijde jako průměrný snímek. Proč do toho Rutger Hauer šel mi asi navždy zůstane záhadou. ()

woodsman

zaujimave taky celkom rychly film tie stare filmy su fakt v pohode na nic sa nehraju nie ako dnes natlacia do filmu 5 pribehov ()

Cement73

Nápad z "open air" väzením je dobrý. Naháňačky, hlavne tá vo výťahu drží celkom v napätí. Takže štandartný akčák, ktorý ma vôbec nesklamal. Predpokladám, že podobne by mali byť v budúcnosti všetky väzenia :) ()

mira007

Jako malýho mne toto sci-fi kombinované vězeňským totalitním dramatem fascinovalo, ale dneska to je jen hloupé béčko s Rutgerem Hauerem. ()