Reklama

Reklama

Stroj času

  • Česko Cronos (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

V roce 1536 alchymista Uberto Fulcanelli, skrývající se před inkvizicí v Mexiku, započal práci na zařízení, které mělo svému majiteli dopomoci k věčnému životu. To zařízení se jmenovalo Cronos. O čtyři století později nalezne starožitník Jesus Gris podivný přístroj ukrytý v starobylé sošce archanděla. Jesus kouzlu mechanického skarabea, jenž odměnou za lidkskou krev propůjčuje svému majiteli novou životní energii, záhy podléhá. Není však sám, kdo o existenci Cronosu ví...

Tímto filmem s pochybným českým názvem STROJ ČASU se na počátku devadesátých let zviditelnil dnes již kultovní mexický režisér Guillermo del Toro (BLADE 2, HELLBOY, Faunův LABYRINT), přičemž do hlavní role obsadil herce Frederica Luppiho. Ten se objevil i v Torových pozdějších filmech PRINC BEZ KRÁLOVSTVÍ a FAUNŮV LABYRINT. (Niktorius)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (100)

sullafelix 

všechny recenze uživatele

....horror ??? ...no to snaď nikto nemyslí vážne ... toto dielko zlyháva po každej stranke ...snáď mimo hereckých výkonov, ktoré sa zdajú byť postačujúce ..... Guillermo del Toro však jasne dokazuje že vo svete filmoveho horroru nemá čo hľadať nakoľko kompozícia tohto formátu je vhodná snáď do sveta bulvárnych plátkov a komiksov ....................... ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad, který bohužel ruinuje sucharský příběh neschopného dědka a jeho otravné vnučky. Jako by scénárista váhal, jestli točit horor o svůdnosti kšeftu brouka a starého člověka, roztomilý dětský film o vztahu dědka a vnučky nebo temný krimi thriller o zlém továrníkovi a jeho bezcharakterním synovci. A nejhorší na tom je, že hororová linie je absolutně neagresivní a nudná a nejblíž to má k hororu, když si u jedné scény říkáte, jestli dědek ví, že kromě krve olízne na veřejných záchodkách zřejmě i jinou tělesnou tekutinu. Film snad neobsahuje jedinou zajímavou životnou postavu a jeho "hrdina" musí být ten nejneschopnější upír všech dob. Remake s někým, kdo nemá slabost pro malé děti a nebojí se přitlačit na tužku (nebo klávesnici) by Cronosu prospěl. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný film o touze po nesmrtelnosti, lépe řečeno věčnosti. Objevuje se zde již del Torův rukopis, který rozvine v následujících filmech. Záliba v hmyzu se naplno projeví ve filmu Mimic, fantaskní svět plný nočních můr s dětskou hrdinkou ve Faunově labyrintu. Pití krve a krvavé scény vůbec jsou tématem Bladea 2... Stroj času v podobě brouka připomene L´Marchantovu kostku z Hellraisera. Také ona nakonec většině svých majitelů přinese nekonečnou rozkoš...v podobě pekla. Precizní práce s kamerou, cit pro výtvarné obrazy a detail však nedokážou vyvážit pomalé tempo filmu. Ron Perlman se svou ojedinělou vizáží dá vzpomenout na jeho herecké začátky - Boj o oheň a Jméno růže. A zde má neustálé problémy s nosem! V závěru filmu jsem si vzpomněl i na Re-Animátora.... Celkově za 3, jelikož i přes zajímavé nápady jedno podívání stačí. ()

kosta73 

všechny recenze uživatele

Přijde mi, jako by Toro svojí plnokrevnou prvotinou vzdal hold všem svým oblíbencům. Tajemný příběh o nesmrtelném alchymistovi jako by vypadl z Gordonova šuplíku, krásné kulisy a výprava připomínají to nejlepší z Argenta a druhá polovina dá okatě vzpomenout na Raimiho DARKMANA. To vše však Toro podává s už jasně čitelným vlastním rukopisem ( oldschoolový look, fascinace hmyzem ), jehož originalita se naplno projevila v geniálním EL LABERINTO DEL FAUNO. ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Prvý celovečerný film režiséra Guillerma del Tora a vôbec nie zlý.Trochu horror,trochu rodinná dráma.Ale je hodne odlišný od bežných upírskych filmov.Možno by bolo dobré,keby film mal trochu rýchlejšie tempo.Príbeh je dosť originálny a nezvykli a je aj veľmi vzdialený od ďalších filmov tohoto režiséra,ako napr.Hellboy alebo Pan´s Labyrinth.Cronos prevrátil tému klasického upírskeho horroru hore nohami. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (16)

  • Přibližně ve 37. minuty je ve skle dveří na střeše vidět hlavu pracovníka štábu. (Terva)
  • V 50. minutě je řečeno, že tělo nebude mít obřad, nebude ukazováno a bude rovnou spáleno. Přesto se však poté uvedené praktiky provádějí. (Terva)
  • Guillermo del Toro začal psát scénář k tomuto filmu již v roce 1984 pod názvem "Vampire of the Grey Dawn". (Chatterer)

Reklama

Reklama