poster

Smrtelná kořist

 • USA

  Deadly Prey

Akční / Drama

USA, 1987, 88 min

Režie:

David A. Prior

Scénář:

David A. Prior

Producenti:

David Winters
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajda.l
  ***

  Býval dobrým vojákem, ... Na poli nejbrakovějšího braku zcela dokonalé. [1. Kladenský festiválek](20.3.2016)

 • c.tucker
  *****

  Tak tahle zlá věc je strašná konina, ale tak zábavná, že je to až hanba. Likvidace ze začatku ušli, ale až poté co se dostane ze zajetí se to teprve správně rozjede.(13.6.2009)

 • eye candy
  *****

  Naprosto neobjektivních 5*(15.2.2008)

 • Quint
  *****

  Zběsilá přehlídka těch největších klišé osmdesátkových akčňáků. Film nemá absolutně žádný příběh a všechno, co se v něm děje, se děje jen proto, že je to mega cool. Celé to působí dojmem jako by pár filmových fanoušků bez jakéhokoliv talentu, zato s obrovským nadšením natočili film, do kterého nacpali ty nejhustší věci, které v podobných filmech viděli. Aby to nebylo málo, tak všechno muselo být tisíckrát přehnanější a milionkrát tvrďáčtější. A také za hranou toho, co by si mainstreamové akčňáky mohly dovolit. Smrtelná kořist na rozdíl od nich nemá naprosto žádné slitování s jakoukoliv svojí (i kladou) postavou a většina rvaček je vyhnaná do krajního, až komiksového extrému (největší highlight je moment, kdy hlavní hrdina usekne svému protivníkovi ruku a umlátí ho s ní). Film vás dokáže strhnout už od prvního záběru, v němž ústřední protagonista (naolejovaný ninja v trenkách s účesem na jágra) projde před kamerou, zaujme he-manovksou pózu a bez jakéhokoliv důvodu vítězně pozvedne pušku nad hlavu, načež se objeví název filmu. Hlavní hnací silou je uřvaný herecký výkon Teda Priora (bratra režiséra filmu), který veškeré své repliky pronáší s chraplavě hrozivým hlasem (kterým přebije i Christiana Balea v masce Batmana). Pobaví i nemotorné kaskadérské výkony (vojáci opatrně padají na zem několik sekund po výbuchu granátu atd.), které jsou natočené se superdrsnou vážností. Pro příznivce zetkových kultovek povinnost. Film byl dlouho těžko sehnatelnou raritou, jelikož nikdy nevyšel na DVD. Nyní je ale konečně k dostání na Blu-rayi, byť ne ve skutečné HDčkové kvalitě. Jde o přepis z SD zdroje, takže o nostalgický analogový VHS feeling nepřijdete.(18.9.2016)

 • Petroff
  ***

  Strašlivá sračka, která má tu výhodu, že si nehraje na to, že jde o holywoodský veledílo. Prostě drsňák v džínovejch kraťasech s mulletem na hlavě, kterej hlavního zlouna klidně umlátí jeho vlastní useklou rukou.(1.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace