Smrtelná kořist

David A. Prior

David A. Prior

David Winters
  • woody

Za překvapivý závěr rozhodně palec nahoru, ale filmu, kde pitomec s mulletem a v upnutých šortkách loví partu křupanů v maskáčích, nemůžu dát nic jiného než odpad. Styděl bych se pak sám před sebou.(26.8.2010)

Tak tahle zlá věc je strašná konina, ale tak zábavná, že je to až hanba. Likvidace ze začatku ušli, ale až poté co se dostane ze zajetí se to teprve správně rozjede.(13.6.2009)

• choze

"NECHAL NĚJAKÉ STOPY?" - "JEN MRTVOLY." Tenhleten na obou stranách oceánu nostalgicky vzpomínaný videokult vyvařený z RAMBA a akčně-hvězdných ambic Priorova bráchy Teda mě ve své době nějak minul a já byl po 4 zhlédnutých priorovkách a nadšených komentech na IMDb ("NEJLEPŠÍ NEJHORŠÍ FILM VŠECH DOB!") na jeho opus magnum více než zvědav. Jaké ale bylo mé zklamání, když jsem ho zřel a seznal, že jde jen o další řadovou priorovinu, nad kterou může povykovat jen ten, kdo od Priora nic jiného neviděl. A ona kultovní scéna, v níž hrdina usekne mačetou padouchovi ruku a mlátí ho s ní? V TURKISH STAR WARS hrdinové rozsekají bezpočet padouchů holýma rukama a dokonce jednomu utrhnou ruku a propíchnou ho s ní! Fandové Mikea Dantona, jukněte na www.myspace.com/mikedanton(10.3.2007)

Je to dosť dobrý akčný film. Má výborný príbeh o tajnej vojenskej skupine, ktorá v rámcu výcviku unáša civilistov a loví ich v lesoch, až raz unesú nesprávneho muža, perfektne vycvičeného bývalého vojaka, ktorý sa len tak chytiť nenechá. Spracovanie neponúka žiadnu možnosť sa nudiť, neustále sa niečo deje a ide na vec až neskutočne rýchlo. Ešte nestihne ubehnúť ani úvodná štvrťhodina a už je hlavný hrdina lovený. Pre správne užitie si tohto filmu je veľmi dôležité sa mu prispôsobiť a nepozerať sa naň ako na typický akčný film. Jednoducho tento film je taká blbosť, že je až veľmi zábavný, ale nie spôsobom, že by sa tvorcom nepodaril, ale už tak bol točený cielene. Akcie je tu plno, jej nízkorozpočtovosť určite neprekáža, je pomerne drsná a veľmi zábavná. V prvej polovici sa zameriava hlavne na tiché zneškodňovanie vojakov, čo mám veľmi rád, ale chýba moje obľúbené lámanie väzov a druhá polovica je už plná strieľania, výbuchov alebo nastražených pascí. Nejaká realističnosť alebo logika tu absolútne nemá miesto, v celom filme sa toho ani štipka nenájde. Hlavne ma dostalo nastražovanie pascí, kde zatiaľ čo v ostatných filmoch sa pri nich používa drôt, tak tu hlavný hrdina naťahuje hrubý špagát, ktorý vidno už z diaľky, ale samozrejme nikto si ho aj tak nevšimne. Herecké obsadenie je potrebám filmu plne vyhovujúce a dialógy sú presne také, ako sa aj dajú čakať, teda po stránke inteligencie na najnižšej možnej úrovni, ale zábavné viac než dosť. Ak niekto nemá rád filmy ako Komando kvôli nereálnosti, tak tomuto by sa mal automaticky vyhnúť, lebo toto je ten pravý extrém. Ale fanúšik, ktorý si to dokáže uvedomiť by mal byť odmenený. Aspoň ja som veľmi spokojný. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 75%.(1.8.2010)

Velmi tazke ohodnotit. Jedine moznosti su 5 alebo odpad....Kazdopadne sa cudujem ze mi tento skost unikal tolko rokov ale viem ze keby som ho videl v rannom detstve tak by som bl asi vo vytrzeni:) Strasna zlatanina kde vacsina zoldakov striela od pasu..vela drsnych hlasiek....dam za 5 lebo pretoze toto fakt treba vidiet(30.3.2016)

• Ted Prior