Malcolm a Marie

• USA Malcolm & Marie (více)

Filmař Malcolm (John David Washington) a jeho přítelkyně Marie (Zendaya) se po premiéře filmu vrátí domů a očekávají reakce kritiků. Jenže v průběhu večera začnou vyplouvat na povrch tajemství jejich vztahu a jejich láska projde tvrdou zkouškou. (Netflix)

Pethushka

Malcolm a Marie a jejich přes hodinu a půl trvající hádka, ve které se motají stále v jednom kruhu. Překvapivě mi ani nevadilo, že to nemá žádný vývoj, protože film je vizuálně hezký a i přes obsah a dialogy, ve kterých se ti dva snaží navzájem se co nejvíce ranit, jsem u sledování zůstala v klidu a pěkně jsem si odpočinula. Nevím, jestli by to byla pro Sama pochvala nebo urážka, ale já jsem radši, než kdybych naopak upadla do depky. Takže za mě dobrý. ()

Bakllazaan

Vsichni tu pisou jak se to hadka mezi Malcolmem a Marii opakuje a je to pravda, ale kazdym opakovanim se odkryje dalsi vrstva. Prestoze tu chybi vetsi katarze, je to dobre natoceny nahled na jeden vztah skrze film, ktery jedna z postav natocila. Zendaya je bohyne, to uz si klidne muze dat pred jmeno, Washington mi tady potvrdil, ze hrat taky umi. ()

Aljak odpad!

Podľa popisu ma film nezaujal, no keď som čítal jednu recenziu, že to je "jeden z TOP filmov roka", tak som dal tomu šancu. No mohol som zostať verný radšej svojej intuícii... Konverzačky mám celkom rád, je to v poslednej dobe stále populárnejší žáner, a tak som bol zvedavý, čo predvedú Malcolm a Marie. No úprimne, ktorý z dvojice vám svojim afektovaným správaním sprevádzaným alibizmom a mrnčaním išiel viac na nervy? Mne obidvaja! 100 minút trápnej hádky, ktorá nemala konca kraja. Ale zo zvedavosti som to dopozeral až do konca, že veď možno nejaká pointa to celé napokon zaklincuje. Ale kdeže... P.S. Dať film do čiernobiela ešte neznamená, že to bude umenie. ()

ScarPoul

Pseudointelektuálna konverzačka, ktorá to hrá na autenticitu, pričom je po čase zrejmé, že si len režisér potreboval vyliať srdiečko a prednášať pritom obrovské postrehy. But Why? Nemám rád deštruktívne vzťahy. Nemám rád, keď hádka, ktorá je uzatvorená sa recipročne vracia v priebehu jedného večera, aby zraňovala a následne ošetrovala srdce, ego, hrdosť. Zendaya a Washington sa snažia ukázať obrovské spektrum svojich hereckých schopností, ale vyznievajú nedospelo a fádne. Nie sú nositeľmi žiadnych hodnoverných emócií, postrehov alebo názorov. Rozprávajú príliš odborne, správajú sa príliš deštruktívne a neustále menia tempo príbehu. To má ale za následok skôr nudu. Niekto to tu prirovnal k Linklaterovým opusom. Nedá sa mi nepovedať, že Linklater hovoril o vzťahoch a základnú myšlienku postupne budoval. Levinson ju prezradí v expozícií a potom sa k nej neustále vracia, aby nám, hlúpym divákom, pripomenul, o čo sa vlastne jedná. Nie je to o veľkom odhalení, ani o zamyslení a už vôbec nie o autenticite. Fakt strašne dúfam, že takýto ľudia neexistujú. Toľko protirečení, klamstiev a znechutenia vo mne dlho takto spravený film nevyvolal. Oceňujem formálnu stránku a hudbu. Ale pozerať to bola naozaj strata času. Aspoň toho môjho. ()

Jaro.Krafcik

Toto bolo zas čo? Netflix už fakt nevie čo pridávať. Chápem hodnotenie na databaze, nie každému sadne. Ale aby sa dvaja celkom dobrí herci rozprávali a hádali v jednnom dome a ešte v čiernobielom kabáte. Ako inak sa tam musí riešiť rasizmus. Oproti tomuto bol aj taký Mank zaujímavým filmom. A to aj beriem ohľad že sa to točilo počas lockdownu. 2* ()

• V originálním znění zazní ve filmu 289 různých variant slovíčka „fuck“. (ArsenalEagle)
  • Celý film byl natočen černobíle. (rafix)

Časové pásmo bylo změněno