Italské prázdniny

Rímske prázdniny

O Lizzie McGuireovej

Komedie / Rodinný

USA, 2003, 93 min

Veľa ľudí nepochopilo o čom tento film bol. Je to v prvom rade rodinný film s dávkou milého vtipu a trošky romantiky, určenej najmä dospievajúcim chlapcom a dievčatám, ktorí zažívajú svoje prvé lásky, spoznávajú svet dospelých, objavujú svet na prvých dovolenkách, kde postupne majú aj viac dovolené, stávajú sa dospelejšími. Je to ten najkrajší vek študentských nepoškvrnených lások. Ja som Rím navštívil prvýkrát asi deň, či dva po svojich osemnástich narodeninách, bolo to na výlete s farárom a ľuďmi z farnosti, len škoda, že nie s nejakou dievčinou, tam je totiž romantiky veľa. Hilary Duff patrila svojho času medzi moje najobľúbenejšie herečky, ktoré sa mi aj najviac páčili, dokonca až tak, že som bol každú chvíľu do inej platonicky zamilovaný, je síce odo mňa staršia, ale jej filmy som pozeral tak z oneskorením pár rokov, keď mi najlepšie padli k srdcu. Bolo tam veľa klišé, ktoré tomuto filmu ubrali, či vývoj celého deja, ale páčilo sa mi zobrazenie toho, ako mladé dievčiny vždy okúzlia krásni cudzinci, ktorí však s nimi často nemajú také plány, ako by si dievčiny vysnívali. Mne sa tento rodinný film celkom páčil, nehovoriac, že v tom veku, keď som to pozeral, som mal slabosť na blondíny, ale aj dnes ten film vnímam skoro rovnako, milý, romantický, študentský, štipku cestovateľský, ale pekný.(18.3.2012)

• BioGrower

Megatrápna "komédia", ktorú pred odpadom záchránila sexy Hillary Duff.(27.5.2007)

• viperblade

Shodou náhod jsem si dnes pustil i Moderní Popelku ale prázdniny se mi líbily o malý ždibíček více.. snad je to tou písničkou na konci..(23.7.2007)

• Stegr

40%(21.8.2007)