Italské prázdniny

Rímske prázdniny

O Lizzie McGuireovej

Komedie / Rodinný

USA, 2003, 93 min

Veľa ľudí nepochopilo o čom tento film bol. Je to v prvom rade rodinný film s dávkou milého vtipu a trošky romantiky, určenej najmä dospievajúcim chlapcom a dievčatám, ktorí zažívajú svoje prvé lásky, spoznávajú svet dospelých, objavujú svet na prvých dovolenkách, kde postupne majú aj viac dovolené, stávajú sa dospelejšími. Je to ten najkrajší vek študentských nepoškvrnených lások. Ja som Rím navštívil prvýkrát asi deň, či dva po svojich osemnástich narodeninách, bolo to na výlete s farárom a ľuďmi z farnosti, len škoda, že nie s nejakou dievčinou, tam je totiž romantiky veľa. Hilary Duff patrila svojho času medzi moje najobľúbenejšie herečky, ktoré sa mi aj najviac páčili, dokonca až tak, že som bol každú chvíľu do inej platonicky zamilovaný, je síce odo mňa staršia, ale jej filmy som pozeral tak z oneskorením pár rokov, keď mi najlepšie padli k srdcu. Bolo tam veľa klišé, ktoré tomuto filmu ubrali, či vývoj celého deja, ale páčilo sa mi zobrazenie toho, ako mladé dievčiny vždy okúzlia krásni cudzinci, ktorí však s nimi často nemajú také plány, ako by si dievčiny vysnívali. Mne sa tento rodinný film celkom páčil, nehovoriac, že v tom veku, keď som to pozeral, som mal slabosť na blondíny, ale aj dnes ten film vnímam skoro rovnako, milý, romantický, študentský, štipku cestovateľský, ale pekný.(18.3.2012)

• burina

Tento "film" si ani nezasluzi komentar, taky bol zly. A Hilary, prosim, nesnaz sa byt hereckou, nemas na to.(26.5.2007)

• choze

Takže to si takhle zase jednou procházím program HBO a v duchu nadávám na jeden neznámý shit za druhým (následek dvoukanálového vysílání), když připadnu na titul Italské prázdniny. Ani za tisíc let, řeknu si, ale když pak při surfování kanály náhodou zachytím začátek filmu, co nezjistím? Že za nicneříkajícím českým distribučním názvem (za který by měl někdo vyletět) se ve skutečnosti skrývá celovečerák podle televizního seriálu Lizzie McGuirre!!!!! Vy co se neorientujete v americké televizní produkci pro náctileté se nejdřív zastyďte, pak se zamyslete nad tím, co je v životě opravdu důležité, pak se podle toho zařiďte a mezitím vězte, že jde o dílko na úrovni nenáviděného seriálu S-Club Seven, až nato, že kolektivní zpěvný hrdina se smrskl do jediné zuřivě přehrávající blonďaté puberťačky jménem Hilary Duff, která tímto odstartovala závratnou hereckou kariéru na velkém plátně (Agent Cody Banks, Dvanáct do tuctu, Moderní popelka). Až uvidíte její proslavený "vykulený" výraz, který je schopná nasadit až desetkrát během deseti vteřin, tak se zastydíte (dnes už podruhé), že jste se kdy otírali o herecký projev Sylvestera Stallona. A proč že jsem tak zajásal, když jsem zjistil, že jde o The Lizzie McGuirre Film (obzvlášť když jsem nikdy neviděl ani jeden díl seriálu)? Já... vlastně ani nevím. Asi proto, že všechno je lepší než film (ať už by byl o čemkoli) jménem Italské prázdniny.(8.8.2005)

• FilmFan24

Film, jaký potřebují k životu -náctiletí se vším všudy a hezkou písničkou s megaohňostrojem na závěr.(22.10.2008)

• viperblade

Shodou náhod jsem si dnes pustil i Moderní Popelku ale prázdniny se mi líbily o malý ždibíček více.. snad je to tou písničkou na konci..(23.7.2007)