poster

Ústav

 • Velká Británie

  Asylum

Romantický / Drama / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2005, 99 min

Režie:

David Mackenzie

Kamera:

Giles Nuttgens

Hudba:

Mark Mancina

Producenti:

Mace Neufeld

Střih:

Steven Weisberg

Scénografie:

Laurence Dorman

Kostýmy:

Consolata Boyle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Pochopiť chovanie hrdinky počas celého filmu nie je jednoduché, avšak ako hovorí šovinistický klasik, Boh vie, čo sa odohráva v ženskej hlave. Výkon Natashy Richardson je vvynikajúci, takže negatíva nevierohodnosti by som hladal inde. Film mohol skĺznuť do čistého béčka, mohla sa z neho stať psychologická štúdia, aby nakoniec vzniklo niečo medzi tým, podporené navyše množstvom zvratov rozbíjajúcich plynulosť rozprávania. Čo je večná škoda.(8.7.2014)

 • Lennnnna
  **

  Cože? Cože? Cože? Dobrá, začátek bych ještě chápala, mě přivézt do cvokhausu, kde mi budou společnost dělat buď právě ti cvoci nebo sterilní paničky, jejichž největším vyvrcholením dne jsou debaty alá "aby ta kapela na našem plese nehrála příliš hlasitě, ba spíš potichu", pravděpodobně bych se také vrhla do náruče prvního ucházejícího magora, kterého bych potkala. Ale to, co se děje pak, nad tím už mi zůstává rozum stát. Ze všech hlavních představitelů se totiž stanou tak trochu monstra a nebohé Natashe Richardson parádně hrábne. Ještě dnes mám z té její chladnokrevné aristokratické vizáže spojené s netečným pohledem, kterým sleduje utonutí svého syna (ooops, teď jsem prozradila něco málo z děje) husí kůži. Naordinovala bych jako lék na nešťastnou lásku, za tímto účelem je totiž Ústav plně funkční:o) Věřte mi, ono vás pak jakékoliv blbnutí hned přejde.(24.8.2007)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2006)

 • numi
  ***

  Oficiální text distributora vám prozradí dvě třetiny filmu a navíc vás od něj zřejmě i odradí, protože toto provařené téma už bylo zachyceno na filmovém kotouči nespočetněkrát a pokaždé stejně... A ne, Ústav není výjimkou. Je to opět snadno předvídatelné drama, které obsahuje pár nadstavovaných dějových zvratů na závěr, které ovšem stejně budete čekat, takže se nad nimi jen pousmějete a řeknete si "no a?". Ale nerad bych filmu škodil, protože není až tak špatný... Je jen naprosto nezajímavý. Napadá mě jen jediný důvod, co na něm vyzdvihnout - erotické scény David MacKenzie umí natočit, naaranžovat a nasnímat skvěle. Ale to je na film tak trošku málo. Šeď a místy špetka erotického jiskření? Tři hvězdičky a ještě jsem musel dlouze uvažovat. [leden 2007](21.1.2007)

 • Hunt
  **

  Hodně špatné, jediné pozitivum je Natasha Richardson.(4.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace