Ústav

Laurence Dorman

Kostýmy:

Consolata Boyle
  • B!shop

Nicim nevybocujici romanticky drama, kterejch je k videni desitky, tohle je jen ozvlastnene tim, ze se vetsinou odehrava v blazinci. Na druhou stranu, moc dobre ten blazinec vyuzitej neni, blazni nevysilujou a atmosfera se z toho taky moc nevytezila. Ale vyvoj postav je docela zajimavej, i kdyz se vlasne trikrat opakuje to samy. Nastesti se film muze oprit o slusny vykony Csokase, McKellena a Richardson, ale ze by byly tak skvely, aby film vytahli z lehkyho podprumeru, to zas ne. Navic na to, ze se jedna o romanticky drama, je film dost chladnej, coz na druhou stranu prida na pusobivosti neco malo scenam, ktery tady ale nebudu vykecavat, pac jich je fakt jen par. Film sem sice bez vetsich problemu skouk, ale je to docela nuda.(3.9.2007)

Oficiální text distributora vám prozradí dvě třetiny filmu a navíc vás od něj zřejmě i odradí, protože toto provařené téma už bylo zachyceno na filmovém kotouči nespočetněkrát a pokaždé stejně... A ne, Ústav není výjimkou. Je to opět snadno předvídatelné drama, které obsahuje pár nadstavovaných dějových zvratů na závěr, které ovšem stejně budete čekat, takže se nad nimi jen pousmějete a řeknete si "no a?". Ale nerad bych filmu škodil, protože není až tak špatný... Je jen naprosto nezajímavý. Napadá mě jen jediný důvod, co na něm vyzdvihnout - erotické scény David MacKenzie umí natočit, naaranžovat a nasnímat skvěle. Ale to je na film tak trošku málo. Šeď a místy špetka erotického jiskření? Tři hvězdičky a ještě jsem musel dlouze uvažovat. [leden 2007](21.1.2007)

Uznavam, ze na jednej strane sa film vliekol pomalym tempom, ale bol som velmi zvedavy, ako sa skonci. Film o zene, ktora sa zamiluje do nebezpecneho muza, ktory brutalne zabil manzelku a odpykava si trest v ustave pre zlocincov bol pre mna plny nelogickych zmyslani hlavnej hrdinky Stelly v podani Natashy Richardson. Ian McKellen si tu zahral pouzijem asi tvrde slovo slizkeho dozorcu ustavu, ktory si doslovne vychutnaval nestastie Stelly a Jacka, teda pripominal mi trosku Dr. Silbermana z Terminatora 2, ale to bolo samozrejme uplne o niecom inom. Myslim si, ze je o filme uz aj tak dost prezradene. U mna tak na jedno pozretie... 02.09.2008 ______ Natasha Richardson - (Stella Raphael) +++ Martin Csokas - (Edgar Stark) +++ Hugh Bonneville - (Max Raphael) +++ Ian McKellen - (Dr. Peter Cleave) +++ Joss Ackland - (Jack Straffen) +++ Gus Lewis - (Charlie Raphael) +++ Hudba: Mark Mancina +++ Producenti: Natasha Richardson, David E. Allen +++(1.9.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $375,403Tržby Celosvetovo $1,644,363(28.11.2008)

• Hunt

Hodně špatné, jediné pozitivum je Natasha Richardson.(4.4.2012)