Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna. (AČFK)

oskar10001

Zbožňujem dejiny slovenskej kinematografie, dnešná tvorba je výrazne slabšia, no, tento titul ma presvedčil, že existuje svetlo a Eva Nová ma presvedčila o najlepšom svetle, aké môže byť! Každý jeden záber má emóciu, zmysel a precítenie. Pani Vášaryová je dokonalá. 9,5/10 ()

anti-hil

Emília Vašáriová v dramatu o dopadech slávy a pádu. Emília Vašáriová jako slavná herečka a neslavná matka, manželka, sestra, babička, člověk. Eva Nová je drama looserů, kteří se snaží zvrátit zašlé časy. Film looserů, kteří své looserovství předali a/nebo vypěstovali dál, a o boji s ním. Výsosti filmu jsou kombinace detailní statické kamery a herectví Emílie Vašáriové, která dává estetiku zouvání si bot v předsíni, i tíživou hloubku vypití sklenice vody. ()

JSYSMHJF

Oči, ruce, gesta, mimika, geniální detaily, mnoho vysloveného beze slov a těch podob! = klobouk dolů před paní Vášáryovou, jistě je za tím vším i perfektní práce režiséra a scénáristy v jedné osobě. ()

Jarzee

Už som ho veľakrát odložil na inokedy lebo som ocakaval presne to, čo mi nakoniec dal. Veľmi komorné, nenadbiehajuce vkusu, s úžasnou pani Vasaryovou. Takto si predstavujem peklo alkoholizmu. ()