Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna. (AČFK)

honajz2

Tohle není ten rádoby umělecký film, tohle v sobě i cosi mělo... jenže... Začalo to skvěle, seznámení s hlavní postavou, s rodinou jejího syna, který ji nechce ani vidět. Docela jsem se do toho filmu i dostal, zajímalo mě, co se bude dít dál. Pak mě to ale přestalo zajímat, některé části jsou zbytečné a film mohl být celkově kratší. Film plyne pomalu, depresivně, až se dostaneme k samotnému konci, který byl... nějak nevím jak to popsat. Herecé výkonny jsou dost dobré, ovšem ten film se až příliš táhne a to mi vadilo. 2,5* ()

JohnMiller

Eva Nová je ďalší z mála podarených slovenských filmov. Príbeh rozpráva o vyhasnutej hereckej hviezde ktorá na nešťastie prepadla alkoholu a roky sa z ich pazúrov nevie vyslobodiť. Rodinu má rozvrátenú, jej jediný syn ju nenávidí, nemá peniaze, nemá kam ísť. Emília Vášáryová tomuto filmu bezpodmienečne vládne, jej herecký výkon by mal získať nejaké ocenenie. Umelecké vsuvky a chladne emočné scénky milo prekvapili. ()

Anderton

Jeden ženský časopis tvrdí, že život začína po tridsiatke, určite sa nájde aj taký, čo tvrdí, že po štyridsiatke. Možno ale začína až po šesťdesiatke. Alebo možno ani nie. O Eve Novej už bolo napísané všetko, vlastne o žiadnom inom filme sa tu dlhšie ani nehovorilo, takže iba jedna vec. Ak budú musieť kvôli oscarovým nomináciám film pozerať Vášáryovej rovesníčky Sarandonová alebo Streepová a uvidia, ako mohli skončiť, keby mali v živote menej šťastia, tak by sa mohli z Evy Novej posrať a do tej záverečnej päťky ju vytiahnuť. ()

Autogram

Reštart života po šesťdesiatke, to je neľahká vec. So závislosťou to ide o to ťažšie, keď život dáva toľko dôvodov si dať lepidlo na dušu. Úloha herečky ďaleko za zenitom nemusela byť pre Emíliu Vášáryovú celkom jednoduchá. Nedostať už ani úlohu v dabingu a z núdze skončiť predstaveniami pre senilných dôchodcov, to môže byť priam hororová predstava, ale odchovaní bulvárom aj oni dali pár pekne podpásových otázok. Našťastie prvá dáma slovenského herectva sa úlohy zhostila skvele, hoci ľahké sledovanie to nebolo. Hudby vo filme veľa nie je, ale Gottove C'est la vie padlo do situácie dokonale. –––– Ani teraz, keď ste stará, vám nechýba rodina? –––– Každý by mal mať možnosť dostať ešte jednu šancu. ()

Zero_Signal

Žiaden iný film ma nepoloží na kolena tak ako Eva Nová. Určite jeden z najlepších slovenských filmov. Veľká pocta Markovi Škopovi a najmä Milke Vašáryovej. Keby to nebolo zo Slovenska ale trebárs z Británie, tak by to vyhralo oscary za najlepšiu réžiu, scenár, vedľajšieho herca a najmä za hlavnú herečku. Bez pochýb. ()

• Závěrečná scéna v bazénu se točila při teplotě 15°C. (klukluka)
  • Film sa nakrúcal v Pečovskej Novej Vsi. (YoZo8)