Houba Bob, který byl jako kuchař už tři sta čtyřiasedmdesátkrát vyhlášen zaměstnancem měsíce, sní v podmořském Bikini Bottom o povýšení a věří, že je favoritem pro funkci ředitele nové restaurace řetězce Krusty Krabs. Místo něj však pan Krabs nabídne místo Bobovu pesimistickému sousedu Squidwardovi. Zničený Bob vezme nejlepšího kamaráda Patricka a vydá se s ním do Goofy Goobers, aby utopil smutek ve zmrzlině. Jenže pak se úhlavní nepřítel pana Krabse Plankton rozzuří, že se o otevření Krusty Krab 2 objevila reportáž v televizi, zatímco do jeho restauraci Chum Bucket ještě nepřišel ani jeden zákazník. Rozhodne se pomstít a ukrást přísně tajný recept na populární pirožky pana Krabse. Součástí plánu je také krádež koruny krále Neptuna, falešné obvinění pana Krabse z této krádeže a samozřejmě vláda nad celým světem. Nejprve se mu daří, ale pak se do věci vloží Bob, který spolkne zklamání a jako věrný zaměstnanec nabídne panu Krabsovi pomoc. Jenže dokáže vůbec malá mořská houba tak velkou věc, jako je záchrana královské koruny a likvidace slizké pěny dřív, než Plankton změní Bikini Bottom v Planktopolis? Možná ano, vždyť má na své straně Neptunovu dceru Mindy... (TV Nova)

chelseaman22

Úvod obstarají piráti, jež běží s popkornem do kina. Nepochopitelné. Prvotním problémem je vynechání plátku eidamu 30% v burgeru (díky bohu za správné umístění okurky - je důležité dbát na postup především!). Zloduchem je netradičně pan Plankton, jež zbrojí proti panu Krabovi. Plankton se vydává na svou temnou pouť jackpackem, což kluka jménem Houba nechává zcela v klidu (což se projevuje ládováním se trojitou burákovou zmrzlinou v Bikiny Landu). Posseidon nahradil zlatou korunu papírovým sáčkem z Wall-Martu a v návalu zlosti zmrazil pana Kraba. Chlapec Houba a chlapec Hvězdice (vypadá jak penis) se vydávají v burgermobilu vstříc zachráně čórnuté koruny. Kpt. Nemo po měsících nic nedělání vytáhl paty z Nautilu, a hned čapl Houbu a Penise. Naštěstí se jim podaří pláchnout a s pomocí boží (konkrétně pomocí Dejvida Házelhofa) získávají korunu nazpět. Na závěr si Houba zazpívá I Wanna Rock! a pan Plankton je umístěn do věznice pro pidi zločince. 65% Celosvětový výdělek k 6. 6. 2013: $140,161,792, což je 4,67 násobek budgetu ()

Aiax

Po prvních deseti minutách jsem se tetelil blahem a říkal si, konečně je tu nástupce geniálního Rena a Stimpyho. Jenže jak šel čas, postupně se ukazovalo, že Sponge Bob a Patrick Star jsou sice lépe nakreslení, ale ani zdaleka tak zábavní, vtipní ani úchylní jako Ren a Stimpy. Pár momentů je sice kulervoucích, ale jinak se autoři možná zalekli být příliš ulítlí a zapomněli, že bez dostatečné porce šílenosti zůstane stupidní a dětinský příběh jen obyčejným stupidním a dětinským příběhem a ničím víc. ()

Superpero

Fakt meganářez nejhustější je ten SpongeBobův kámoš Patrick ten je fakt rulezz. Pak killer Dennis je taky OK ale uplně nejvíc jsou ty dva burani u benzínky jak se vždycky plácnou do kolen a začne hrát Country hudba to se musí vidět. Mimochodem z Hasselhoffa se na starý kolena stal komediální genius. ()

JADIM

Klasická Spongebobovská zábava s bláznivými a občas aj pekne bizarnými situáciami tak, ako sme na to zvyknutí. Narážky, ktoré pochopí iba dospelejší divák, ako napríklad "opití" Spongebob a Patrick boli pre tvorcov záležitosť, ktorá v Spongebobovskom celovečeráku nemohla chýbať. To, že to bude v podstate iba dlhšia epizóda seriálu muselo byť hneď od začiatku jasné a bohužiaľ tu boli niektoré scény trochu zbytočné, ale aj tak je toto filmové spracovanie celkom úctyhodným konkurentom epizód seriálu, ale ich kvalite sa však rozhodne nevyrovná. 7/10 (Videné 5.4.2020, CZ dabing) ()

Xmilden

Opět jsem podlehl kouzlu neskutečně vtipné SpongeBobovy demence. Několik scén mě rozsekalo, například barová scéna s Patrickem, setkání s Dennisem a nejvíc závěrečné pěvecké číslo Goofy Goober. Když jsem si později uvědomil že jednu z postav namluvila Scarlett Johansson nebylo co řešit. Povedený kousek, který určitě nesedne každému. 80% ()

• Keď "Kyklop" chytí SpongeBoba a Patricka, môžeme si všimnúť, že potápač nemá žiadnu potápačskú výstroj na prívod vzduchu. (Carol Pifková)
  • Pôvodná dejová línia mala byť o tom, ako sa SpongeBob vyberie zachrániť Patrika z rúk floridského rybára. Tom Kenny však neskôr priznal, že to bol len krycí manéver, ktorý mal svojou podobnosťou s príbehom filmu Hľadá sa Nemo (2003) rozprúdiť diskusiu medzi fanúšikmi. (HelenOfTroy)
  • Keď kráľ Neptun navštívi reštauráciu Krusty Krab 2, môžeme v okne vidieť, že žiadna reštaurácia Krusty Krab tam nie je. (Carol Pifková)