Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

jatamansi

Herecké obsazení slibovalo podívanou, včetně Damiana Lewise, záporáka Forsytha. Stárnoucí Redford i Freeman jsou stále chlapi, kteří táhnou oči, i když Redford už pomalu přestává být sexy, přece jen je věk vidět, a taky tady malinko přibral. Freeman mým nejoblíbenějším černochem, co víc si přát. Navíc na Novu překvapivě dobrý dabing. Dobrý děj, dobří herci, ještě lepší kamera. I ten medvěd byl fotogenický. „Znáš medvědy, jsou lakomí.“ Nostalgický náhrobek, židlička pod stromem. Zahořklý Redford. Kráska Jennifer s tváří týrané ženy, dalo se jí to věřit, byla velmi pravděpodobná a realistická, držela se herecky při zdi a svědčilo jí to. Freeman vypadal lépe než Redford, krásné oči, krásný pohled, krásný černoch. Chápající a ten rozumnější. Jak se dá na rovinu říct chlapovi, že chcete sex, boží. Další zvonek zeptat se těch dvou, jestli nejsou gayové. Dějová linie, zápletka, trochu připomíná Zaříkávače koní. (Upřímně, ten byl ale lepší.) Damian samozřejmě nositelem problémů, ale až tak prostoru zde nedostal. Film má svou atmosféru, zvláštní kouzlo, cosi starého a domáckého. Vidíte jej poprvé a máte důvěrný pocit něčeho známého. Déšť byl moc filmový, umělý, ale jedna z mála chyb, spíš nepatřičný. Je horší vinit se ze smrti nebo být obviňován ze smrti blízké osoby? Je hřích žít normálně dál? „Odpouštění, to není má parketa.“ Jen sedící či ležící Freeman odehrál více, než leckterý akční hrdina se zbraní v ruce a s potoky krve. Kdo umí, tomu stačí málo. Nehoda - byla to nehoda - až na posteli to Redfordovi došlo. Nakonec se to zvrtlo v pohádku o medvědovi, ale dalo se to - opět díky Freemanovi - snést. „Myslíš, že mrtvý zajímá, jak tady žijeme?“ „Myslím, že jo, myslím, že nám odpouštěj naše hříchy.“ ()

Arius

Vsetci herci odviedli neuveritelny kus prace. Zahrat taketo postavy nie je nic jednoduche a oni sa ukazali len v tom najlepsiom svetle. Co sa tyka Freemana ten je skvely permanentne, Jennifer Lopez sa medzi megahviezdy radit urcite nemoze tentoraz jej to vsak slo a co sa tyka Redforda toto bol azda prvy film co som s nim videl a bol som az nadmieru spokojny. Proste zaujimavy a putavy film ktorych uz vela niet. ()

Chise

Skvělý Morgan Freeman a Robert Redford, dobrý scénář, jeden únavný monolog a příšerná Jennifer Lopez. ()

herr_carter

Tak obyčejné a přitom tak lidské a srdečné, top herecké výkony všech 3 hlavních aktérů...................moje hodnocení = 9 z 10. ()

vitekpe

Nebejt tam Redford a Freeman, plus hezka JL, asi bych to ani nedokoukal. Prazdny a predvidatelny film, omilajici stokrat omleta klise a neprinasejici ani jedno prekvapeni navic. Osvobozovani medveda byla jedna z mala osvezujici legrand. ()

uzzi

Obyčejné vyprávění o tom, že život je svině, ovšem svině spravedlivá a nakonec ne tak velká. Film je zasazen do krásné přírody a celý se odehrává v maloměstě, potažmo na ranči dvou kovbojů za zenitem (tradičně dobrý Redford a Freeman). Jenifer Lopez mi v roli snachy Einara/Redforda, nijak zvlášť nevadila. Celková atmosféra zahladí i trochu slabší scénář. Lehce nadprůměrné drama pak lehce a zábavně doklouže ke konci. ()

Drak9

Další z řady tuctových filmů o ničem s lechce odhadnutelným dějem. Polidštění zatrpklého starce a jeho sblížení s rodinou, kolikrat už tohle téma bylo natočeno? Tenhle film navic od těch ostatních nevybočuje, snad jen Morgan Freeman a jeho medvěd. ()

Pollock

Tento styl filmu mi naprosto vyhovuje. Na nic si nehraje, skvěle zahráno, dějová linie oblečená do poctivého řemesla. Tyto snímky jsou mnohdy mnohem silnější a trvalejší než leckteré překombinované klišé. ()

Ripley

Některá témata sice nejsou nikterak originální,avšak film jako celek a hlavně herecký projev Redforda a Freemana mě dostal.Přiznám se že takhle jsem Redforda ještě neviděl. ()

thorewi

Parádní odpočinkový film, který mě mile překvapil. Skvělý Refdord s Freemanem, J. Lo pro mě neni žádná velká herečka, ale dala se. Není to film, který by se mi vryl nesmazatelně do paměti, ale strávil jsem u něj pekný sobotní večer. ()

wosho

Scénář je solidně odvedeným řemeslem se spoustou archetypů, schematických kalkuků a hlavně s mořem klišé, viděných v mnoha jiných Hollywoodských dramatech. Naštěstí Hallström je velice dobrým režisérem a celé to dobře uchopil a odvyprávěl. A ještě větším štěstím je herecké obsazení. Redford a Freeman jsou výteční, jako skoro vždy. Kdo doopravdy překvalil, byla J.Lo. Předvedla asi svůj životní výkon v postavě zničené svobodné matky. Celkově se jedná o lehce nadprůměrné drama, které doopravdy nenadchne, ale ani neurazí. ()

Merkin

Film, který si jede po svém, ale dělá to zajímavě a zábavně. Zkrátka dobré pokoukání (a méďa je vážně sladký:)) ()

DannyBoy80

Film který neurazí, ale ani nenadchne. Natočené to nebylo špatně, ale tak nějak jsem nebyl vtažený do děje. Mohl jsem na 15 minut jít pryč a vůbec nic by se nestalo. Byl to film o vztahu Redford Lopez, Lopez násilník nebo Freeman medvěd, nebo snad vnučka Redford? Moc velký chaos s dějem nic moc, hlavně to bylo strašně předvídatelné. Herecké výkony hlavních postav byly průměrné, už jsem je viděl hrát mnohem lépe, teda kromě Lopez. ()

Greny

trochu škodí omleté klišé se znovunalezením svého místa, neporozumněním s lidmi a v závěru zničení padoucha..Jinak herecké obsazené bezchybné a režie jako vždy excelentní ()

Piggsy

Pěkně natočené, ale bohužel tak nějak o ničem.. Hodinu a půl jsem čekal, kdy se konečně začne něco dít - a ono nic. ()