Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

PTuranyi

Rodinná dráma o medveďovi. Teda o viacerých medveďoch. Robert Redford je zatrpknutý zo smrti svojho syna a opatruje svojho priateľa Mitcha po útoku medveďa. Kovbojskú idylku naruší jeho nevesta Jennifer Lopez s dcérou, lebo ju Einar obviňuje so smrti svojho syna. Tá zasa uteká pred nevydareným vzťahom. Redford a Freeman svoje role zvládajú bravúrne, J.Lo už je na tom o niečo horšie aj keď možno len preto, že jej úloha je neohrabane napísaná. Príbeh je inak dobre napísaný aj natočený a celkom prirodzene ústi do šťastného konca. 70% ()

Cycake

Bála jsem se výkonu J-Lo, ale nakonec film neruší, Redford i Freeman jsou výborní, také Becca Gardner hrála velmi dobře, ale nejlepší výkon podal(a) medvěd(ice), přestože se dá předvídat vývoj děje v podstatě od začátku a film nijak nepřekvapí, chybí Cibulka. ()

Africanus1

Film o obyčejných lidech, kteří se potýkají s nevyřešenými traumaty, komplikovanými vztahy a existenčními starostmi. Nic světobornýho, ale dívat se na to dalo. ()

kacudzde

Další ze skvělých filmů L. Hallstroma. Příběh ovdovělé ženy s malou dcerou, která po útěku od agresivního partnera hledá azyl u otce svého tragicky zemřelého muže. Starý rančer ji však stále viní ze smrti jediného syna. Nakonec si k sobě opět najdou cestu. Zajímavý příběh o síle odpuštění, opět skvělá práce pánů R. Redforda a M. Freemana a J. Lopez tu opravdu hraje. ()

DanušeGr.

Nelíbí se mi zde dabing stařeckého hlasu pana Petra Olivy. Podle mého názoru by zde byl vhodnější jiný hlas. Jinak je to dobře udělaný snímek s výborným hereckým obsazením včetně Jennifer Lopez a Roberta Redforda. ()

Spike86

Celkem dobrý snímek hrající si s psychologií postav a lidskostí. Neobsahuje žádnou extra srdceryvnou či nosnou scénu, ale drží si tak nějak svou laťku po celou dobu a příjemně plyne. Je postaven na kvalitních výkonech Morgana Freemana a Roberta Redforda, ani Jennifer Lopez tu nějak nevadí a neruší. Hudba nějak nevyniká, ale také není jako podkres špatná. 70% ()

Chlo0opek

Až na ty trošku trapné scény s medvědem dobrákem to šlo. Ani ta Jennifer nebyla zas až tak strašná. Sice ji 2x nemusím, ale šlo to. ()

CradleSKS

Mily, klidny a nenarocny film, ktery stoji na kvalitnich hereckych vykonech Roberta Redforda a Morgana Freemana, jen nevim, proc tam cpali Jennifer Lopez, jeji herecke kvality nejsou dobre si myslim a urcite by se nasla jina kvalitni herecka, ktera by film mozna jeste vice umocnila..nejedna se o zadny excelentni pribeh, vetsina veci je predvidatelna a zadne velke zvraty tam nejsou. Presto si myslim, ze snimek ma urcite poslani, zamyslet se nad zivotem a mozna se neuzirat minulosti, at uz je jakakoliv, ale snazit se zivot zit, dokud dychame a hledat nove podnety a smysly, ktere nam k tomu pomuzi. Doporucuji k vylozene poklidnemu veceru pri skleniccce dobreho vina a dobra nalada bude zarucena. p.s. A take musim vyzvednout standartne dobre herecke vykony medveda "Barta". ()

mufrody

Vidět J.Lo v jiné poloze než naivně vystajlované barbie je určitě zážitek...film je příjemná oddychovka, prostředí kovbojského venkova včetně medvědů mě baví...nejvíc to zahrála malá Griff. ()

nydahl

Pisu sem ty komentare u filmu co se mi libej nebo kde me neco zaujalo - tohle dilecko se mi proste jenom libilo.Schema pribehu peclive narysovane okolo uteku mamky s dcerou od domaciho nasili smerem na tradicni americky venkov.Tam sidli papinek zemreleho exmanzela a spolu s nim je na rodine farme jeste starej kamos co ho dojebal medved.Je jasny ze teziste filmu je ve dvou vycichlejch cowboys protoze ty nam tady hraje spolehlivak Freeman a profesor herectvi Redford. Pribeh znovunalezeni lidske cesty k bliznimu neni nicim vyjimecny ale celkova decentni koncepce zasazena do snove krajiny oldfashion farmy je moc prijemna a nicim nerusena. Pribeh plyne bez vetsich vykyvu porad stejnym tempem a asi nenajdete scenu , ktera by trochu vybocovala z tohodle tempa.Nostalgicti amici si prijdou na svy a muzou zavzpominat na stary dobry poctivy amiky (klobouky , na konikovi s puskou na medveda , starej truck co porad jezdi , rano nadojit kravu a farma je v nadhernym udoli).Redford to odtaha cely na super urovni , Freeman to vzdycky podrzi at hraje cokoliv a J-Lo nastesti nema dost prostoru na to aby to poslala do kopru.V tomto pripade prijemne americke a od Hallstroma pro me trochu neocekavane.Film uz podruhy urcite neuvidim ale presto davam 3 hvezdy ()

NeverEver

Velmi prekvapive dobry film: nevtirava pohoda, zajimavy pribeh, dobre zahrane postavy. Nenudila jsem se a cely ten pribeh mi utekl pred ocima, ani nevim jak. Kazda z postav byla radne propracovana. Scenar nemel prakticky slaba mista a postupne se rozplytalo mlhave klubko davnych krivd a cinnu. Pomalu a lehce, jen diky naznakum; at uz pomoci slov ci obrazu. Davam 4* a radim do sve videoteky... uznavam na letni parbu s kamaradama to asi nebude "to prave orechove", ale na chladne vecery, se sklenkou dobreho vina... Myslim, ze super! ()