Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

Streeper

Mám tenhle film moc ráda. Televize ho hraje docela často, je oddychové drama, se skvělými herci a vážným přesto milým příběhem. Není tam žádná velká akce nebo napětí, opravdu to hraje hlavně na emoce a to u mě fungovalo. Mám jedinou výtku a to, že se jedno celé téma opakuje stale dokola. Ty si mi zabila syna, ty můžeš za smrt mého syna, ona mi zabila syna. Pořád to same dokola. Film je ale doplněný krásnou hudbou a jelikož hezky utíká, neměla jsem příležitost se moc nudit. ()

tomtomtoma

Film s takovoutou sladkou hallströmovskou sentimentalitou. Film o znovusbližování rodiny, kterou rozdělila smrt. Pro jednoho syna, pro druhého manžela. Jean Gikynson (Jennifer Lopez) přijíždí zpět do kraje, kde byla šťastná. Ale nešťastná nehoda s úmrtím jejího manžela byl pro všechny tak velkou překážkou, že to řešila útěkem pryč a střídáním nekvalitních partnerů. Je v nouzi, tak si vzpomenne na svého tchána Einara (Robert Redford) a uteče k němu před násilnickým přítelem. Má pro něho překvapení v podobě jedenáctileté vnučky Griff (Becca Gardner). A tak začíná postupné sbližování a vracení se zpět do života, který všichni zahodili, protože smrt milované osoby pro ně zanmenala takový šok, že nechtěli normálně žít. Dochází k uvědomování, že je jednoduché házet vinu na toho druhého, bez toho aniž bychom se snažili pochopit souvislosti. A hraje tam Morgan Freeman, hraje ochrnutého kovboje Mitche, který jako jediný pravý kamarád zůstal Einarovi, když se vykašlal na život. A určitá poklona přírodě a životě, který je s přírodou v naprosté symbióze. ()

starbrejkr

Dalo by se říct, že Hallstrom vzal několik motivů z béčkových romantických dramat, co se vysílají na Nově v dopoledních hodinách a uvařil z nich áčkový film. Hlavní motivy příběhu skutečně tvoří tak ohrané věci jako odchod od násilnického přítele, usmiřování s tchánem, vzájemné sbližování dědečka s vnučkou a film jako takový vlastně hodně připomíná Hedi. Nicméně díky špičkovému obsazení (hlavně duo Redford/Freeman skutečně září) a velmi zručné režisérově práci se i z těchto ingrediencí podařilo uvařit pěkný film. Atmosféra ranče je působivá a některé záběry se vryjí minimálně do krátkodobé paměti. Film vás sice ničím nepřekvapí a se složitými poselstvími si také příliš lámat hlavu nemusíte. Někdy jsou ale i takové filmy potřeba a Žit po svém patří k těm příjemným kratochvílím. ()

laik_60

nemecky sentimentálno - romantické , americky dramatické, ale ako už POMO povedal (vlastne napísal) prijemné. :) Trocha mi vadil scenáristicky nedoriešený začiatok konfliktu nevesty a svokra ... alebo vo Wyomingu je bežne, že mladé vdovy utekajú hneď do naručia nejakého nadávajúceho "šmanstra" rodiť dieťa zahynuvšieho manžela ? aby vzápätí (resp o par rokov) skončila v náruči bitkára ? Herci boli super, trocha mi tam vadila Lopezka, nejako si neviem dosť zvyknúť na tie jej prejavy ... nie je to nič, iba pekná tvárička a zmyselne prižmúrené oči alebo ústa. To tá krčmárka Nina bola stopercentne lepšia. Ale inak v pohode... dávam filmu pohodové 4b. ()

Flynn

Zvláštní film, příběh jemný, prostředí hezké, herci dobří, ale jaxi mě to prostě nevtáhlo, nevím jestli bych na to koukal znova, je to prostě takové normální drama, které vyšumí a člověk si řekne aha a to bylo vše? Něco mi tam prostě chybělo, ale koukatelné to rozhodně je. ()

pakobylka

Napoprvé se mi zdálo, že příběh jen tak lelkuje - a nemá se k tomu, aby alespoň ve finále předvedl trochu víc angažovanosti ... že je sledem epizod, které sice někam směřují, ale schází jim sevřenější a dramatičtější vyvrcholení. Jenomže síla některých příběhů spočívá právě v prostém a civilním vyprávění, neboť jejich tempo i koncepci určuje sám život - ten největší ze všech režisérů, který událostem obyčejně nechává volný průběh. To MY od něho neustále něco požadujeme - ne on od nás ... protože MY se ve výsledku musíme nějak srovnat se všemi jeho ranami. P.S.: Vypadá to, že takový medvěd to má alespoň v něčem jednodušší, neboť se tak intenzivně a s takovou bolestí nevrací do minulosti - tím pádem může mít na "život po svém" přece jenom jasnější a snad i pozitivnější náhled nežli člověk. ()

Juto

,,Žiť po svojom" nie je originálny film, ale pre tých, ktorí majú radi tento druh drámy, je to príležitosť pripomenúť si, ako sa postavy na obrazovke za správnych okolností môžu dotknúť nášho srdca. 7/10 ()

c.tucker

Celkem poklidně a volně plynoucí drama. Perfektně zahráno ze strany staré gardy v podání Roberta Redforda a Morgana Freemana. Jennifer v tomto filmu také nebyla jako drát v oku a celkem to s ní ušlo. ()

dr.fish

Casting zajistil tomuto filmu úspěch ale i kvalitu. Freeman a Redford by to utáhli i bez Jennifer Lopez. Stejně byly jejich rozhovory z celého filmu nejlepší. Lasse Hallstrom má nezaměnitelný rukopis a já ho mám rád...85% ()

Radiq

Tomuhle filmu podle mě není co vytknout. Ani jsem nevěděl, kdo to natočil, ale bylo mi jasný, že je to ten, co udělal Pravidla moštárny nebo Co žere Gilberta Grapea. Jeho styl. Nezapomenutelné dialogy: "Byla to autonehoda." "Říká se nehoda, protože to není nikoho chyba." "Ne. Říká se nehoda, aby se vinní cítili lépe." Nebo na konci: "Pohřbíš mě vedle Griffina?" "Neměl bys nejdřív umřít?" Když už se tam objevil humor, tak byl úplně přirozenej a jemnej, třeba jak se jich ta holka ptala, jestli jsou teplouši. Po herecké stránce bez chyby. Redforda jsem už dlouho neviděl, ale neztratil nic ze svého umu. Freeman si zas u mě napravil reputaci, protože poslední dobou hrál v samejch blbostech. Aji Jeniffer a ta její dcera, aji šerif byli v poho. Příběh silnej. No prostě nenudil jsem se. ()

sator

.............Myslíš že mrtvý zajímá jak žijem ?Jo,řek bych že jo,myslím že nám odpouštějí naše hříchy,dokonce si myslím,že jim to nedělá potíže.............Tam se shora to vypadá že všechno má svůj důvod................ Film o ODPUOUŠTĚNÍ, a toho není nikdy dost. Skvěle minimalističtí -v hraní i dialozích - Redford i Freeman. Dávám 100% ()

zombkiler

Vynikající rodinné drama se skvělými hereckými výkony a poetickou hudbou a přírodou.Podle mě jeden z nejlepších filmů kde hraje Jennifer Lopez. ()

Mylouch

O důležitých věcech v životě v hezkém filmovém vztahu postav a místa, s poctivými hereckými výkony v příjemné souhře a s jemnými, nedoslovnými konverzačními náznaky. 3-4* ()

chelseaman22

Jsem se málem unudil k smrti. Freeman s Redfordem durch žvaní o honu na medvěda, o zabitém nuňánkovi a špatných výsledcích jaterních testů. Jennifer je herečka a zpěvačka na piču a má prdel, jak vrata od stodoly. Hallstrom nám měkne, jak ty olomoucké pochutiny po měsíci ignorace v horní přihrádce chladničky. 39% ()

Mrkvič

Vcelku obyčejný film, který vypráví silný příběh, ale nesnaží se z nějvytěžit žádné silné scény. Herecké obsazení více než slušné. J-Lo sice přehrají jak její malá dcera, tak i výborný medvěd :) ale jinak je pro takovou roli celkem slušně zvolenou herečkou a jak tu občas někdo píše, moc po ní režisér nechtěl. Jinak ale má Hallstrom na kontě lepší filmy. ()

Sfinkter

Pro mnoho lidí je svoboda tichou přítěží. Přirozenost je udupána problémy jiných a život nedává šanci z nich uniknout. Ale jsou chvíle, kdy všechno dává smysl. ()

Haretix

Velmi příjemné drama. Film doprovází příjemná hudba. Moc se mi líbilo jak se vyvíjel vztah mezi Redfordem a Gardner. Vše, ale úplně přeskakují perfektní dialogy mezi Redfordem a Freemanem. Jako mínus je tu nevýrazná Lopez a dost mi vadil Lewis. ()