Eddie Murphy v akční sci-fi komedii o Měsíci plném hazardu.  Píše se rok 2087. Na Zemi byly zakázány všechny druhy hazardních her, a tak se novým rájem všech vášnivých hráčů stal Měsíc, kde začaly růst kasina a herny jako houby po dešti. Jeden z mála prosperujících podniků, kde je hazard zakázán, provozuje dobrodruh a pašerák Pluto Nash. Když však odmítne návrh Rexe Cartera, který chce jeho podnik koupit a proměnit v doupě hazardních her, dočká se odplaty. Podnik exploduje a v následné přestřelce se podaří uniknout jen Plutovi, zpěvačce Dině a starému robotovi Brunovi. Rozhodnou se odhalit pravdu o Carterovi a jeho zločinech, současně však musejí prchat před jeho zabijáky. Ani úkryt na odvrácené straně Měsíce jim nepomůže, a tak skončí v Carterově sídle. Pokud Pluto něco rychle nevymyslí, zemřou. (oficiální text distributora)

Likan7 odpad!

Tohle fakt nejde. Nudná, příšerná komedie, která není ani v jeden moment vtipná. Přísahám, že jediná legrační scéna je pronásledující úchylný automat. Trvá asi 20 sekund... Rosario Dawson je sice krásná ženská, ale jako herečka (tehdy) pěkný prkno. A Eddie? Ten je příšernej v čemkoliv hraje...nebetyčná kravina, která vám ukrojí skoro 90 minut života. ()

Pitryx

Tohle je blbina podle mého vkusu. Vydržel jsem se dívat v jednom kuse, žádné pohledy na čas, kdy už bude konec. Ptákovina na ptákovině se na diváka valí plným proudem, a to je něco pro mne. Hodnocení snižuji za nevyužitý potenciál, například u efektů, a trošku se mi nelíbil závěr. Ale jinak je to nakládačka, skoro bez hluchoty, s občasnými drobnými vtípky.(Mimochodem se zde píše o roku 2087. V kopii co jsem měl já je ale jednoznačně v úvodu napsán letopočet 2080). ()

knihovna

Je to taková usměvná pitomina, která mě nijak nevadí. Jediné co je divné je ten rozpočet. Asi tunel, ale hodně dlouhej. ()

ModryPlamen

Po pozretí tohto filmu som prestal uznávať filmové ocenenia, obzvlášť ocenenie „Golden raspberry“, v preklade Zlatá malina. Tento film dostal až 6 nominácií na ocenenie, vrátane návrhu na najhorší brak za posledných 25 rokov. Tento zlý film ani jednu z nominácií nepremenilo, čo by mne až tak nevadilo, byť herecké výkony sú vo filme príšerné. No neskutočne ma hnevá fakt, že miesto tohto dostali zlaté maliny moje obľúbené Klony. A to dokonca dve. A na základe tohto som sa už stretol s názorom, že tento film je lepší. Trvalo nejaký čas, kým som sa konečne k filmu dostal, a po pozretí môžem bez problémov povedať, že tento film je oproti Klonom ďaleko, ďaleko horší, a to vo všetkých stránkach. Efekty mi na to, že sa píše rok 2002 a rozpočet je čosi nad 100 miliónov, pripomenuli 80. roky minulého storočia. Príbeh samotný o záchrane baru by sa ešte ako tak dal, ale spôsob podania príbehu ma neskutočne nudil. Tunajšie vtipy, respektíve pokusy o vtipy, ma buď nerozosmiali, alebo boli neskutočne trápne, obzvlášť scéna s pokusom preoperovať sa na kulturistu. Film nezachránila ani šarvátka medzi Eddiem a Eddiem, mimochodom tiež nudná. A ani pozvané hviezdy. Totálny prepadák a najhoršie sci-fi roku 2002, a nech sa ma už žiaden sequelista nesnaží presviedčať o opaku. ()

cici24

No nic moc, na to, že to stálo tolik prachů jsem čekal větší pecku. Dokonce i Murphy byl hodně slabej.... ()

Radek273

Pro všechny propadák, podle zdejších reakcí jsem však čekal ještě méně. Naopak některé souboje, například ten ve skafandrech, byly dost v pohodě. A i když těch prodělaných milionů se nasčítalo fakt hodně, výsledek ještě celkem ujde. ()

xander

Nudné a Eddie Murphy predvádza postavu v akej sme ho videli už mnohokrát, no väčšinou v ovela lepšej podobe. škoda len tých hviezd v malých úlohách (hlavne John Cleese a Luis Guzmán) ()

Sublog

Eddie Murphy si patrně myslel, že natočí něco, co se po vizuální stránce i komerčním úspěchu bude rovnat Star Wars, ale místo toho vznikla vyložená pitomost a obrovský kasovní propadák. ()