Eddie Murphy v akční sci-fi komedii o Měsíci plném hazardu.  Píše se rok 2087. Na Zemi byly zakázány všechny druhy hazardních her, a tak se novým rájem všech vášnivých hráčů stal Měsíc, kde začaly růst kasina a herny jako houby po dešti. Jeden z mála prosperujících podniků, kde je hazard zakázán, provozuje dobrodruh a pašerák Pluto Nash. Když však odmítne návrh Rexe Cartera, který chce jeho podnik koupit a proměnit v doupě hazardních her, dočká se odplaty. Podnik exploduje a v následné přestřelce se podaří uniknout jen Plutovi, zpěvačce Dině a starému robotovi Brunovi. Rozhodnou se odhalit pravdu o Carterovi a jeho zločinech, současně však musejí prchat před jeho zabijáky. Ani úkryt na odvrácené straně Měsíce jim nepomůže, a tak skončí v Carterově sídle. Pokud Pluto něco rychle nevymyslí, zemřou. (oficiální text distributora)

Han22

Na jednu stranu kravina, která nemá se sci-fi vůbec nic společného. A stomilionový rozpočet tam vůbec není vidět (když pominu jednu slušnou bitku ve vakuu a honičku). Na druhou stranu pitomá, ale docela zábavná krimikomedie, která se čistě náhodou odehrává na Měsíci se slušnými Quaidem a Cleesem. Murphy se tu ovšem moc nepřevedl. A u těch přestřelek a honiček jsem se docela bavil. ()

Testament

Jednou se to stát prostě muselo. A tak,i když jsem měl poslední dobou kliku na dobré,či vynikající filmy, tak jsem chtěl zkusit i Pluto Nashe. Stejná situace jako,když jsem viděl Kameňák-jste z oslavy příjemně naladěni, zkusíte nějakou jednodušší komedii, ale...Zasmál jsem se asi jednou, jinak nebylo čemu. Ta Babeta taky nebyla okouzlující, jak psali kdysi v Premiere a žeč film propadl v kinech? Dobře mu tak i tvůrcům. Jediné,co se dá vypíchnout je závěrečný "happy end". Jinak zakopat, jak zpívá Chris Barnes: Six feet under. ()

xaver

Ach jo. Zase to mazání medu divákovi kolem huby distributorem. Tato komedie určitě staví na Eddiem, ale na jeho bohužel už komediálních neschopnostech. Alespoň že v závěru přiznal, že v Americe to byl propadák. ()

Callas

6.5/10 Kdybych věděl, že tohle má být nový sci-fi hit a že to Eddie Murphy myslí naprosto vážně, tak bych s hodnocením po shlédnutí byl možná úplně jinde. Já jsem se na to ale díval s pár kámošema, dobře naladěn a v první řadě s vědomím, že jde o komedii, ne-li přímo nějakou ujetou parodii. A nebojím se přiznat, že jsem se fakt bavil... pár solidních gagů tam bezpochyby je a celkově to rádoby "futuristické prostředí" působí velice komicky. Takže jestli se někdo z kdoví jakých pohnutek na toto dílko chystá a chce se vyhnout velkému znechucení, tak já radím vypnout všechny míry a předsudky a nastražit pouze čidla na nenáročné blboviny ;) ()

Paity

Eddie Murphy si nedá pokoj a bude soutěžit o herce, který zanechal svůj podpis pod největším počtem filmových braků. A myslím, že můžeme směle prohlásit, že je bezpečně v čele pelotonu. ()

kritiklon

Bože Eddie do čeho jsi to zase vlezl! To, že už netočíš libový komedie na to jsem si zvykl ale už nějakou dobu střídáš ty alespoň průměrné filmy s příšernostmi tohoto typu, to už asi bude smutná pravda! A je to čím dál častěji! Tohle je trapný superbrak který je ztrátou mého drahoceného času. Lituji lidi co za Pluto Nash zaplatili lístek do kina. Kdybyste ty prachy za vstupenku rituálně spálili na počest rozloučení s Murphyho hereckou kariérou, udělali by jste líp! 1* za 18% ()

newt17

Zasmál jsem se jen jednou, a to šklebícímu se robotovi, který je i tak jen parodií Krytona z Červeného trpaslíka. ()

zdeny99

Trikově dobré, vizuálně pěkné, jenže obsahově příšerné. Vhodné tak možná jako komediální sci-fi pro osmiletá děti. [3267. hodnocení, 116. komentář, 39%] ()

Hapretor

Eddie Murphy patří mezi mé oblíbené herce. Jeho herecký talent je nezpochybnitelný, ale filmy, ve kterých hraje už takové nejsou. "Pluto Nash" naštěstí patří mezi ty lepší, co mě zabavily, nenaštvaly svojí stupiditou a nepřišly mi úplně mimo. Na tři hvězdy to ale neni. Na ty je to dost profláklé. A mohlo by to být víc vtipné. Policajt z Beverly Hills (první film) je opravdu jen jeden. ()

Wolvie

Znám desítky mnohem horších filmů,které mě nasraly mnohokrát víc než Pluto Nash.Ale ty ve většině případů nestály sto milionů dolarů,neměly k dispozici skvostné herecké obsazení a nestaly se jedněmi z nejbrutálnějších propadáků ve filmové historii.Jee to nenápadité,většinou nevtipné,ale díky sexy Rosario a velkorysé výpravě to pro mě nebylo zase takové utrpení,jak jsem očekával. ()

helloween93

Vizuál není až tak hrozný, a to hlavně díky astronomickému rozpočtu. Co ovšem pokulhává je scénář a přístup k filmu. Opravdu to působí hrozně naivně. Potěšilo mnoho cameo rolí a výprava. Hřebík do rakve kdysi věhlasného Murphyho. ()

pravo odpad!

Eddie Murphy ma lepšie snímky i horšie a tento považujem za tretiu kategóriu. Je to tak zlé, že som to chcel vypnúť, no ale v kútiku duše som stále dúfal, že sa to zlepší a ono nič, Humor nula bodov, príbeh nula bodov, herecké umenie- nemalo sa ako prejaviť atď. Vraj to stálo 100 melónov, tak o tom sa už naozaj dá povedať najhoršie vyhodené peniaze. ()

beckham-

Nechápu trošku ten rozpočet, film tomu rozhodně neodpovídá, ale viděl jsem i horší filmy s podobným rozpočtem. ()