Elitný agent DEA, James Barker (Michael Jai White), zavinil pri poslednom protidrogovom záťahu smrť matky a jej dvoch dcér. Sužovaný posttraumatickým syndrómom sa vracia k manželke a dcéram, aby sa tu s pravidelnými nočnými morami a halucináciami nejako vyrovnal. V tom istom čase je z väzenia prepustený kriminálnik Johnny (Mickey Rourke), ktorému práve odpustili zvyšok trestu za bankovú lúpež. Johnny má len jediný cieľ, dostať sa k peniazom z lúpeže. Stačí si len vyzdvihnúť vytúžené milióny skryté v dome, kde kedysi býval a začať nový život. Je tu však jeden malý háčik, dom má už nových majiteľov – bývajú tam Barkerovci... (beso74)

bobstock odpad!

Do kin nám kvapem běží zřejmě poslední z nekonečné série Halloweenu a já si říkal, proč nerozjet novou sérku se 70letým Rourkou, který má masku Majkla Mayerse už dávno hotovou přímo na svým krásným plastovým ksichtu. V upnutým tričku stále nemá panděro jak by se na důchodce herce slušelo, zřejmě sníh ještě chutná a tak nám tu v groteskní režii Asifa Akbara předvádí ostříleného padoucha, který si jde pro svoji výplatu kdysi dávno ukrytou v jednom domku na samotě. Bohužel dům je již obsazen novými nájemníky a jeden z nich je blbě hrající spešl voják s vražednou náměsíčností. Dýchající mrtvoly, zbytečné masky lupičů, kteří jdou všechny odprásknout, proč jít s nožem na týpka s bouchačkou a jo, když někoho odprásnete při močení a on na vás v leže stále močí, střelte ho znovu do ptáka muhehe..filmová bolest. ()

MickeyStuma odpad!

Nízkorozpočtový akční dramatický thriller natočený za jedenáct dní? Ne, tak tady pšenka nepokvete. Michael Jai White vs. Mickey Rourke. Ale jo, chlapci vypadají okázale a padoušský sliz z Rourkeho doslova tryská, ale to je v podstatě vše. Atmosféra se snaží být poměrně temná, ale scénář nejen že není naprosto v ničem originální, ale navíc má ohromné množství hluchých míst a navíc se tempo děje tak neskutečně táhne, že hrozí usnutí snad i jinak čilého diváka. Už název snímku je nepochopitelným nápadem. Snad kvůli nemálo vzdálené podobnosti námětu stejnojmenného staršího snímku s Arnoldem Schwarzeneggerem v základní zápletce záchrany dcery? Budování napětí drhne a to i přes to, že šílenostem v rámci brutality bylo učiněno, v jistých mezích, za dost. Akčních scén poskrovnu a finálové střetnutí je vůbec největším zklamáním. Točit to na klasický celuloidový filmový materiál, řeklo by se, škoda filmového materiálu. Takhle nelze jinak, než škoda diváckého času. ()

Lacike

Na začiatku sa dočkáme vrcholu filmu. Asi 5 minútovej prestrelky medzi DEA a nejakými dílermi v starej továrni, tesne pred zrútením. Samozrejme všetky výstrely sú CGI (díky Alec), ale v rámci týchto blockbusterov na o chlp lepšej úrovni ako je zvykom. Taktická stránka je ale strašne komická. Pripomenulo mi to časy, keď sme sa za detských čias s kamarátmi hrali na prestrelky. Ratatata, prásk prásk, si mŕtvy. Bohužiaľ to tam schytá aj pár nevinných, takže hlavný hrdina White, ktorý bol v akcii celý v čiernom, má po zvyšok filmu z toho mindrák a tak sa útržkov z akcie znova dočkáme asi tak 234 krát. Tie najdrahšie scény proste treba nejak zrecyklovať. A ak vznikne dvojka, tak ich určite použijú znova. Následne výjde z basy drsniak Rourke s koženým botoxom znehybneným xichtom, ktorému už ani nerozumieť a má v pláne získať svoje prachy, ktoré si ukryl v dome, kde momentálne býva White. No paráda. Ak nie akčniak, tak by z toho mohol byť aspoň dobrý thriller. Ale až do záveru sa tam nič nedeje. Sledujeme Whitove detičky jak nájdu časť peňazí a užívajú si disko, disko bejby ou jé. A banda Rourkových henchmanov vedie filozofické debaty, či sa odvážia vôjsť do Whiteovho domu alebo nie. No a White si medzitým po 374krát spomenie na útržok z tej nevydarenej akcie. Ale už sa blíži finále. Dostaví sa kožený xicht. White prestane spomínať na staré dobré časy, keď trafil všetko, čo sa hýbalo. A konečne si to natvrdo rozdajú. Asi v desať sekundovej bitke, ktorú by vysmial aj súčasný Seagal a kožený xicht bude po nej musieť absolvovať ďalšiu plastiku, po ktorej ho už nikto nespozná. Celkovo to je tragédia na úrovni Castle Falls, ktorá sa od súčasných znudených Willisoviek líši len tým, že sa tu aspoň trochu snažili, ale bez prachov akčniak nenatočíš. Som zvedavý v akej budove si ukryjú zloduchovia prachy v ďalšom podobnom blockbustery. Čo tak na záchode? 2/10. ()

JokerBaby

Herec Michael Jai White  ako hlavný hrdina -  má v skutočnosti  čierne pásy v siedmich druhoch bojových umení. V tomto filme si zabojuje proti škaredému buldogovi :  Mickey Rourke . Film má veľmi jednoduchú a zvláštnu zápletku . Bol som z nej prekvapený. Dej :  Agent rýchleho nasadenia proti organizovanému zločinu má traumu z poslednej akcie. Bodka/ / Strašne kvôli tomu  trpí film na kvalite - kvoli  tej  jeho traume  /.  DEJ 2 :  :  Mickey Rourke - sa vracia z väzenia po dlhých rokoch a chce začať nový život -  užívať si . Na to ale potrebuje peniaze. Má niekde neaké ukryté a potrebuje si ich vyzdvihnúť. Samozrejme nakradnuté. Na neštastie pri tom ako si chce peniaze vyzdvihnúť stretne psychicky rozbitého agenta . Film má slušný začiatok a akčný koniec. Ostatné je škoda -  dosť slabé.  Ale film celkovo pobaví dá sa. ()

vegetol.mp

Užvaněný tupý home invasion béčko, který je plný zbytečnýho žvanění a nudný dějový vaty. Kdyby ty kraviny o tom, že má hlavní hrdina posttraumatickou stresovou poruchu vystříhali, nic by se nestalo. Za něco stojí jen ta úvodní přestřelka, která je na film podobný úrovně docela v pohodě. Ale jinak je to bída, kterou si nikdo ze zúčastněných za rámeček nedá. ()