Televízny film z dielne najvýznamnejšieho súčasného dánskeho režiséra Larsa von Triera vychádza z poznámok a scenára legendy dánskeho nemého filmu Carla Theodora Dryera, ktorý snímku nestihol zrealizovať. Film je osobnou interpretáciou antického mýtu, vzdáva hold legende samotnej, dielu Dryera i ére nemého filmu. Trierovi sa s minimálnym scénografickým arzenálom podarilo pretlmočiť nadčasový odkaz mýtu o Médei a o jej tragickom osude. Režisér preniesol dej z antického Grécka do doby temna na severe, kde nehostinná príroda poskytuje nádherné a ťaživé obrazy vnútorných stavov hrdinov legendy. Von Trier si za film vyslúžil Prix Jean D Arcy. (oficiální text distributora)

kubilov

Triera jako režiséra kvůli některým jeho top snímkům hodně uznávám, ale občas mi přijde, že je hodnocení jeho, především starších, děl notně přeceněné, "protože mu přeci nedám 2* nebo hůř ne?" Starověké řecké báje mám rád, proto jsem byl trochu v rozpacích, co s tím Trier v raně středověké Skandinávii provede, přičemž se ukázalo, že jsou to obavy podložené. Až na scénu s věšením dětí a umírajícím koněm je to i přes krátkou stopáž místy až nesnesitelně nudné. Iásona a Médeu mám radši na jiné způsoby. ()

karnifex

Tradičně skvělý Trier. Z příběhu čiší chlad. Trier mívá ve svých filmech silné hrdinky a Médea je silná stašným způsobem - odpornějším, než hlava Medúsy.. ()

glum88

Proč vždycky když ke konci Trierova filmu přemýšlím jestli dám 3 nebo 4 hvězdy přijde nějaká dokonalá scéna po které přehodnotím celý film a výsledek je zase 5 ? ()