Příběh inspirovaný skutečnými událostmi v životě šerifa Buforda Pussera z Tennessee, který se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou a vyčistit rodné město od zločinu a korupce... (HBO Europe)

Martin741

Vyborny film, ktory je oproti rymejku s Dwayne - Skalou -Dzonsonom o hodne vyssie. Vyborne su vykreslene realie USA 70. rokov, pribeh nenudi a film ma dobre tempo. Snad len v strede sa najde trochu nudy, ale to je vec tolerancie. Joe Don Baker /bondovky Golden Eye, Tomorrow never Dies/ to ustal velmi dobre. Najdu sa aj vybuchy, takze za mna spokojnost : 77 % ()

majo25

Začiatok vyzeral sľubnejšie, ako to napokon celé dopadlo. Hlavne dopláca na slabšie, skoro až televízne, spracovanie a naivný scenár. Hl. hrdina fajn, s tou bejzbalovou pálkou mu to seklo a scéna kde rozmátil miestny 'saloon' patrila k top, vlastne po nej už nič také dobré neprišlo. Dnes už nič podobné nie je možné vidieť - mám na mysli bitky 60-ročných starcov, čo je chvalabohu dobré. Mal som problém ešte s jednou vecou, a to s voľbami na šerifa - neviem, či 19. storočie a obdobie divokého západu už dávno neskončilo, ale súčasný šerif policajné vzdelanie musí mať - zatváranie ľudí bez poznania trestného práva, rôzne spôsoby vyšetrovania pre vraždy, krádeže a pašeráctvo, dopravné predpisy, práca so strelnými zbranami - ale asi vyslúžilí wrestleri majú všetko toto v malíčku. ()

Rob Roy

Bacha na to, do čeho jdete. Tohle nené laciná béčková sedmdesátková atrakce se střílečkama a instantním drsňákem, který dává všem na prdel. Tohle je ambiciózní (125minut, podle skutečných událostí) drama, kde se nestřílí od boku a postava se vyvíjí. Joe Don Baker je na začátku jelito a na konci chlápek, ze kterého máte respekt. Film, který mě emocionálně dostal tam, kam přesně chtěl (a věřím, že na 90 minutách by se to nepovedlo) a finále jsem prožíval. Dobrá práce. To, že remake s The Rockem nemůže být dobrý, je jasné už z toho, že tvůrci neměli koule na to nechat hlavní postavě jméno Bufford Pusser. P.S. Hellfire: Já si ničeho nevšiml a mimochodem mikrofon je třeba vidět i v prvním Rockym. ()

VanTom

Hodně se dá bavit tím přímočaře černobílým pohledem na spravedlnost, kdy se "dušínovsky" rovný, nelhostejný občan (vysloužilý wrestler), posléze šerif, rozhodne vymýtit hazard, prostituci, korupci a nelegální palírny ze svého městečka. Čiré sedmdesátkové skorotelevizní béčko velebí zbraně (ve správných rukách!) přesně po vzoru smýšlení amerických "jižanských buranů". ()

HellFire

Originál Kráčející skály, dnes známý už jen z remaku s Rockem. A jako originál taky před svým remakem obstál se ctí. Výsledný dojem trochu kazí drobné vady na kráse, jako např. v několika záběrech dobře patrný mikrofon, který někdo "omylem" nechal v záběru (podobnou věc jsem viděl jen ve "filmech" Uwe Bolla). ()

• Jeden z mála filmů s ratingem PG-13, kterému bylo povoleno použití slova „fuck“ více než jednou při zachování tohoto ratingu. (HellFire)
  • Dvě z hereček, které ve filmu hrály, spáchaly sebevraždu: Elizabeth Hartman vyskočila z okna svého bytu v Pittsburghu v pátém patře v červnu 1987 a Brenda Benet si vzala život v dubnu roku 1982. (HellFire)
  • Koordinátor kaskadérů Carey Loftin si zahrál ve filmu cameo jako muž, kterého Pusser nachytá při podvádění. (HellFire)

Časové pásmo bylo změněno