V zemi

Vědec, který zkoumá složení půdy, vyrazí do pralesa hledat kolegyni. Cestou ale odhalí nečekaně temnou stránku matky přírody a brzy se nad ním začnou stahovat mračna. (Netflix)

Reverse01

HUDBA- Clint Mansell 1) Return To The Green. Film začínal ako dokumentárny film dvoch ľudí, ktorí sa vybrali do lesa niečo skúmať. Neskôr prišla snaha o niečo mysteriózne a vy sa budete snažiť zapojiť všetky svoje schopnosti na pochopenie legendy, prečo? pretože tomu chcete veriť. Celý príbeh však od začiatku zlyháva, nebolo to vôbec tajomné ako pán režisér zamýšľal, približne v strede filmu príde ďalšia snaha a to o horor/thriller, čo tiež nevyjde možno na pár minút, kde ste v napätí, keď týpek chodí po lese zo sekerou v ruke (malý spoiler), ale to je všetko. Potom tu máme nezmyselné LSD scény, ktoré sa objavujú častejšie ako v akomkoľvek filme o drogách, jedine čo bolo vtipné bola postava Martina. Tento človek mal nešťastné zranenie nohy, ktorú mu tam vylepšovali asi 3x, ďalší kandidát na Ježiša. V neposlednom rade tu máme herecké výkony, tu by som spomenul asi "výkon" Ellora Torchia, ktorá to zahrala hrozne, mňa by vážne zaujímalo kto z tých ľudí povedal: "hráš to dobre, berieme ťa do tohto filmu". Čo môžem pochváliť sú zábery z lesa, kde je počuť spev vtákov a proste máte pocit akoby ste v tom lese reálne boli, a teraz zniem ako totálny lesofil ale snažil som sa nájsť niečo pozitívne okrem hudby. Bohužiaľ ani Clint sa tu síce nepredviedol akoby som si želal 40% ()

EvilPhoEniX

Ben Wheatley je podivný režisér z jeho tvorby jsem viděl 5 filmů a nezaujal mě žádný a pokud to máte podobně, tak In the Earth Vás také nezaujme. Režisér film natočil během koronaviru za malý peníz s třemi postavami v lese a shodou náhodou i ve filmu řádí virus a tak se vědec a ochránce parku vydají do hlubokého lesa na průzkum. Tam však narazí na třetí postavu a opět nic nepůjde podle plánu Toť k příběhu, víc tam toho není, takže fanoušek děje si na své nepříjde a bohužel si na své nepříjde ani fanoušek hororů, akce, mysteriózna, či něčeho vyloženě zajímavého, co by stálo za pozornost. Hororové scény jsou zde všehovšudy asi 2 ( Nůžky v oku super, ufiknutí prstů sekerou relativně slušné, ale na 100 minutovou stopáž poněkud nedostačující né?). Ve finále tam 20 minut vkuse bliká stroboskop, což měl být možná ten "Psycho" Element, ale já málem dostal epileptický záchvat, takže né díky. Ztráca času, nedalo mi to nic, tiše jsem si přál konec. 4/10. ()

Trevor

Film som pozrel so synovcom po návrate z cudziny,kde je tých prisťahovalcov podstatne viac ako u nás a smiali sme sa ňom ale že prvú ligu...ujo sekeráčik bol taký dement že ho nenapadlo zrušiť ani fotopasce ani mikrofóny, ale pochodeň zadzigal lepšu ako ultras CZ Belehrad ri derby s Partizanom...co ci mece, možno artové, možno iné, kamera a snaha ušli ale za týmto projektombudú hľadaťčo to iba "fajnšmekri"..ale po pol litry Jamesona na uvítanie, toto bolo moc na dvoch ľudí ktorí film zbožnujúa delí ich 20 rokov života.... ()

silentname

Film príliš zaujímavý na to, aby som ho ohodnotil ako zlý, no neskutočne divný a neviem čo si z neho mám vo finále zobrať. Na "In The Earth" som bol veľmi zvedavý a dúfal som, že Ben Wheatley prinesie celkom dobrý nádych hororu a mystérie. No realita je taká, že strašidelných momentov tu dokopy môžeme narátať na prstoch jednej ruky a zvyšok je len absolútne príbehové tápanie. Nie som jasný z toho čo sa vlastne deje. Nerozumiem ani Olivii ani Zachovi a čo sa vlastne snažia svojimi metódami docieliť. Scénky so Zachom majú v sebe možno aspoň nejakú dávku napätia, nakoľko sa správa celkom zvláštne, no keď sa presunieme k Olivii, tak atmosféra je absolútne niekde mimo a dokopy ako divák som absolútne prestal chápať. No na druhú stranu nemôžem povedať, že veci predtým boli spracované veľmi zrozumiteľne. Film pôsobí, ako keby ho napísal niekto podľa svojich snov, alebo niečoho podobného. Ak by som bol na tripe s lysohlávkami alebo na LSD, tak možno by som ten film dokázal pochopiť lepšie, no za triezva je to maximálne divné. Ale súčasne aj celkom zaujímavé sledovať. Ale dúfal som v niečo viac atmosférické. A to tento film nedáva. Hodnotenie: B- ()

pornogrind

Tohle mi spíš přišlo jako prvotina nějakýho snaživýho a začínajícího režiséra než na režiséra, kterej má na svým kontě okolo deseti filmů. Ale až na Kill List(2011) a povídku z The ABCs of Death(2012) jsem od Bena Wheatleyho nic neviděl. Takže nemůžu soudit ani srovnávat s jeho další tvorbou. Mám rád podivnosti všeho druhu a filmy pro okrajový publikum vyloženě vyhledávám ale tohle mi prostě nesedlo. Možná bych to pod vlivem psilocybinu viděl jinak. Takhle je to jen za 2 hvězdy. ()