foto

Clint Mansell

  • nar. 7.1.1963 (57 let)
    Coventry, Anglie, Velká Británie

Biografie

Clint Mansell (vlastním jménem Clinton Darryl Mansell) se narodil 7. ledna 1963 ve městě Coventry v Anglii. Mansell byl předním zpěvákem a kytaristou britské skupiny "Pop Will Eat Itself", než později pronikl do světa filmové hudby díky režisérovi Darrenu Aronofskymu, kterému složil hudbu k jeho filmu π (kde si též zahrál malou roli dotěrného fotografa).

Přestože soundtrack se nedočkal velkého ohlasu veřejnosti, Mansell si tím získal popularitu u příznivců žánru IDM a elektronické hudby vůbec.

Po úspěšné spolupráci Darren Aronofsky později Mansella požádal o hudbu pro jeho nový film REKVIEM PRO SEN. Tento soundtrack se stal extrémně populárním a dokonce dal vzniknout remix albu "Requiem For A Dream: Remixed", kde se objevily remixy od Paula Oakenfolda, Joshe Winka, Jagze Koonera a dalších. Především skladba "Lux Aeterna" se záhy stala hitem a dnes byla její sláva opět oprášena především kvůli traileru k PÁN PRSTENŮ: DVĚ VĚŽE, kde byl použit remix "Requiem for a Tower", který byl nahrán pouze pro trailer (nebyl v žádném ze jmenovaných filmů) a jsou pod ním podepsáni Simone Benyacar, Dan Nielsen a Veigar Margeirsson. Dále byla "Lux Aeterna" použita v mnoha reklamních spotech a trailerech (mimojiné na filmy SUNSHINE, ZATHURA - VESMÍRNÉ DOBRODRUŽSTVÍ, ŠIFRA MISTRA LEONARDA, seriál ZTRACENI...).

Dále složil úspěšné soundtracky k filmům DOOM, SEJMI ESO nebo PODEZŘENÍ NULA. Celkem se podílel na hudbě k 19 filmům. Jeho sountrack k poslednímu filmu Darrena Aronofskyho FONTÁNA byl nominován na Zlatý glóbus. Nyní pracuje na hudbe k romantické komedii Adama Brookse DEFINITELY, MAYBE.

ra1n

Skladatelská filmografie

Herecká filmografie

Filmy

1998

TV seriály

2016 Electric Shorts (TV seriál)

Dokumentární

2013 Sound of Cinema: The Music That Made the Movies (TV seriál)
2009 Within the Ring

Host

TV pořady

2012 The British Masters (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(4 876)