Toranaga sa presunie do Edo, zatiaľ čo Blackthorne sa musí rozhodnúť, za koho bojuje. (Disney+)

RichiB

Naprosto nudny serial, kde se vetsinu deje pinda o japonskych kravinach uprostred papundeklovych domecku. A jeden Anglan tam chce klatit rozkosnou Japonecku. Akce naprosto nulova… neverte tem nadsenym recenzim ()

Karlito74 odpad!

Díl od dílu je to vždy o kus stupidnější. Logika a myšlenky autora odjely na dovolenou. Knize ani původnímu seriálu to nesahá ani po titulky. Anjin je díl od dílu větší primitiv, který nic nepochopil, Mariko je věčně nasraná slepice s jedním vyrazem, která překládá všechno jak chce, ale nikdy správně,  Toda Hiromacu už v tom nechtěl hrát, tak se vykuchal. Scénáristi začali fetovat. Je to neuvěřitelný paskvil. ()

Olicsfdias

Klíčová a možná až reprezentativní epizoda Šóguna. Reprezentuje minimalistický styl studených barev a pomalé dějství, ve kterém Šógun převážně vede. Šógun nám každou další epizodou ukazuje, že tenhle seriál není o rychlém a tvrdohlavém rozhodování k akčním bitkám, které chce dost lidí v tomhle seriálu najít, to se vám však nejspíše nepovede. Šógun si vyhrává a natahuje vás až tak, že vy tak nějak víte co se stane, ale Šógun vám to dá svou vlastní cestou, která vás možná uchvátí a nebo vás bude nudit. ()

Luluk

Zatím nejsilnější epizoda.Tady není co dodat. Kdo miluje Japonsko, ví. Tady je to naplno rozehráté. Bushido kodex, cesta samuraje a pro nás evropany , ta nečitelnost vývoje a pohnutí duše. Super počin. ()