Někdo to rád horké

• slovenský

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

NFR 1989, Oscar 1 : Kostýmy ČB + 5 nominací: Režie, Kamera ČB, Herec HR - Jack Lemmon, Výprava ČB, Scénář - A(22.2.2004)

|| Scenár: Billy Wilder, I. A. L. Diamond / Príbeh: Robert Thoeren, Michael Logan | Hudba: Adolph Deutsch | Distribúcia: United Artists | Štúdio: Mirisch Company | Rozpočet: 2,883,848 $ | Tržby: 40 milliónov $ || Film, z ktorého som si zapametal plno scén, pretože sú vtipné, prirodzené, hravé, a vkusne muzikálovo ladené. Nefalšovaná filmová lahôdka na každú príležitosť. 100% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(7.8.2014)

Skutecny klenot mezi komediemi: Wilder se opet predvedl v nejlepsi forme. Jen ta Marilyn mi zde moc nesedi. Ale jak se pravi v zaveru "Nobody´s perfect" :)(1.8.2002)

Určitě velice dobrý film, jen se mi prostě nezdá zas až tak moc vtipný, jak se povídá. Ale s přihlédnutím ke stáří produktu, vizáži Marylin Monroe a asi dvoum scénám, které rozkmitaly i moji bránici (jedna z nich je určitě zasnoubený Lemmon), těch 3 a 1/2* dám.(2.2.2003)

Rozkošná crazy comedie s rozkošnou Marilyn a ještě rozkošnějším Lemmonem...(11.6.2009)

• - Po svolení Billyho Wildera mohl údajně Tony Curtis ve své postavě ”milionáře” imitovat Caryho Granta, tak jak chtěl. Když to pak Grant viděl, prohlásil, že tak nemluví. (džanik)

• - Marilyn Monroe zemřela šest let po uvedení filmu na předávkování léky a jen díky honorářům z filmu Někdo to rád horké mohly být posmrtně zaplaceny její dluhy. (Cucina_Rc)

• - Pracovní název filmu zněl "Dnes v noci ne, Josefíno". (džanik)