Pěsti smrti

• Hongkong Shao Lin men (více)

Šaolinský klášter, kde se bojovníci učili bojovému umění, ovládli členové dynastie Ching. Přeživší mniši se rozhodli klášter opustit a zachovat učení šaolinu. Jeden z nich začal ale nepříteli pomáhat - Shih Shao - Feng. Tušíc, že má mnoho nepřátel, si vycvičil osm osobních strážců. Po deseti letech je vyslán nejlepší bojovník šaolinu Yun Fei zpět do kláštera, aby Shih Shao – Fenga zabil. Nejdříve ale musí najít Zhanga, jednoho z mužů, kteří se chystají svrhnout vládu. Ten by měl mít u sebe mapu hlavních vojenských základen... (TV Barrandov)

keoma26

zárodečný Woo a Chan mají především sběratelskou hodnotu, ani jeden ještě nevystoupil z tradičních schémat, a jejich spojení nepůsobí z dnešního pohledu příliš organicky, každopádně některé motivy i režijní postupy už míří do budoucna... a poslední bojová scéna je vymazlená, i když nemá stejně jako celý film potřebnou dynamiku. ()

Roby

Slušný film, jedna bitka každých 5 minut soubojů jsme tedy měli dost, ale na druhou stranu byly ukrutně dlouhé 58%. ()

wosho

Tento druh filmů moc neznám-ani je nějak nemusím. Podíval jsem se na něj jen z čisté zvědavosti (ranný film Johna Woo). A musím teda řici, že udělal dobře, kdy se vyjašlal na příběhy z dávných let o mistrech kung fu. Příběhy o přátelství až za hrob, drsňácích s bouchačkou kteým nedojde nikdy munice a stovkách mrtvých, postřílených nepřátel mu jdou líp. Mnohem líp. ()

Wishkah

No jak to říct. Při sledování filmu sem měl v příběhu docela bordel. Postavy mi přišly takové plýtké a divné. Tedy kromě šermíře. Tan byl zajímavě vykreslený i zajímavě zahraný. Zbytek mišmaš. Bojové scény ale už jsou jiná kávička. Nejvíc mě zaujal Jackie Chan a jeho boj s tyčí. Ten chlapík by měl s tyčí bojovat častěji. ()

TERRORDROME

John Woo a Jackie Chan dohromady, pecka? Prdlajz! Tomu prvému chýbajú búchačky a tomu druhému zasa humor, navyše tam ani moc nehrá. Klasická schéma väčšiny Kung-Fu filmov - zlý supermajster chce vykynožiť dáky klan pretože jeho Kung-Fu je lepšie než ich. Nejaké kecy, traumy hrdinov, bitky dosť strnulé až kŕčovité, navyše je tu aj motív akéhosi debilka ktorého je potreba niekam dopraviť lebo má čosi dôležité neviemčotobolonedávalsompozor. Pozoruhodný je tu Sammo Hung s plastovým potkaním predkusom ako skrz-naskrz zlý posluhovač zlého majstra Najviac ma ale pobavila tragická scéna v ktorej jeden z hrdinov omylom prepichne svoju milú a potom ju umierajúcu drží v náručí a pýta sa jej - ČO TI JE? No, pozerať sa to dá ale zábavné to nie je. ()

Brejlil

Celkem solidně odvedená hongkongská nakládačka. Choreografie je občas nápaditá, většinou ale spíše sestává jen z kopů a úderů, no nic. I nějaké stopy Wooovy režisérské invence se dají najít, ale opravdu je nutno klacíčkem šťourat a bedlivě dávat pozor. ()

krvavamera

To je poprvé, co jsem viděla kung-fu hrdinu ve filmu pařit. Extra bonus za zajímavě provedené zlomení vazu v závěru a brikuleskní hudební téma, které z mozku nevymlátíte příštích pár ... let? A samozřejmě Jackie ještě před operací očních víček! ()

Puol

Najzaujímavejšie na filme je, že sa tu stretlo množstvo hviezd, vtedy ešte len na počiatku svojích karier. Jackie Chan vo vedľajšej absolutne nekomediálnej úlohe v ktorej položí život za svojho režiséra (skvelý postreh Miklaras!), Sammo Hung s parádnym predkusom a v zápornej úlohe a no samozrejme majster režisér, ktorý tu už sem tam aj niečo naznačil zo svojho umenia. Samotný film je značne neoriginálny a poplatný dobe svojho vzniku, rozhodne ale neurazí. ()

subic

U mě dobrý. Dobrodrůžo, kde jde celou dobu o pomstu. Má to v podstatě všechno, co kung-fu akčňáky ze sedmdesátek z produkce Hongkongu mají mít, po první plytké půlhodince přijde řada soubojů a hudba je taky už tradiční. A teď to obsazení, John Woo obsadil i sám sebe, jak jinak, nijaký Tan Tao Liang, Sammo Hung Kam-Bo a bylo vidět, že mu chutná, 22letý Jackie Chan, který se nechá propíchnout a zemře jakože hrdina. Nedávno jsem to viděl poprvé s dabingem z roku 2008. ()

johnsnow

Skvelý akčný film. Má to príbeh z hlavou aj pätou, fajn záporáka, mladého Jackieho a množstvo akcie či už ručnej alebo s chladnými zbraňami. Spokojnosť. ()

JosefTomas

Na Johna Woo, pěkně slabý čaj. Akce prakticky nulová, Chan se tam sotva objeví a on je to nejlepší z celého filmu. Slabý scénář, absolutně nezajímavý děj a již zmíněná špatná akce. Štěstí že se Woo posunul do současnosti, kde je filmy dobývají kultovní status. ()

Filmaris

Ak máte radi tematiku Shaolinu a bojové umenia tak sa nudiť nebudete. Príbeh o zrade a pomste už sme videli veľa krát dokonca aj vo filmoch tohto žánru. Málo kedy sa od seba niečím líšia. Tento film je opäť dobrý hlavne vďaka bojovým scénam a choreografiám a celkom sympatickej partičke, kde sa jej členovia rozhodnú spojiť a poraziť zradcu Shaolinského kláštora. Postavy majú medzi sebou dobrú chémiu a každý z nich má svoje vlastné dôvody na pomstu, ktoré sú pochopiteľné. Vedľajšiu rolu si tu zahral aj obľúbený Jackie Chan, ktorého postava bola jedna z najzaujímavejších. Sammo Hung je tu tento krát jeden zo záporakov a mihol sa tu aj Yuen Biao. Príbeh a scenár v ničom extra nevyniká oproti ďalším podobným filmom no dokázal zabaviť hlavne vďaka dobrému tempu deja. Hudba ma veľmi prekvapila a zaujímavo obzvlaštnila tento žáner filmu. John Woo to zvládol ako režisér celkom dobre. ()

HKstars

V sedmdesátých letech se hongkongská kinematografie zmítala v old schoolech, které si byly podobné jako vejce vejci. Buď šlo o tradiční schéma jednotlivce, který se mstí nebo o něco z historie, např. bitky Manchů se Shaolinem, což se vždycky zvrhlo ve schéma několika jednotlivců, kteří se mstí. ;) Hand of Death ale z téhle škatulky trochu trčí, především proto, že jeho tvůrci se za pár let stihli v oboru proslavit. V roce 1976 byl John Woo malý nedůležitý režisér, Sammo Hung se teprve probíjel na pozici action directora a jeho kamarádi - Jackie Chan, Yuen Biao a Yuen Wah účinkovali u filmu jako kaskadéři a křoví. Náhoda tomu ale chtěla a všichni se sešli u snímku, který následuje osudy tří hrdinů. Jackie je jedním z nich, ale v příběhu má nejmenší roli (na obalu DVD je však nejvíc vepředu ;) - jeho Tang Feng je tulák na kterého narazí hlavní hrdina Yun Fei (Dorian Tan) náhodou, když se vydává za Shih Shao-Fengem (James Tien), aby mu ručně vysvětlil, že rozprášit Shaolin po všech čertech nebyl ten nejlepší nápad. Jenže není všechno takhle lehké, protože Shao-Feng disponuje nejen početnou armádou bodyguardů (jejich šéfem je Sammo Hung, splňující nepsanou kvótu o tom, že každý old school musí obsahovat alespoň jednu postavu s velkým předkusem ;), ale především technikou železné paže, jž zanechává sexy otisky na hrudníku. Odtud ostatně název snímku. To všechno se dozvíte poměrně rychle a Woo žene příběh kupředu jako by chtěl být za čtyřicet minut hotový - už v té době totiž dochází k duelu Yun Feie a Shao-Fenga, který dopadne pro našeho hrdinu nepříliš slavně. Naštěstí je v povzdálí Tang Feng, z něhož se vyklube šikovný kovář a bratr jednoho z shaolinských mnichů, který tři roky vyčkává, aby se pomstil. Do třetice všeho dobrého se pak setkáváme se Zorrem (Chang Cheng), mistrem meče, jež má s Shao-Fengem též nějaké účty, které nám Woo osvětlí během několika flashbacků (velice pěkně udělané, ale ten modrý nádech při prostředním flashbacku je poněkud děsivý). Už z téhle "wooovky" lze rozpoznat režisérovy klady, především důraz na vývoj postav (u old schoolu nevídané) a na svou dobu velice solidní kameru. Ačkoliv jsou příběhy jednotlivých hrdinů poměrně triviální, přispěje to k budování atmosféry. Sám režisér navíc v závěru vstoupí do příběhu jako mnich převážející tajnou mapu a děj se začne trochu stáčet - Wooova postava se chová velice podivně a celé to vzbuzuje dojem, že někdo je tu zrádce. Výsledek vám ale neprozradím. Trochu škoda je, že veškeré Wooovy trumfy přicházejí v akčních scénách zkrátka. Choreografie je slušná a Dorian Tan umí moc dobře kopat (troufne si i na náročnější kopy, které byste v dobové konkurenci hledali těžko, tak možná u Hwang Jang Leeho - ostatně oba jsou Korejci, cepovaní v TKD) a když se přidá i Jackie a Sammo (fajn ruční techniky), rozhodně je na co koukat. Divák se však nemůže zbavit dojmu, že je to celé příliš neohrabané a zpomalené, zvlášť je to vidět při soubojích se zbraněmi. O kontaktu si také občas můžeme nechat zdát, což je škoda, protože Tanovy kombinace by si zasloužily trochu víc péče. Dojem se trochu zlepší při závěrečném souboji, kdy jsou střihy přesné a bojovníci znatelně rychlí (nikoliv však zrychlení). Škoda že tohle "procitnutí" přišlo až tak pozdě. Natočit to Woo (nebo někdo jiný) o deset let později, možná by Tana znalo trochu víc fandů a tenhle film by nebyl v regálech jen proto, že v něm hraje Jackie, Sammo a Yuen Biao (toho si lze všimnout jen s velkou dávkou pozornosti, na začátku bojuje s Tanem (má kopí a párkrát ho Tan dost nešetrně pošle k zemi) a poté podává Shao-Fengovi šípy na cvičišti). Tyhle chyby si však nesly na trh všechny old schooly své doby a tak nemůžeme Wooa nějak nesportovně strhat. Naopak zaslouží pochvalu za inovativní kameru (žádné příliš divoké zoomy, naopak místy velice pěkné švenky) a dobře ukotvené postavy (zmínil jsem se o tom, že Woo napsal i scénář?). Ano, mohlo to být lepší, ale troufnu si říct, že snímek by zasloužil vaši pozornost i bez Jackieho na obalu. Tedy pokud máte rádi old schooly, shaolinské mnichy a kung-fu mistry s předkusem. ;) 50% () (méně) (více)

wdc

Tenhle film je zejména o bojových scénách pěst, kopí, meč. V tom je dobrý, prakticky vše ostatní je více méně nezajímavé a triviální. Není tu vtip ani prakticky vůbec ženy. Ústředním cílem je jak jinak než pomsta :-( ()

Masinfira

Kdo není opravdu velký fanda kung-fu filmu, nechť se raději vůbec nedívá. Ve filmu jsou sice celkem pěkně provedené souboje, ale tím to bohužel končí. Postav je hodně, různě chodí/jezdí sem a tam, pletou se, prohrávají nebo vyhrávají ne proto, že jsou zdá se lepší, ale prostě proto, že se to v této fázi filmu hodí... velké zklamání... ()

Vonter

Hlavním hrdinou je mnich ze šaolinu, ale kope jak americký kickboxer a metá jednu otočku za druhou jak Van Damme, to mě trochu neštymovalo. Ovšem není zdaleka vše ztraceno, sem tam od něj i kvalitní kungfu možno viděti, ostatní postavy se také činí zdárně a bobr Samo Hung tomu všemu nasazuje korunu. ()