Příběh Alvina Straighta (1999)

Proč je tak složité najít tu největší krásu v jednoduchosti? David Lynch to dokázal!

Pošťák vždy zvoní dvakrát (1981)

Nebýt té odvážné a na svou dobu jistě VELMI nechutné a kontroverzní scény dobrovolného znásilnění, bylo by to zase jedno průměrné milostné drama.

Kouřové signály (1998)

Film je to sice netradiční, ale zároveň nijaký. I když na té indiánské filozofii něco je.

Vodní svět (1995)

Pokud jste někdy slyšeli o Vodním světě, pravděpodobně tento film nebyl prezentován moc dobře. Opak je pravdou. Jde o jeden z vůbec nejlepších postapokalyptických filmů, žádná vykrádačka něčeho pseudolepšího se nekoná. Důkazem budiž ohlasy lidí, kteří ho viděli (aneb občas je lepší kašlat na profesionální kritiku).

Pidilidi (1997)

Roztomilý film s vizuálními efekty pro dospělé ale dějem pro děti.

Následky otřesu: Zemětřesení v New Yorku (1999) (TV film)

Na televizní film má "zemětřesení v NY" překvapivě dobré speciální efekty. Děj ve stylu katastrofických filmů ze sedmdesátých a osmdesátých let m.s. taky není přímo podprůměrný (vzpomeňte třeba šílený Asteroid nebo Povodeň). A WTC to tady kupodivu přežilo... P.S. Výše uvedený komentář je psán při úmyslném ignorování trapné druhé části filmu.

Linie násilí (1997)

Andie MacDowellová je tam vážně sexy (tedy, dokud se nevysleče). Jinak je to zmatek nad zmatek a dodnes lituji času, který jsem té slátanině obětoval.

Čelisti (1975)

Mořská hladina vypadá zespodu chladně, netečně, všudypřítomné člověčí hemžení je zespodu tak bezbranné a provokativní... z modravé hlubiny se pomalu ale jistě blíží bílá smrt... ukousnutá lidská noha pomalu klesá ke dnu a zanechává za sebou krvavou mlhu... do toho nervydrásající Williamsovy smyčce a show může začít. Nevím jak vám, ale mně se Čelisti postaraly o doživotní fóbii z hluboké vody. Už nikdy se nedokážu bezstarostně koupat na volném moři.

Gappa (1967)

V tom filmu je všechno, ale úplně všechno tak zběsile nepodařené...

Kult hákového kříže (1998)

V tomto filmu jsou překvapivě věci nazývány pravými jmény, ovšem spravedlnost je někde uprostřed.