Úplné zatmění (1995)

Pochybuji, že by měl DiCaprio tolik fanatických obdivovatelek, kdyby ty holky ještě před Titanicem viděly Úplné zatmění.

Den nezávislosti (1996)

Jsem na rozpacích... myslel to Emmerich vážně? Potom je to ubohá amerikanistická zhovadilost. Tři hvězdičky dávám v přesvědčení že jde spíš o průměrnou utopickou satiru s působivou vizuální složkou.

Tarzan (1984)

Velice depresivní.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Na to že je o třicet let starší si v leteckých scénách s Bayovým Pearl Harborem v ničem nezadá.

Volný pád (1993)

Koncentrovaná klaustrofóbie. Pozor, je to nakažlivé!

Gladiátor (2000)

Přestože jde v podstatě o prvotřídní hollywoodskou limonádu, byl bych pokrytec, kdybych Gladiátorovi nepřiznal nejvyšší hodnocení.

Vikingové (1999)

Prvotřídní paskvil bez konce, ať už za to může Crichton, McTiernan nebo třeba Kuřák...

Barry Lyndon (1975)

Jakákoliv vteřina, kterýkoliv záběr tohoto filmu, by se dal zarámovat a pověsit na zeď jako prvotřídní umělecké dílo některého z romantických malířů. (Paradoxem je, že Kubrick celý film natočil výhradně bez umělého osvětlení. Šerosvitové kompozice, kterých tím dosáhl, jsou nepřekonatelné.)

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Ačkoliv jsem ji nikdy naštěstí nezažil na vlastní kůži, řekl bych, že takto nějak musí vypadat válka. Jen ti čeští kaskadéři tentokrát příliš neprospěli národním zájmům, když hráli nacistické kolaboranty, křičeli "né, nestrilejte, my sme Cesi! My sme Cesi!" a Američani beze slov stříleli...