• Pohádka

Černobílý svět (2011)

Nádherný snímek, který mě opravdu dostal. Herecká představení byla dokonalá, především musím vyzdvihnout herecký koncert Octavie Spencer (Minny), která zaslouženě za roli dostala Oscara. Skvělý námět, stopáž možná moc dlouhá, ale nevadilo mi to, film přirozeně plynul. Několik úsměvných scén usměrňovalo vážnost tématu, ale vše bylo perfektně natočené. Emma Stone se mi tu moc líbila a celkově styl hudby, oblékání, ta doba na mě jen dýchala... Donutí vás jim všem držet palce a chtěla jsem těm ženuškám nejradši ten koláč kydnout do ksichtu!

Půlnoc v Paříži (2011)

Téda... tohle mi celou dobu tak těšilo oči... Woodyho Allena zrovna nemusím, ale tenhle kousek je opravdu jiný, působil na mě velice přirozeně a příjemně. Skvělý nápad s prolínáním do jiné doby, kde Marion Cotillard je naprosto okouzlující jako vždy, kde se snoubí elegance, skvostnost, nonšalance, obdivuju 20.léta, takže jsem si vychutnávala opravdu každou scénu. Noční procházky, úžasnou hudbu, módu žen a všechno pospolu v Paříži. Všechny ty uličky a zakoutí mi učarovaly, že se tam rozhodně někdy musím jet podívat a zažít si to. Rachel McAdams mi tam moc nesedla, ale jinak celý film byl tak kouzelný, včetně konce a celkově námět podařený :)

Great Balls of Fire! (1989)

Nemůžu jinak, než dát za plný počet. Tohle byl nářez! Přesně film, co jsem potřebovala... doba 50.lét, kterou zbožňuju, ať jde o styl, hudbu či auta. Jerry Lee Lewis byl ohromný talent, (a co se hudebního umu týče nejspíš větší než byl Elvis), který prostě nemůžete neobdivovat. Winona Ryder naprosto skvěle vybrána a před hereckým výkonem Dennise Quaida smekám, protože grimasy, pohyby a mluvu podat takovým způsobem, aby to vypadalo přirozeně musel být oříšek, ale zhostil se toho opravdu skvěle. Celý film na mě opravdu zapůsobil, nadupané koncerty, pár komických scének nebo dojemných chvilek dává dohromady opravdu kousek hodný fajnšmekra.

Nedotknutelní (2011)

Těžko uvěřit, že tohle má být drama, protože film je natočen s takovou lehkostí a vtipem, že ani nemáte čas to vážné téma brát nějak jinak, než s nadhledem, jak je to postaveno ve filmu. Je tu spoustu kladů a zápor nevidim žádný, od krásné hudby, přes skvělé herecké výkony a to nejen hlavního dua, úžasně natočené scény, které sice někdy dojmou, ale rozhodně není celý snímek o hře na slzy. Vyváženo každým coulem, nemám co dodat, jen, že konec byl perfektní a že jsem se fakt nasmála.

Surfařka (2011)

Tak to byla síla! V poslední době mě filmy nějak neohromily, ale před tímhle smekám! Naprosto nepopsatelná atmosféra, která zahrnovala rodinnou upřímnost, spojenou s přirozeným hraním hlavních představitelů, sportovními výsledky, hravou hudbou, která se hodila právě na Hawai, dále nelze opomenout herecký výkon Anny Sophie Robb, která tu podle mě jednoznačně září. Všechno jsem prožívala, od úspěšných závodů a velkého zvratu, přes první těžké momenty a jejich překonání až po závěrečnou vlnu! Hodně mě zaujala část v zemi zasažené tsunami a také všechny ostatní scény pro mě byly velký zážitek, protože byly skvěle natočeny a podle mě, tam nebyly zbytečné části, ani prázdné dialogy, nebo snad přehnaný příběh! Fotky a videa o pravé Bethany Hamilton jen prohloubily celkový dojem z filmu, který byl velice dojemný a reálný! Hrozně na mě film zapůsobil a dlouho se mi nestalo, aby mě něco tak zasáhlo... hrozný osud, ale krásný příběh!

Rocky IV (1985)

Zvláštní je, jak já si vždycky tak odpočinu u Rockyho, i když je tam všude box a krev, tak nemusim na nic myslet a prostě jen fandim ! Úžasný ! Není co vytknout, tentokrát se mi moc líbila režie, oproti třetímu dílu, takže Stallone si zaslouží rozhodně pochvalu i touhle cestou. Z nepřítele v ringu se stal přítel a ten tu teď není, pomstít ho opět v zápase je podle mě symbolické a zároveň dobrý nápad pro další zápletku. Film mi ubýhal jako vždy svižně. Nemám co bych vytknula, perfektně natočeno, skvělá hudba. Kolos jménem Drago se zabijáckým pohledem a strohými větami, podle mě dost prohluboval zážitek i atmosféru celého zápasu. Co se mi líbilo asi nejvíc, bylo srovnání posilování Draga na strojích a Rockyho v terénu a v naprosto jiných podmínkách. Člověk vidí ty tréninky zas a znova a pořád je tam něco novýho, je vidět, že si na tom Stallone dal záležet. Další věc, co je přínosem na těhle filmech, že tam nejsou zbytečný řeči, osobní problémy, prostě sport, vítězství, překonání sám sebe! Žádný zbytečný žvásty! Nechápu jak toho může tolik vydržet a snýst... O Dragovi: ,,Vidíš, není to stroj, je to člověk"... Drago: He is not human, he is a piece of iron! Ano Drago, máš pravdu, on je opravdu kus železa ! :)

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Co bych napsala.. nečekala jsem, že to bude tak dobrý ! Baví mě to od prvního dílu, a i když nemám shlédnutou zatím ani první sérii, věřím, že se jen tak můj názor nezmění. Natočeno tajemně, tak, že se opravdu těším, jsem napnutá, co se stane a zároveň zachyceny normální starosti dívek, které řeší své problémy a mají svá tajemství... a vše propojené do posledního detailu, který se každou chvíli vyzradí. Zvraty, příjemné chvíle, ale i módní přehlídka a prostě pokoukání na ty jejich tvářičky, mi asi někdy stačí, aniž by zrovna říkaly něco chytrýho. Začínám mít ráda hodně postav, příběh je hezky propojený a já nemůžu jinak, než jim držet palce. :)

Rychle a zběsile 5 (2011)

Po shlédnutí nemůžu jinak než dá plný počet. Film začíná tam, kde čtyřka skončila a ihned se odehrává nadupaná akce. Tenhle díl už je naprosté drama plné napětí, ale i sentimentálních chvilek, kdy se dá stará parta zase dohromady... Těžko věřit, že režisér má za sebou Tokijskou jízdu, která byla rozhodně nejslabším článkem série. Žádný z předchozích dílů se s tímhle nedá srovnat. Dobré scény, svižný film, který nenudí a dvě hodiny utečou díky nápaditosti jako voda. Vin Diesel a Dwayne Johnson rozhodně nepatří do starého železa a stojí tu proti sobě jako dvě skály. Co se týče plánu, tak naprosto perfektní, nahlédnutí do životů ke konci bylo dojemné a rozuzlení po titulkách velice nečekané, tudíž se dočkáme dalšího dílu. Každopádně tenhle film si zaslouží hodnocení, které dostalo. Byl to nářez a já tleskám !

Jana Eyrová (2011)

Krásný příběh s okouzlující atmosférou, příjemnou hudbou a silnými okamžiky. Hlavní herci podle mě ve svých rolích excelovali a náležitě se doplňovaly. Obdivuju dobu, ve které musely žít, mám ráda tu zdvořilost a všechny momenty, které s tím souvisí. Jana Eyrová je silnou bytostí, která vydrží a snese spoustu, ale ne všechno, asi jako každá žena. Film pro mě měl gradující scény a vyvrcholené okamžiky, které se staly ve správnou chvíli. Něžné záběry, upřímné rozhovory, přímost hlavní hrdinky, to vše velice zaujalo, nenudilo a dvě hodiny díky tomu nepřišly tak dlouhé. Drama vystihuje silnou lásku, ve kterou věřím a myslím si, že překoná všechny předsudky, původ či věk a to i v současné době. Film mě přesvědčil si pořídit knížku a to už si myslím, něco znamená.

Zrození Planety opic (2011)

Tak jsem se nakonec rozhodla přeci jenom ten komentář napsat... Musím říct, že to byl skvělý filmový zážitek, který jsem si mohla vychutnat v kinovém sále a tenhle typ filmu byl dobrou volbou pro velké plátno. Užívala jsem si každou chvilku, od opičího miminka, až po vyhrocený útok na mostě. Snímek je doprovázený krásnou hudbou, nápaditými scénami, které nenudily, režisér dokonale zvládnul vtáhnutí do děje, a to tak, že jsem byla zvědavá na každou další scénu, co se bude dít a jak to všechno skončí. Pro mě vrcholná scéna je ta, kde Ceaser řekne ,,NO", protože na mě zapůsobila velmi lidsky, ale i ostatní scény ve mě vyvolávaly dojetí, zděšení či překvapení a to díky tomu, že Zrození planety opic je natočeno vyváženě, zajímavě a neokoukaně. Především si myslím, že se tento snímek nesnaží o jakýsi remake starších verzí a to se mi líbilo asi nejvíc. Poslední scéna, kde bylo naznačeno kam, až vir zasahuje, byla zarážející, ale udělala tu tečku za celým příběhem.