Marley a já (2008)

Velmi dojemný přípěh i pro silnější povahy.

Jménem krále (2009)

Souhlasím s Thorianem, trailer opravdu napodobuje americký styl, což není na škodu, ale v tomto případě jde o ubohý pokus, a místo aby v nás vyvolal pocit napětí a zvědavosti, vyvolává smíšený pocit nepochopení. Zbytek ať si každý přebere sám.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Třetí díl této série pro mě rozhodně není zklamáním. Pravda čekal jsem víc, ale dávno vím, že třetí díly trilogií za moc nestojí. Tento mě však překvapil, zaujal a nenudil. Alespoň ne moc. :-)

Já a moje příšera (2007)

Upgrade filmu Zachraňte Willyho? Možná trochu ano, ale přesto v němčem liší. Příběh nás zavede do období druhé světové války a i když je to "pohádka ", je zde válka líčena dost surově. Ale tak by to asi mělo být. Válka je surová a tak by to děti měli chápat. Film je napínavý, dojemný a nápaditý. Vřele doporučuji.

Rallye smrti (2008)

V poslední době se na nás filmy z vězeňského prostředí přímo valí. Možná mají svůj účel a mají nás varovat před pohnutkou zločinu, vzhledem k celosvětové krizi. A filmaři? Ti si nekompromisně zahrávají s naší fantazií a tu a tam nám vnutí myšlenku, že vězení je gladiátorské koloseum, drogové doupě, nebo fotbalové hřiště. Ale Paul W.S. Anderson si se scénářem filmu "Rallye smrti" hlavu nelámal. Postavil trať, na ni pár obrněných aut a na místo rozhodčí posadil přísnou ředitelku věznice. Jednoduchý scénář, několik známých tváří, internet, miliony diváků a výsledek? ****

Slavíci v kleci (2004)

Když jsem prvně četl recenzi tohoto filmu, svítilo v červeném okénku vpravo nahoře 100%. Nevím jak nebo proč, ale věřil jsem tomu, že tam ta 100 není jen tak pro nic za nic. A později jsem tomu dal za pravdu. Tenhle film se nesmí zaškatulkovat mezi nějaká béčka, nemůžete se na něj dívat s nohama na stole a lahví piva v ruce. Tento film se musí žít.

Rocky (1976)

Životní role Sylvestera Stalloneho, kterému byla role Rockyho Balboa ušitá na míru. Ještě jsem neviděl boxerský film, který by s tímto snímkem mohl srovnávat. Takové filmy by se dnes měli točit.

Návrat do budoucnosti (1985)

Výborný rodinný snímek z let 80. Hlavní roli obsadili můj oblíbený herec Michael J. Fox alias Marty a Christopher Lloyd jako šílený Dr. Emmett Brown. Film nás příjemnou formou vrací do let dávno minulých je skvělou směsí komedie a sci-fi.

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Nezapomenutelný seriál a životní výkony jak Michaela J. Foxe, tak Charlie Sheena a zbylých herců, jenž v seriálu vystupují. Plný počet bodů si zaslouží právem.