Sedmá pečeť (1957)

Tak další "nucený" filmeček z IMDB250, i přes relativní krátkost 96min jsem se neskutečně nudil a konec né a né přijít. 1* za veverku druhá ... vlastně za nic tak jen 1*. No ještě jeden bergman je v žebříčku, třeba peeepa tenhle za 5 tamten za 1 tak jestli bude 5x horší jak tenhle no tak to bude nejdelších 91min v mým životě .) (swe)

Kid (1921)

Tak když už i QT se ve svejch hanebnejch panchartech zmiňoval o KIDovi,tak jsem si ho konečně sehnal a našel si hodinku, ale žádná sláva to opravdu nebyla. Výtečný byl 6letý Jackie Coogan, který zastínil i CHCH

Mr. Brooks (2007)

Právě tady mě chybí širší známkování - přesnejch 3,5. Schizofrenie je svině. Druhej film v řadě, kde Demi ukázala, že hrát umí.

Sedm samurajů (1954)

V plánu top 200(250imdb) jsem se tohoto filmu obával snad nejvíc. Při dnešní noční směně mě tedy čt2 vyzkoušela s mojí trpělivostí a nabídla mi svoji SE 207min verzi. Dříve jsem viděl Sedm statečných, který mě vůbec nebavili, ale tohle byla jiná káva. Od samotného zjištění budoucího nájezdu lapků, po shánění a seznamování sedmi samurajů, přípravy před útokem až po závěrečné dobývání. Výborného hl. vůdce Takashi Shimuru s ostatními hl. hrdiny přehrává výtečný trojúhelník KIKUČIJO. Skvělá spousta nezapomenutelných dialogů a hlášek. ***"K čemu je dobrý se starat o vousy, když přijdeš o celou hlavu."*** (jap)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

This is so Fucking Beautiful!!!!! Hustědivnej, skvěle režírovanej a sestříhanej romanťák ! Po týdnu jsem si to dal znova a lepší a lepší, vyjasnili se věci, které jsem tak nějak nechápal-geniální ! Po asi půl roce přišla na řadu 3.premiéra a jak jsem si myslel, že jsem to napodruhé pěkně všechno pobral, tak teď vím, že jsem v tom měl furt guláš jako poprvé. Způsobem jakým je to natočeno, to ani dřív snad pochopit ani nejde. Poprvé to bylo tak na 3*, podruhé atack na 5* - od 3.premiéry v TOP10oblíbenejch. Nádherný příběch o opětovném zamilovávání a unikání před "zmizíkem". "Ráno si na mě vzpomeneš, přijdeš ke mě, budeš mi o nás povídat a začneme znovu."

Blade Runner (1982)

No těžko se to hodnotí po shlédnutích terminátorů,matrixu a dalších novějších sci-fi. Před 25lety bych to asi viděl jinak, ale teď některé věci byly až směšné. Chvílemi dlouze nudné, chvíli výborně temné. Hudba ale geniální !

Star Trek (2009)

O Vulkáncech,Romulanech, hvězdné flotile, Kirkovi, Spokovi, zrychlení warp a mnoho dalších jsem nevěděl nic, ale užil jsem si to vrchovatě, fanoušci ST museli chrochtat blahem. (BLUE-RAY)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Nemusím historický válečný filmy, ale tahle jatková podivaná prostě odsejpala. "Sparťané připravte snídaani a jezte vydatně, neboť dneska večeříme v pekle!"

Mravenec Z (1998)

Když jste prostřední dítě z 5.000.000, ..... to prostě nejde .-)

Mechanik (2004)

oscara pro nelidský výkon CH.B. !