• Western

Kubánská spojka (2019)

Zvláštny film, kde som dlho nevedel, ktoré postavy sú kladné a ktoré nie. Ani po skončení filmu neviem, či tu vlastne nejaká kladná bola. NA jednej strane kubánski agenti verní Fidelovi, na druhej exilová opozícia podnikajúca teroristické útoky v hoteloch. Vizuál aj herci fajn, ale príliš ma to neoslnilo a to ma podobné politické filmy dosť bavia.

Škola zlodějů 2 (1987)

Kým jednička bola miestami celkom zábavná, dvojka je čistá trapošina bez kúsku vtipu. Za pozretie stojí len kvôli krásnej Florence Guerin.

The Message (1976)

Ako mnohým iným, aj mne dosť výrazne vadilo, že postava, o ktorej je tento film sa v tomto filme vôbec neukáže. Ako potom môže strhnúť davy, keď jeho myšlienky len prerozprávajú iné postavy? Tie sú za to aj mučení a inak persekuovaní, no jeho (Mohammeda) akoby sa to všetko vôbec netýkalo. Aj vojnové strety vedie Hamza (Quinn) a často som nevedel, či sa tam niekde motal aj Mohammed alebo sa niekde opaľoval. Ale inak tie myšlienky, ktoré tu boli prezentované, na ktorých mal stáť islam, boli veľmi pekné, podobne ako vo filmoch o Ježišovi, len škoda, že tak ako v katolíckej cirkvi, aj medzi prívržencami islamu sa takýchto myšlienok vôbec nedržia, dokonca by ich dnes považovali za rúhačské. Ako to, že všetci sú si rovní, aj ženy sú rovné mužom, že treba rešpektovať každého, bez ohľadu na vieru, či je kresťan alebo Žid... Asi by to bolo treba pustiť talibancom a iným podobne fanaticky veriacim.

Take One False Step (1949)

Powella mám rád a ani tu nesklamal, ale samotný príbeh je slabší. Máme tu prípad možnej vraždy (telo chýba), no od začiatku som vedel, ako to s tou vraždou vlastne bolo, rovnako aj s tým uhryznutím. Žiadny prekvapivý moment pre mňa tu nebol a tempo bolo poslabšie a či už tušíte, ako to skončí alebo nie, na konci cítite sklamanie, na čo vlastne bol dobrý ten film.

Nezvratná diagnóza (2011)

50 Cent v charakternej úlohe? To vo mne ako v divákovi vzbudzovalo veľké obavy, aj keď ako speváka ho milujem. A keď sa objavil s tým három na hlave, tak sa moje obavy ešte zväčšili, no po chemo ma svojim prejavom dosť prekvapil, aj tým, ako schudol, klobúk dole. Ale pokiaľ ide o príbeh, aj športových, aj rakovinových je dosť, ktoré sú podstatne lepšie. Toto zo mňa veľa emócií nevyžmýkalo a to väčšinou filmom netreba veľa, aby sa im to podarilo. No keď je 50 Cent aj na poste scenáristu a béčkar Mario Van Peebles ako režisér, to nemohlo skončiť lepšie ako priemer.

Kůže (1981)

Veľmi netradičný vojnový film, podľa ktorého by sa mohlo zdať, že vojaci viac trtkali ako bojovali a viac ich trápil syfilis než nacisti. Ale mám rád filmy, ktoré ukazujú aj to pod pokličkou, nie len tú klasickú omáčku. Nechýbajú ani drastické scény (črevá vojaka, ktorý sadol na granát, či krvavý fľak vítajúceho občana pod tankom...), či horkosladké (parochne na kundičku, stovky vojakov v rade, aby videli pravú neapolskú pannu...) Veľa pocitov a emócií sa mieša pri sledovaní tohto filmu. 70%

Il Boss - Smrt na zakázku (1973)

Poliziotteschi bez zjavných logických dier a plné podrazov v gangsterskom prostredí, vďaka čomu nenudí. Ten ksicht Henryho Silvu mi niečím vadí, to bolo asi jediným negatívom, inak fajn krvavá akčná gangsterka.

Dnes neordinuji (1948)

Aj napriek banálnej zápletke ide o celkom sviežu pohodovú komédiu s pre mňa nie príliš známymi hercami. Z daného námetu sa podarilo vyťažiť asi maximum. 70%

Tahat ďábla za ocas (1969)

Vydarená bláznivá komédia, kde si to všetci herci zjavne užívali. Nechýba ani štipka čierneho humoru, ja som sa dobre bavil. Len miesto Marthe Keller by som asi vybral herečku s krajšími nohami, lebo keď je v zábere ona, tak vždy sú v zábere aj jej nohy v minisukni, ktoré predvádza v rôznych pozíciách, ktoré by boli veľmi sexi, ak by mala nohy ako Sklenaríková, takto boli len trošku sexi. :-)

Corbari: Hrdina partyzánů (1970)

Nie príliš zaujímavý príbeh z partizánskeho boja v Taliansku, ktorý zráža dole voiceover nejakej vedľajšej postavy, ktorý akoby bol čítaný z propagandistickej knihy, nekomentuje len dianie, ale aj myšlienky.