Rychle a zběsile 9 (2021)

Celkom zabavna cast :-)) mal som rad seriu tychto pokracovani, ale ani vo sne by ma nenapadlo, ze sa autom da dostat na orbitu zeme v "raketovom" aute a v potapacskom skafandri. Sice v dnesnej dobe je uz asi vsetko mozne, ved aj Felix Baumgartner vyletel na hranicu stratosfery v balone a zoskocil odtial, ale toto bolo na mna uz trochu privela. Najma stretnutie s medzinarodnou vesmirnou stanicou a znicenie satelitu autom...ale zas...pobavil som sa celkom dobre po tazkom dni .-)))). No nieco mi hovori, ze toto bude mat este pokracovanie...

Králova zahradnice (2014) odpad!

Akoze nic v zlom...ale toto je taka ho.....a, ze az. Sa cudujem sam sebe, ze som to ostal pozerat do konca.

Predestination (2014)

...prave som dopozeral tento film...uz par filmov som tak celkom nedokazal pochopit a tento patri medzi ne. Neskutocne fascinujuci film o ceste casom, o paradoxe a niecom, co nedokazem (momentalne) slovami opisat. ..chlap, hladajuci velkeho zlocinca sa koli jeho najdeniu vrati do minulosti, kde stretne svoje mladsie JA...tu pocuva pribeh svojho mladsieho JA ked bol este zenou...mat sam so sebou dieta a byt tym dietatom...a nakoniec zistit, ze ten hladany vrah je on sam v buducnosti...tak toto je na mna trochu moc...Kazdopadne dakujem za tento film.

Godzilla (2014)

...dve monstra, ktore sa zivia radioaktivnym odpadom a jedno monsturm, ktore ich jedoducho zabije a zachrani svet. Akoze vacsiu blbost som uz vidiet nemohol... To mohli tvorcovia rovno zariadit, aby sa planeta zbavila radioaktivneho odpadu a az potom ich znicit. Zleee...celeee zleeeeee... Mimochodom, nie je vsetko radioaktivne aj nadalej radioaktivne? Ked niekto zozerie radioaktivny material, co ma potom za zlozenie, ked nim ta radioaktivita akosi neprenikla? Iba nejake elektromagneticke rusenie?? Nemusim chapat vsetkemu... 1 hviezda, aj to len preto, ze som to vydrzal pozerat do konca.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Neviem, ci ma zmysel pisat nieco viac a obsirnejsie, ale za mna osobne 5 hviezdiciek. Isiel som na tento film s vedomym, ze tretie pokracovanie akehokolvek filmu nemoze byt nic dobre. Chvilu po uvodnych titulkach som si to aj myslel a v mojom presvedceni ma udrziaval film este par minut. ale potom prislo celkom mile prekvapenie a celkom dobre som sa napokon bavil. Akoze vidiet clenov "expendable" na dochodku a potom ich "opatovny" navrat do akcie...no nezasmej sa. Film ma celkom milo prekvapil. A musim dodat, ze som sa s chuti zasmial.

Transformers: Zánik (2014)

Neviem, nemozem si pomoct, ale dvojka a trojka tu uz boli a myslim, ze stacilo. Akoze film je bohaty na efekty, malo to dej, aj ked zaciatok filmu bol trochu (aspon pre mna) dost chaoticky...akosi som nedokazal vstrebat to, ze je tu niekto novy, koho si autoboti vybrali. Najprv zachrania Zem pred znicenim a teraz zaciname opat od zaciatku? Ale v novom sate? Neviem, cele mi to prislo take trochu zbytocne a neskutocne moc roztahane...ale ked si to mozu dovolit, preco nie. Kazdopadne to zas skoncilo tak, ze sa vsetci tesime na jeeeziska...pardon...na dalsie pokracovanie.

Vlk z Wall Street (2013)

Prisiel som, videl som, odisiel som. Ked som prvy krat pocul o tomto filme, nejako som tomu neprikladal velku vaznost a moja chut vidiet ho nebola az taka velka. Potom som o nom zacal pocuvat doslova na kazdom kroku, dokonca som si precital aj nejake recenzie a dokonca aj vypocul par ludi, ktori to videli. Preto len z cistej zvedavosti som to riskol. Nevkladal som nejake velke nadeje do obsahu deja a najma do DiCapria. Mozno to je mojou nechutou voci tomuto hercovi, ktory mal kedysi davno moje laicke sympatie ako herec, no po par doslova zbabranych filmoch s jeho obsadenim som necakal nejake zazraky. Musim ale priznat, ze rezia pod taktovkou Scorsesea ma sice zo zaciatku dost nudila a akosi som tomu celemu nedokazal prist na chut. No po chvili som sa nechal vtiahnut do deja a snazil sa pochopit, na co sa vlastne pozeram. Ale ani to nepomohlo k tomu, aby som zmenil svoje hodnotenie. Dej som si tak trochu premietol do reality nielen na vyznamnej burze, ale uvedomil som si, ze nieco podobne a mozno este okatejsie sa deje vsade okolo nas. To bol asi jeden jediny okamih a moment, ktory ten film vo mne zanechal. Inac by som to asi nazval sex, drogy a rock-n-roll. Mozno ine obsadenie a mensia casova roztahanost by z toho uroboilo celkom dobry snimok... Mna to ale moc neohurilo...

Nedotknutelní (2011)

Uzasny sulad dvoch uplne odlisnych osobnosti, ktorymi obaja hrdinovia deja urcite boli. Ked som si tento film pustal, bol som dost skepticky voci obsahu deja, ale ked som to zacal pozerat, drzalo ma to do poslednej minuty. Uzasne dielo. Nemam moc rad francuzske filmy, ale tento ma moj hlboky obdiv a moju uctu voci daru zivota ako takeho. Staci naozaj malo a clovek sa ocitne boh vie kde a jeho osud a zivot sa razom zmeni v okamihu sekundy. Strasne silny film a som rad, ze som mal tu moznost to vidiet. Dvaja uplne odlisny ludia, dva uplne odlisne svety...ale obaja mali nieco spolocne.

Enderova hra (2013)

Priznam sa, ze na tento film som isiel s dost velkou nevolou, pretoze podobne filmy v zanri sci fi ma hlboko sklamali a akosi aj teraz som kdesi v podvedomi cakal nieco podobne. Cakal som nejaky ubohy film za kopu penazi, ktory v konecnom dosledku nebude o nicom vypovedat. Musim ale prizant, ze Enderova hra vo mne zanechala dost hlboky emocialny zazitok, ktory vo mne bude este dlho doznievat a som presvedceny, ze tento film chcem vidiet minimalne este raz. Nie preto, ze by som nejako nepostrehol o co tvorcom islo, ale preto, ze to proste musim videt este raz. Sice mi torchu prislo pritiahnute za vlasy nutit male deti bojovat proti vesmirnym nepriatelom, ci uz formou hry alebo realne, ale tento film mal hlbku, ktorej podstata vyvrcholila na zaver. Vrelo odporucam si tento film pozriet.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Nechapem hodnotenia niektorych tu zucastenych. Nehovorim, ze je to vyborny film, ktory proste musite vidiet, ale na druhej strane, niet co tomu filmu moc vytknut. Snad iba prehnanu narocnost a "nenazranost" niektorych hodnotitelov, ktori mi tak trochu pripadaju ako neskutocne narocni filmovy kritici, ktori pisu len pre pocit nieco napisat. Bola to taka lahka letna oddychovka, pri ktorej som sa celkom bavil. Sice ani nie tak moc na obsahu filmu ako na niektorych scenach a hlaskach, ktore (mozno na rozdiel od dabingu, ktory si asi vela ludi tu neuzilo) boli pouzite. Proste, nemusite, ale v klude mozete vidiet, urcite za to pozretie stoji.