Hrbáč (1997)

V určité fázi filmy si spíš říkám, jestli se nejedná o komedii (viz souboj s "dítětem" na hradbách). Nebylo by to nic špatného, kdyby to spíše nebylo kontraproduktivní, neboť komediálními scénkami film zančně ztrácí. Děj se v určitých scénách zdá příliš nedomyšlený (viz neuvěřitělně rychlý obřad a předání "mrtvolky" dítěte v rakvi), nebo přehnaně strojený (viz konečný souboj). Dobro nad zlem vítězí, ale až příliš okatě. Malý plus je za humorné znázornění činnosti burzy.

Jméno růže (1986)

Nevěřil bych nikdy v přitažlivost francouzského vážného filmu. Ovšem tento brilantní kousek mě nadchnul a nepustil. Nembudu hodnotit film po jeho jednotlivých částech (hudba, režie, herci,...) i když věřim, že by si to zasloužil, ale jen se zmíním o myšlence, která dostává svého vyvrcholení až na konci; totiž, že smích je to, z čeho má církev strach. Mnohé novodobé filmy postrádají něco, co tento film plnohodnotně poskytuje. Ptám se, zda-li je to tím, že příčinnou je Aristoteles a jeho myšlenka, která do dnes nabízí možnou odpověď na otázku. Kdo ví, třeba na několik desítek let, budou i dnešní filmy dávat odpověď na otázky... "neb, člověk je tázající se bytost" Tato filmová reprodukce je určitě vítanou, neboť, i když nenahradí knihu, dokáže zaujmout.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Krátce. Negativa nebudu zmiňovat, byla by to ztráta času a opakování se. Jen chci říci, líbila se mi myšlenka, že se člověk neuvědomuje nic do doby, dokud nedojde k nejhoršímu. Dvě hvězdy za dobrou myšlenku. Toť vše. Jo a malá prosba: "Natočtě už někdy, někdo film, v němž konečně dojde ke konci světa..."

Resident Evil: Afterlife (2010)

Ne, ne a ještě jednou ne. Jeden z neslabších dílů celé série. Doufám, že nebude pokračování, neboť už teď se dá očekávat o čem bude ... Malý úsměv na tváři vyvstane, když uvězněný Wentworth Miller je jedinou nadějí přeživších, vyjít ven z vězení. Možná, že si měl tvůrci vzít více příkladů než, jen ten z "Matrixu" a "Útěku z vězení". Krapet si více pohrát s dějem ve vězení, a voalá, mohl to být snímek vracející matný lesk z jinak poněkud fádní série, neboť její začátek nebyl zase tak špatný.

Red (2010)

RED, další film ve kterém si někdo někde skrývá něco pro strýčka příhodu. Začíná se to jevit jako jeden z dalších nevyhnutelných bodů amerického scénáře. Skrýš plná zbraní, které jsou pověšeny jako obrazy v galerii. ... Jinak musim, ale na druhou stranu říci (napsat), že si Bruce Willis zachoval svou tvář akčního hrdiny a Morgan Freeman zase svůj typický úsměv, což mě potěšilo! Film pln hvězd jinak více nic...

Muž ve stínu (2010)

Velice velice povedený snímek. Čekal jsem plynulý rozjezd, ale ono ne, šlo se rovnou na hlavní děj. Očividně je vidět, že i ,,pisálkové" můžou zažít vzrušení, a nejen jejich hlavní postavy. Co se týče konce, zprvu jsem si poplakal, ale po chvíli jsem si řekl, že všechno nekončí šťastným objetím či vtipem, a v politice to platí dvakrát. Tento film má konec s velkým "K".

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Bohužel jak to tak bývá, dvojka je slabší než jednička. Dalo by se říci v tomto případě horší. Většina filmu se odehrává zas tmy, takže na shlédnutí tohoto filmu bude zapotřebí dárku, který dostala malá holčička od své maminky (noktovizor). Za povšimnutí stojí věta : ,,všichni tu zemřeme" - odvěká větička amerických scénáristů. A na konec ,,atomovka" - s ní nelze nic zkazit.

Smrt čeká všude (2008)

Po dlouhé době jsem shlédl zase kvalitní snímek. Zprvu jsem nevěřil, že by něco, co se týká novodobých konfliktů mohlo být zajímavé, ale Kathryn Bigelow mě přesvědčila, že je to možné. Z počátku jsem postrádal, jak jsem zvyklý u válečnách filmů, střelbu, ale časem se ukázalo, že střelba není jediným piliřem válečných filmů. Film přináší i adrenalin v podobě napětí, kdo z přihlížejících odpálí bombu a jakým způsobem.

Mindwalk (1990)

Velice efektivně zpracované filosofické dostveníčko básníka, politika a vědkyně. Docela dobře předatvitelné bylo uvedení příkladu pomeranče a višní. Takhle má člověk jasno na čem je, nebo spíš v čem je...Tři hvězdy plus jedna filosofická

Mise 1549: Boj o budoucnost (2005) odpad!

Poněkud slabší sci-fi bez vážné zápletky. Děj poněkud, vlastně hodně, nudný. Co víc dodat než, že je to slabota.