Elysium (2013)

Docela by mě zajímalo, jak se na to tvářili producenti, než to pustili po shlédnutí do kina. Vymazlený vizuál, spousty nádherných hraček a vesmír. Vše už tu bylo a film si vypůjčuje od jiných pecek, jako je třeba medi kóje z Hvězdné brány atd, ale je to zabaleno do krásného pozlátka. To vše je v pořádku. Ani s příběhem problém není. To co nejvíce bere Elysiu na elegantnosti, jsou souboje. Nepřehledná mazanice, kde můžete s přehledem zavřít oči a o nic nepřijdete. Ze čtyř hvězd rázem letíte k odpadu a to je škoda.

Nikdo nepřežije (2012) odpad!

Kdyby to byl němý film, tak tomu dám alespoň jednu hvězdu, ale tím, že tam zúčastnění používají i verbální komunikaci, tak z toho vznikl jasný odpad.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Přehnaná očekávání a láska k mechanizovaným strojům vygradovala po posledním traileru na maximum. O to bolestivější byl zážitek v kině. Bohužel 2D s dabingem byla jasná volba, protože pro mě je 3D naprostá zbytečnost a to se možná projevilo i na celkovém dojmu z filmu. Většina kin zůstává bez modernizace, tak že rychlé záběry jsou rozmazané a trhané, plus je celý film v noci a v dešti. To by bylo fajn, kdyby to technika kina zvládala přehrávat čistě. Postavy jsou ukňourané a to mají a bojují proti obřím příšerám? Nikdy v životě toto nikde neuvidíte. Buď je člověk sračka a nebo hrdina srozuměný se svým životem a tvrdě se jím protlouká. Slabé tři a slza v oku. Kdyby Del Toro dostal jen 100mil, tak to byla pecka.

Pařba na třetí (2013)

Dvojkou měl být šmitec. Plynulost jedničky a škobrtání dvojky je zde zazděno nesmyslným natahováním k plytkému konci. Scény, až na vyjímaje, nejsou vtipné, ale křečovité a nucené. Škoda. Trošku mě teď mrzí, že jsem film podpořil zakoupením kino-vstupenky.

Jedna mezi oči (2012)

Film bez hlavy a paty, který je plný okoukaného kýče. Celé to bylo spíš k smíchu. Momoa zde zastupuje hroudu bez mozku a Sly senilního dědu. Tak jsem se na to těšil a o to větší bylo zklamání..

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Nejsem ignorant, ale ani na třetí pokus film dokoukat se to zkrátka nepovedlo. Jednička byla výborná, ale tohle je klasický příklad honby za penězi, která těží právě z prvního dílu. Jedním slovem nuda..

Terapie láskou (2012)

Nevím, proč je tady kolem toho takové haló, když se jedná o obyčejnou romanťárnu, která je výjimečná možná jen zápletkou magorů, nikoliv běžných lidí. Ostatní je stokrát viděné a někdy i lépe podané. Lehčí nadprůměr..

Rambo II (1985)

Dvě s odřenýma ušima. Nechápu, proč musí Američané všude cpát Rusy, ale v té době to bylo asi aktuální téma. Hrozný slepenec divotvorných scén, ze kterých mi běhal mráz po zádech, jak někdo mohl mezi lidi vypustit něco takového. Nic proti Cameronovi, ale tady bych řekl, že to je jeho chyba. Po výborné jedničce toto zamrzelo.

Rambo: První krev (1982)

Síla prvního Ramba je bezesporu v naturálním provedení, sychravém počasí a v dobrém scénáři, ze kterého bych jen vyškrtnul plukovníka, který tam jen omílá trapné repliky, které mi přišly spíše směšné, než ku prospěchu.

Obřad (2011)

Jedna hvězda za Anthonyho. Ten chlap má prostě silné charizma. Bohužel o jeho výkonu zde polemizovat nebudu. Film je parodie na filmy podobné tématiky.