Od události ke zprávě (1939)

Zběsilý závod s časem aneb jak se tvoří zpráva o fotbalovém utkání na stadionu a její putování mezi redaktorem, korektorem, sazečem a rotačkou.

Herakles (1962)

Nebýt toho, že jsem si překlad titulků přečetl na Wikipedii, tak bych to asi taky moc nepobral (protože titule jsou buď německé a špatně čitelné, nebo dobře čitelné, ale italské - ano, Youtube). Takto mohu říct, že film klade zajímavou otázku - na co jsou dnes kulturisti? Herkules/Herakles v bájích splnil deset, resp. dvanáct neřešitelných úkolů - byli by toho dnešní svalovci schopni?

Snowboardista (2003)

Zajímavá hudba, rudý východ slunce a hory... konec výčtu pozitiv, s negativy si nebudu špinit hubu. BTW, kde všude byl snímek uveden, když na ČSFD je dvakrát více hodnocení než na IMDB?

Chlapci v modrém (1943)

Veselá srágora s otřesnými herci, tupým scénářem a krásnou kamerou a dvojexpozicemi.

S modrou oblohou (1939)

Krátký dokument o dělnické mládeži, která šest dní maká ve fabrice a v neděli si jde užívat do chatek skautského života.

Každý na své místo (1943)

Psychotechnický ústav zkoumá dospělé i děti, jestli mají nebo nemají předpoklady k určitým technickým profesím.

Píseň mládí (1940)

cca devadesátiminutový dokument o skautském/junáckém táboře. Většinu času sledujeme kluky, pár minut je věnováno i holkám. Celkem nuda, doporučuji spíše hraný snímek Na dobré stopě, který vznikl za osm let.

2Bobule (2009)

Stál jsem před pár dny, tuším to bylo na samém konci dubna, na zastávce a náhodně zaslechl konverzaci jakéhosi plebejského páru. Muž vyprávěl ženě o tom, že právě viděl 2Bobule a že to bylo ještě lepší než první díl... Co si budeme namlouvat, není - ale je to zároveň daleko koukatelnější než všechny Lištičky, Muži v říji atd. Nikterak originální, Voříšková se nesvléká a smích trhající bránici se taky nekoná, ale musím uznat, že jsem se párkrát uchechtl, zvláště po druhé polovině snímku, hlavně ve scénkách s policajty. Hodnocení kolem padesáti procent (v tuto chvíli 54) je dle mého názoru zcela zasloužené a film navíc zcela nechtěně slouží jako sociologický materiál - zatímco chlapi si vesele chlastají a nejsou schopni nic zvládnout, všechno nakonec zachraňují ženy (kterým ovšem muži veškeré zásluhy upřou a ony se po nich ani neshánějí).

Tales from the Script (2009)

Dokument, ve kterém scénáristé vystupují se svými zážitky s Hollywoodem a psaním scénářů.