Film o seriálu Poste restante (2009) (TV film)

Mám rád filmy o filmech/seriálech, které neobsahují jen trapné tlachání herců, ale ukazují skutečně to, co se za kamerami odehrává. Tady jsem mohl vidět, jak vznikají nejrůznější zajímavé triky, které jsou v seriálu použity. Docela jsem se divil, co všechno v tom seriálu je.

Rodinná dieta (2008)

Nemůžu úplně souhlasit s extrémním a docela šíleným pokusem této rodiny, ale celý dokument se mě poměrně líbil. Bylo to docela zajímavé, svižné, trochu poučné (hlavně z ekologického hlediska) a taky trochu vtipné. Bezropná dieta dala vzniknout i pár napjatým situacím uvnitř rodiny. Johna Webstera, hlavního iniciátora této "šílenosti", asi nepotěším, protože po zhlédnutí jeho dokumentu si takto krutou dietu rozhodně naordinovat nehodlám. Bez kartáčku a zubní pasty to prostě nejde! PS: měl si pro toaletní papír zajet k nám, dá se tady sehnat totiž i takový, který není balený v plastu.

Outnumbered (2007) (seriál)

Outnumbered je v našich končinách neznámý seriál. Je to docela s podivem, protože to stojí za vidění. Rozhodně tedy mohu doporučit. A o co vlastně jde? Taková normální rodina – no dobře, možná trochu střelená a chaotická - rodiče a jejich tři více méně malé děti. Celý seriál se točí okolo této rodinky, nejčastěji přímo doma. Zábavnost tohoto částečně improvizovaného seriálu spočívá hlavně v komunikaci mezi rodiči a dětmi. Samozřejmě děti zlobí, vymýšlí si lži a dělají blbosti. Ovšem, jak jistě víte, malé děti jsou velmi zvídavé, a tak neustále kladou svým rodičům, tetám a dalším rodinným příslušníkům zajímavé otázky, kterými přivádí své okolí do rozpaků – tak vznikají skutečně vtipné (a často i takové ty trapné) situace. Nejlepší je nejmenší z dětí, malá Karen, která má fakt komické hlášky a svými vlezlými a zásadními otázkami dokázala téměř odehnat nevěstu od oltáře. Nevýhodou seriálu je však taková nějaká neakčnost. V podstě je to celé postavené na dialozích a tak to působí tak nějak utahaně. Kvůli tomu se půlhodina, tedy délka jednoho dílu, může zdát jako věčnost. Ale dokud padají vtipné hlášky a dialogy jsou zábavné, tak se i ta půlhodinka dá příjemně vydržet. Druhá série je ale ještě lepší a vtipnější než ta první. Děti přibližně o rok povyrostly, a tak hláškují ještě více než dřív a dělají ještě větší vylomeniny (první 3 díly 2. série se mi líbily asi nejvíc z celého seriálu). 3. série: Odvysílána byla již třetí série, která přinejmenším zavedenou kvalitu seriálu drží na stejné úrovni. Možná dokonce ještě trochu přidává na vtipu a zábavě. Dále je tu 4. série: Ve čtvrté sérii se hlavním vtipovým zabijákem stal bezesporu malý Ben, ten dokázal vytvořit ty nejvtipnější momenty stále kvalitní 4. série. Na konec nějaké dobré hlášky: 1: Táta říká malému synovi: You were specifically told: no fighting, no swearing and no drinking alcohol. And I caught you bashing that kid’s had on the floor shouting: “Don’t touch my bloody beer!“ 2: Táta k melé dceři: There are children in Africa who are starving. They would love to eat all the stuff, wouldn’t they? Dcera odpovídá: Why don’t you just send it to them? Go buy an envelope and send it to them. (Více hlášek v mém Deníčku v mém profilu)

Liga snů (2009) (seriál)

První série se vyvíjela se zlepšující se tendencí. Seriál mě ale většinou nějakým extrémním způsobem nerozesmával. Většinou se v každém díle našla jen jedna skutečně vtipná situace, zbytek byl doplněn úsměvnou výplní. Není to špatné, ale nějak mimořádně mě to neoslovilo. Po nové sérii tedy neprahnu.

Bill a Ben (2001) (seriál)

KyTiTi co to je??? MiTi neví! KyTi MiTi...

Ataque de Pánico! (2009)

Technicky naprosto dokonalé. Jen stěží můžu uvěřit, že to tak malý počet lidí dokázal udělat. Co ale vůbec nemůžu pobrat je to, co s tím chytré hlavy z Hollywoodu chtějí dělat?! Vždyť to nemá žádný příběh a to co se tam děje jsem viděl ve filmu už mockrát. Za technické zpracování, které samo o sobě je neuvěřitelně dokonalé bych dal klidně plný počet. Jelikož ale hodnotím snímek jako celek, tak to bude hodnocení nevalné.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Další ze série novodobých anglických seriálů sršících neotřelostí a nestydatou vulgárností. Zpracování je více než zajímavé. Barevné ladění seriálu je takové zašedlé, plné ponuré atmosféry. Je vidět, že si kameraman neskutečně vyhrál s malou hloubkou ostrosti obrazu. Jen stěží najdete v seriálu záběr, ve kterém by nebylo něco neostrého v popředí – tedy skoro všechno je točeno přes něco, což hloubce obrazu ještě dodává. Není tu jen přirozeně (někdy možná až nepřirozeně) malá hloubka ostrosti, ale také úmyslné rozmazávání nepodstatných částí záběru. Divákův pohled tak směřuje do místa dění a nevšímá si neostrého okolí. To je asi vše, co mě z hlediska nevšední práce s kamerou zaujalo. Jinak MISFITS nepostrádají dynamiku, akci ani napětí. Sem tam se snaží seriál být i vtipný. Dokonce i na první pohled nesympatické postavy vyvrhelů jsou po pár dílech malinko sympatičtější. Po první sérii tedy hodnotím za 4 hvězdičky. Aktualizace: Další série mě už nebraly. Seriál si mě příliš dlouho neudržel...

Kdopak by se vlka bál (2008)

Malá holčička v hlavní roli je až moc chytrá a řeší věci, které by dítě v jejím věku ani nenapadly. Film svým tématem není ani příliš rodinný, děti si z něj neodnesou buď nic, anebo hůře to, že jejich rodiče jsou mimozemšťané a měly by je vyšetřit vidličkou. Když ale překousnu nudnější rozjezd, tak je z toho slabší tříhvězdičkové drama.

Off the Hook (2009) (seriál)

S komentováním tohoto nového seriálu o teenagerech pro teenagery začnu od negativních stránek. Dost často je dopředu odhadnutelné, co se asi stane. Někdy jen přibližně, někdy docela přesně. Občas mě taky hlavní představitelé iritovali svou nebetyčnou demencí a tím, jak dokážou všechno naprosto zničit (hlavně tedy Shane je ten největší kazisvět :-) ). Ovšem měl jsem pocit, že to vše se začalo měnit. Přesněji ke zvratu došlo v 5. dílu (který je mimochodem asi nejlepší ze všech). Poslední tři díly už mi nepřišly tak průhledné. Už ani Danny a Shane mě tolik neštvali svým neschopným chováním a řešením krizových situací (i když tedy Shane bude kazisvětem navěky). Bavil a smál jsem se stále více. A jak moje zkušenost praví, seriál se mi zalíbí až po zhlédnutí více dílů, případně celé série. Přesně to platí i u Off the Hook. Docela jsem si zvykl na postavy a oblíbil si je (výborné jsou například výstupy Freda). Přesto, že mě občas seriál svým kazisvětstvím otravoval, jsem si ho nakonec hodně oblíbil a pro jeho geniální vtipy, hlášky a Fredovy písničky si ho občas pro zasmání pouším znovu a znovu.