Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Kupodivu jsem byl Modern Family ohromen už po zhlédnutí prvního dílu. Šílený humor, založený z velké části na trapných momentech, mi sednul. Ze všech tří rodin jsem si nejvíc oblíbil tu největší. Hlavně bláznivý otec a jeho vylomeniny s pubertálními dětmi – to je vážně komická bomba. Ale i v ostatních rodinách se odehrávají vtipné situace. O zábavu a legraci je tedy postaráno. Netradiční forma seriálu, která se tváří jako dokument, rozhodně není na škodu. Musím tedy hodnotit plným počtem. Tohle mi vážně sedlo. Můžu jen doporučit. Hláška: " - 4:15, you can shoot him at 4:15. - Yeah, I guess that works for me. - Shoot Luke. - Sorry dude, it's on the calendar."

Glee (2009) (seriál)

Prostě odpočinkový seriál z prostředí střední školy, jehož hlavním lákadlem jsou pěkně podané poutavé písničky. Vše doplněné nějakou částečně humornou a částečně dojemnou omáčkou. Ovšem čím víc dílů seriálu jsem viděl, tím mi přijde tak nějak trapnější a pubertálnější. Už ani ta hudební vystoupení mě moc neberou. Nicméně u mladší věkové kategorie či u vyznavačů písniček Glee boduje i nadále a určitě ještě dlouhou dobu bodovat bude. Mě tento seriál však se svou druhou sérií už pomalu přestává bavit, proto ho se třemi hvědičkami mého hodnocení řadím někam mezi průměr, který neurazí, ani nenadchne.

Psychoville (2009) (seriál)

Inu Psychoville má skutečně příhodný název. Psycho je totiž slovo, které seriál vystihuje asi nejlépe. Mysteriózní, tajuplný příběh o několika hodně podivných lidech nad nimiž někdy zůstává rozum stát. Seriál je celkově skutečně netradiční - velmi ujetý, hororově napínavý, šokující, morbidně vtipný a místy až nepochopitelně divný. Z počátku se mi seriál příliš nezamlouval. Ale s každým dílem přicházely nové zvraty a pomalu se začal celý prapodivný příběh rozplétat. Kousky té tajuplné skládačky do sebe začaly zapadat. Odkrývaly se nové a nové souvislosti a já jsem byl zvědavý, jak to všechno dopadne...

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Tak jsem poprvé viděl film Digital 3D. A myslím, že i naposledy. 3D efekt nestojí za moc, a vstupenka stojí nehorázně moc! Když 3D, tak IMAX. Film je film! Tady byly celou dobu přes obraz akorát nějaké divné pruhy. Takže příště si asi nepříliš uchvacující efekt třetího rozměru nechám ujít a raději zajdu na klasický film do klasického kina za menší vstupné a nebo do mého oblíbeného IMAXu. Ale abych nekritizoval jen technickou stránku digitálního promítání. Doba ledová 3 byla po nudné a nepovedené dvojce milým překvapením. Děj měl docela spád, akce bylo dost a vtípků taky.

Skins (2007) (seriál)

Představte si hromadu těch nejhorších a nejdrsnějších problémů a zážitků ze života teenagerů. Potom se podívejte na Skins a (pravděpodobně) zjistíte, že vaše představy byly jen zlomkem toho, co se děje hrdinům tohoto seriálu. Naprostá deprese a emocionální ždímačka. Velkou zásluhu na atmosféře má povedený soundtrack (který vyšel i na CD). Hudba zde totiž hraje velmi často a tak je zážitek ze sledování ještě sugestivnější. Ale abych z toho zase nedělal nejdepresivnější počin na světě: Skins mají i své příjemnější, vtipnější a milejší stránky - je to zkrátka jako na houpačce. Hodnocení sérií: První série byla nejlepší, a jednoznačně bych jí ohodnotil plným počtem. Druhá série byla velice povedeným pokračováním té první. Občas byl nějaký díl slabší, ale jako celek super. No a pak přišla série třetí. Obával jsem se, protože všichni na ni nadávají. Začátek třetí série mi přišel zvláštní. Žádná hlavní postava z dřívějších dílů tu není (jen Effy zůstala). Pár vedlejších postav tu však zbylo (učitelé, Pandora, rodiče...) Po čase jsem si začal zvykat na postavy a některé si docela oblíbil. Jen Cooka z hloubi duše nesnáším. Po pár dílech jsem se docela vžil do nového konceptu a nakonec jsem i této kritizované sérii propadl tak, jako těm předchozím. Uznávám, že třetí série je slabší a už to není to co bývalo, ale seriál tím zabitý rozhodně není. Třetí série je prostě jiná, počítal jsem s tím, smířil jsem se s tím a začal jsem si to užívat. Teď už se těším na 4. sérii. 4. série: Čtvrtá série se pro mě stala tou nejkatastrofálnější částí Skins. Koncept seriálu se změnil, každý díl se zabýval téměř striktně jen jednou postavou, takže propojení všech postav bylo takové nezajímavé a skoro úplně vynechané. Samotná náplň dílů byla povětšinou zcela nudná nebo přehnaná – zkrátka už vařili z vody – a co hůř, zápletky téměř vůbec nenutili ke sledování dalšího dílu. 5. série: Nová generace, nový seriál - horší seriál. Zkrátka, po několika dílech jsem sledování 5. série Skins prostě vzdal. Čeho je moc, toho je příliš. Skins svoje kouzlo ztratili už o jednu a půl série dřív. 6. série: Přesto, že jsem nedokoukal 5. sérii jsem s několikaročním odstupem zkouknul sérii šestou. Takže nakonec jsem i 6. sérii dokoukal, ale ptákovina to je neskutečná. Všechny situace jsou vyhrocené do tak extrémních výšin, že to není ani možné. Když se má něco stát, stane se to nejhorší. A to chování postav taky nějak nedává smysl, všichni jsou to magoři. 7.série REDUX: speciální závěr seriálu s návratem ke starým postavám - brzy na našich obrazovkách... Série 1: 5*, série 2: 5*, série 3: 3*, série 4: 2*, série 5: 2* (už jsem nedokázal dokoukat), série 6: 3*. Oblíbená hláška č.1:(lehký spoiler) Sid: "New York? Why would I want to go to New York?" Tony: "She’s thin, she’s blond, she says WOW a lot."

Komparz (2005) (seriál)

Extras na mě působí hrozně suše. Udělat však tento seriál naprosto suchý byl asi záměr. Z počátku mi přišlo, že tato suchost sklouzává až k mírné nudě. Přesto se zde najdou i vtipné momenty - ale nikdy to není něco, u čeho bych se skutečně z plných plic zasmál. Na druhou stranu musím přiznat, že čím více dílů jsem viděl, tím více se mi humor líbil, takže ke konci druhé série mi seriál už vůbec nepřišel nudný. Extras mají jistou dávku originality, pro mě docela pozoruhodný humor, v každém díle nějakou slavnou osobnost. Celkově tenhle, spíše jen úsměvný, seriál po dlouhém váhání přeci jen ohodnotím 4 slabšími hvězdičkami. Aktualizace: 3 hvězdičky, 4 by byly moc!

Fm (2009) (seriál)

Zajímavý nový britský seriál s originálním začleněním skutečných kapel přímo do děje. Celý seriál je tak trochu neotřelý. Pro někoho možná příliš potrhlé, odvážné a nevšední, pro mě však vysoce humorné a svěží. Parta lidí z rádia Skin FM je docela šílená. Ještě šílenější jsou ale průsery, kterých se tihle týpci dopouštějí. O drsné vtípky a bláznivě trapně vyhrocené situace tedy rozhodně není nouze.

Terkel má problém (2004)

Je to vlastně sociální film o jednom hodně ublíženém šesťákovi vyjádřený tím nejdrsnějším naturalistickým způsobem. Nehorážně drsný, místy až zarážející film, který může připadat vtipný snad jen psychopatickému strýci Stewartovi.

Velkofilm (2007) (TV film)

Pěkná dobová atmosféra, výborný a zajímavý filmový námět. Vypadá to velmi pěkně a příjemně se na to kouká. Bohužel mě to nakonec moc nenadchlo. Rád bych dal i více hvězdiček, ale decentní nuda a fakt, že mě film do svého děje příliš nevtáhnul mi to nedovoluje.

Pat a Mat - Dveře (1990) (epizoda)

Achjo, proč si Pat prostě nestrčil do kapsy klíče od domu, když věděl, že se mu ty dveře pořád, ale pořád zavírají. :-)