Katedrála (2002)

Katedrála je ukázkou pěkně vizuálně ztvárněného animovnaného snímku. Bohužel, vizuální a technická stránka je to jediné, co za sebe mohu pochválit. Možná to je tím, že žánrově mi snímek nesedí, ale celou dobu jsem se nudil a čekal jsem, kdy konečně přijde něco zajímavějšího. Pro mě velké zklamání a nuda, nemůžu jinak, než za 2 hvězdy.

Džentlmenský duel (2006)

"Fifi says, she can smell the fear....in your pants." Překvapivě povedený animák plný romance, akce i legrace. Parádní ztvárnění prostředí a postav, pěkná animace... Vše dokresleno povedenou hudbou i zvukem. Mě tento snímek ohromil, takže 80%.

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Pořad je zábavný a někdy až vtipný. Nicméně škoda je, že některé pokusy jsou naprosto k ničemu a navíc provedené pouze jednou (a ne třeba průměrem několika měření). Takže výsledek je často vysoce zavádějící, nepřesný, náhodný a pak člověk ani neví, jestli je to pravda nebo není. Aktualizace: Zahlédl jsem nějaké novější díly, které jsou ještě strašnější. Stále testují a vymýšlejí větší blbosti, které jsou ještě méně přesné a zajímavé. Přestávám výsledkům úplně věřit. Mám chuť snížit hodnocení seriálu o hvězdičku - možná tak brzo udělám.

Čtyři děti a jeden otec (2005)

Není to špatné. Takový obyčejný rodinně-teenagerovský snímek. Dokonce se v tomhle filmu dají najít i nějaké ty vtipné momenty, takže jako zábava na sobotní dopoledne ke snídani to rozhodně neurazí (nebo aspoň mě to neurazilo).

Podfukáři (2004) (seriál)

Seriál plný naprosto neočekávaných situací, zvratů a rozuzlení. Nespočet neuvěřitelných a někdy až dech beroucích podvodů, fíglů, triků, fint, podrazů, podfuků, lstí, pastí, klamů, přetvářek a švindlů. Toto vše navíc doplněno trochou humoru a napětí. S každým dalším dílem a každou sérií přichází nové, ještě zajímavější, originálnější a nečekanější podvody prováděné tím nejpreciznějším a nejelegantnějším způsobem. Po zhlédnutí sedmé série Hustle jsem si stále jistější tím, jak bych odpověděl na otázku: "Co je podle tebe nejlepší seriál?"

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Tak jsem se dostal k tomuto nepříliš známému a nepříliš tradičně pojatému seriálu. Hned první díl diváka upoutá svým vizuálním pojetím, ale i zajímavou myšlenkou. Barevné, veselé, někdy až křiklavé prostředí, různé počítačové efekty, plno sedmikrásek a dalších kytiček. K tomu zvláštní schopnost hlavního hrdiny, okolo které se vše točí a o zábavu je postaráno. Některé díly jsou zajímavější, některé méně. Občas padne nějaký hodně povedený vtípek, občas zase dojde k nějakému zajímavému a nečekanému zvratu. Co mi na seriálu trochu vadilo byl fakt, že stále dokola opakoval, co se vlastně stalo. Na začátku každého dílu v klasickém "Previously on Pushing Daisies" se nám vlastně zopakovalo vše, co se událo v prvním dílu plus občas něco navíc z dílu posledního. Stále dokola poslouchat věty jako "What if you didn't have to be dead?" a "You touch murder victims, ask who killed them. Touch them again, back to being dead and you collect the reward?" se po takových 3 dílech ohrálo. Po tolika dílech snad už každý divák ví, o co tady vlastně běží. Navíc přílišné opakování bylo často i uvnitř dílů. Celkově ale působí seriál svěže a příjemně, slabší díly vyrovnají díly zábavnější. Takže pokud máte rádi úsměvné romantické fantasy s detektivními příběhy vybarvenými v těch nejpestřejších barvách, je tento seriál pro vás. 77%

Das iTeam - Die Jungs an der Maus (2007) (seriál) odpad!

Tak tohle je šok! Nedokážu posoudit, jak bychom na to nahlíželi, kdyby toto byl originál, každopádně už jen za to nehorázné zkopírování si to odpad zaslouží.

Kolik příběhů má den (2008) (TV film)

Velmi působivé dílo, u kterého člověk tají dech. Fascinující záběry jsou samy o sobě velmi zajímavé. K tomu ještě výrazná hudba. Ve výsledku je člověk tak ohromen, že jen zírá s otevřenou pusou. Ostravaqatsi.

Tráva (2005) (seriál)

Především z počátku byl seriál zajímavý. Místy srandovní, místy napínavý a plný zajímavých zvratů. Svůj vrchol podle mého Weeds zažila na přelomu druhé a třetí série. Bohužel to však ve 4. sérii začalo jít z kopce. Díly čtvrté série už nezačínají písničkou Little Boxes, bez které Weeds prostě už není Weeds. Příběh se navíc přesouvá do jiných končin a atmosféra předchozích dílů je tatam. Ke sledování páté série mě již téměř nic neláká. Už to považuji za zbytečné nastavování a vaření z vody. Když si tedy odmyslím slabší vývoj od čtvrté série, tak seriál hodnotím za 4* a můžu ho doporučit všem, kdo mají rádi drsný humor a jazyk a taky trochu toho napětí.

Králíkova pomsta (2008)

O něco zábavnější a příjemnější než Elephants Dream. Přesto ani Big Buck Bunny neoplývá nějak zvlášť geniální myšlenkou a příběhem. Snímek je ale pěknou ukázkou toho, co se dá zadarmo vytvořit. Kvalitní technické zpracování a příjemné a hezké ztvárnění slabší příběh trochu dohání, přesto jsou to takové lepší 3 hvězdičky.