• Fantasy

Terminator Salvation (2009)

Velmi dobrá práce kamery, chytlavé zvláštní efekty, s dejem uz to slo celkem z kopce a konec byl tak prekvapivy jako jihoamericka telenovela.. A velka skoda ze museli Arnolda udelat virtualne - taky tam mohl na tu chvilicku pan guverner zaskocit.. :-)

Atentát v Ambassadoru (2006)

Příběh ztvárňující atentát na senétora Roberta F. Kennedyho v hotelu Ambassador z pohledu nic netušících hostů. Film je takto rozdělen do několika vzájemě se prolínajících dějů směřující k jedinému cílu. Film je velice pevně spjat s atmosférou té doby, která vás velice brzo také pohltí. Na začátku budete plni nadějí a na konci vás tvůrci nechají pohár hořkosti vypít až do dna. Obsazení veškerými halywoodskými hvězdami se vyplatilo a díky absenci jedoznačné hlavní role nevymstilo.

Hlídač č. 47 (2008)

Toto dílo Filipa Renče neurazí, ale ani nenadchne. Obdivuhodný Karel Roden opět ztvárnil svou postavu dokonale bez nejmenších výčitek a spolu s hudbou patřil k ozdobě filmu. Naopak mě trochu zarmoutila režie a zbytečně se opakující nudné záběry, které měly být z filmu vystřiženy.

Bathory (2008)

Nejočekávanější a nejdražší film minulého roku, který se snaží diváky upoutat spíše tím, že obsadí do vedlejších rolí veškeré české celebrity, než důkladným ztvárněním příběhu. Výkony komparsistů a dua Bolek Polívka - Jiří Mádl mě připravovaly o poslední naděje kladné kritiky. Mezi jediná pozitivita by se dali zařadit zkušení herci v hlavních rolích a práce kamery.