• Pohádka

Ohnivý máj (1974) (TV film)

Petr Kostka přesně "sedl" mé představě kazatele Jeronýma Pražského

Procházka v oblacích (1995)

Viděla jsem to podruhé ... pro mě osobně "to má hloubku". A pak, Keanu Reeves hraje výborně (jako ostatně vždy).

Sametoví vrazi (2005)

A pak že Češi neumí točit kriminálky. Sametoví vrazi a Udělení milosti se zamítá jsou důkazem, že kvalitní krimi podle skutečných událostí skutečně natočit umíme.

Předtucha (2007)

Pro mě osobně jeden z parádních filmů, zasáhl mě. Vím moc dobře, jak je těžké mít předtuchy. Měla jsem bohužel ty zlé už párkrát. Vím, zní to bláznivě, člověka samotného to děsí, protože mnohdy nechápe jejich význam dokud se nevyplní, popřípadě chápe a chápat nechce. Poslední jsem měla nedávno a moc si přála, aby se nevyplnily. Některé rány zřejmě nepřebolí :-(

Žert (1968)

"Optimismus je opium lidstva. Zdravý duch páchne blbostí! Ať žije Trockij!" :-D nevinný Žert, který přišel skutečně draho ... U filmového ztvárnění jsem maličko na rozpacích mezi hodnocením 4 a 5 ... nicméně vzhledem k tomu, že znám knižní podobu autora Milana Kundery a mám k ní osobní vztah, nemohu hodnotit jinak než takto.

Revue pro následníka trůnu (1969) (TV film)

Nejspíš proto to bylo na indexu ... totiž zakódovaným poselstvím mohla být politická kritika a rovněž i ukázat toleranci mezi národy

Kate a Leopold (2001)

Jen kdyby takový romantický Leopold žil, že jo holky ...

Noc v muzeu (2006)

Opravdu odpočinkový rodinný film ... doporučuji jako relaxaci v případě četných starostí